Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Първи сериозен проблем на Мареа

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Първи сериозен проблем на Мареа

    Здравейте колеги, Колата е мареа 1.6 има и ГИ новия мотор ако има значение 2000г.Както си я карах спирам на светофар тъкмо да тръгна и... първа, пускам съединителя и изгасна.Мъчих се 3-4пъти въртях и въртях и нестава. След малко запали, минах 200м и изгасна пак -безпричино този път беше на бензин.Пак мъки 3-4пъти на стартер и не става и не става след което запали намачках яко газта(5-6к.) уж да не се е позапушила си викам готово оправи се.След 5мин пак я запалих нямаше проблем, но след малко работа пак изгасна.Сега едвам едвам я прибрах,минах заредих викам да не ме лъжат на таблото уредите, та сега и газ има много и бенз.Пробвах я по следния начин няколко пъти:Паля и я оставям да работи на празен ход след 3-4мин сама гасне.Това няколко пъти и то на газ и на бензин. Предполагам, че е някой датчик,но не знам кой точно по всяка вероятност е след като загрее или достигне някаква Т. и изгасва сама оглеждах всичко, но положителен резултат няма Пежото имаше датчик на колянов вал ама тук не знам Много се надявам да ударите едно рамо къде и какво да гледам и търся да оправям.Приятел ме насочи към бобина(визуално е нова и този от който я купих ми показа, че я е сменил.Др което ми казаха е комутатор, но незнам има ли такова нещо този двиг.Моля ако темата не е за този раздел да се премести (може би към бензиновия раздел)
    Fiat Marea 2.4 JTD+
    Fiat Marea 1.6 2000г. + ГИ
    Peugeot 406 2.0hdi - once upon a time
    Renault 19/1.7mi/ - crash

    #2
    Датчик колянов вал.

    Коментар


      #3
      Bane написа:
      Датчик колянов вал.
      + 1 Но за да е 100% сигурно да се закачи на РС , ако купуваш бягай далеч от Хофер !
      Карал-Fiat Bravo 1.4 /1.6 Stilo 1.6
      И сега Мръсен дизел. АР 147 1.9 150
      .

      Коментар


        #4
        При мен на jtd-то за датчик колянов вал и за датчик разпределитен вал дава една и съща грешка 1320 за бензиновите не съм запознат има ли разлика, и пишеше нещо от сорта, че няма синхронизация между двата датчика...Добре, че поне симптомите при двата датчика се различават, че да не се хвърлят пари на вятъра.

        Коментар


          #5
          ivel написа:
          така е ,грешката на диагностика ще лъсне,а ако трябва да играем спорт тото аз залагам за датчик колянов вал.пробвай когато не пали дали стрелката на обротомера се отделя нагоре при въртенето на стартер.
          Ако не мърда, значи баш там е проблема.Тоя датчик, май трябва да се сменя със смяна на маслото
          "Без сърца, сме просто машини"
          Toyota Prius 1.5 Hybrid
          EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

          Коментар


            #6
            По спомен не мърда или ако мърда е мн минимално почти до ,,0-та,,Също я пробвах на скорост да я запаля, но не успя.Някой може ли да даде схема или поне да ме ориентира къде е аджеба тоз датчик?И цена, защото в амх ауто не го намерихМаслото е на не повече от 400км не искам да си мисля, че ще трябва да го сменям пак
            Fiat Marea 2.4 JTD+
            Fiat Marea 1.6 2000г. + ГИ
            Peugeot 406 2.0hdi - once upon a time
            Renault 19/1.7mi/ - crash

            Коментар


              #7
              http://vbox7.com/play:125eeecd94Това прави таблото при нов датчик колянов вал на около 5-6к км и развален датчик разпределителен вал.Ако тоя на коляновия вал е сдал багажа, на стартер стрелката на оборотите няма да мръдне.

              Коментар


                #8
                Значи и аз съм за датчик на разпределителен валМай и при мен така мърда малко.Този датчик къде е трудно ли се сменя.Но явно го прави когато загрее и нещо спира и гасне и следващият момент не може да запалиКато се прецака този датчик има ли вариант да работи малко и да спира?
                Fiat Marea 2.4 JTD+
                Fiat Marea 1.6 2000г. + ГИ
                Peugeot 406 2.0hdi - once upon a time
                Renault 19/1.7mi/ - crash

                Коментар


                  #9
                  zlatarov написа:
                  Значи и аз съм за датчик на разпределителен валМай и при мен така мърда малко.Този датчик къде е трудно ли се сменя.Но явно го прави когато загрее и нещо спира и гасне и следващият момент не може да запалиКато се прецака този датчик има ли вариант да работи малко и да спира?
                  За RPM датчик си ! т.е датчик колянов вал ... не разпределителн. Като загаснеш някой път извади някоя от свещите и провери за искра,ако няма сменявай датчика !
                  Карал-Fiat Bravo 1.4 /1.6 Stilo 1.6
                  И сега Мръсен дизел. АР 147 1.9 150
                  .

                  Коментар


                    #10
                    Аз като имах кинти смених превантивно и датчик колянов вал и разпределителен на типито щото и на мен гаснеше и по светофари и дори в джижение придърпа и угасне ама после палеше веднага.Оказа се комутатора на запалване или така наречения диджи плекс.
                    Мъжът трябва да взима толкова, че колкото и жената да изхарчи, да остава за 1 резервоар и 2 бири!

                    Фиат Типо 1.6 i.e некаде около 90 те години
                    Фиат Мареа 1.8 16v откъм края на 90 те години

                    Коментар


                      #11
                      Днес ще ходя да търся датчик(колянов вал) дано намеря, гледам в амх има за браво, но предполагам, че са еднаквиСамо помоля за схема или долу горе да ме орянтирате къде е Вчера се опитвах да го намеря ама гледах като извънземно Още нещо имма два модела в amx-autoFaset 66лвHoffer 48Лошото е,че не знам днес ще работят ли ... е работят, но няма наличност(чак на 7май) Моля ако някой знае читав магазин за авточасти да сподели мерси
                      Fiat Marea 2.4 JTD+
                      Fiat Marea 1.6 2000г. + ГИ
                      Peugeot 406 2.0hdi - once upon a time
                      Renault 19/1.7mi/ - crash

                      Коментар


                        #12
                        Бягай далеч от Hoffer Иначе датчика се намира при шайбата на коляновия вал доло дето завърта ремъците е там с черната стрелка .
                        Карал-Fiat Bravo 1.4 /1.6 Stilo 1.6
                        И сега Мръсен дизел. АР 147 1.9 150
                        .

                        Коментар


                          #13
                          МерсиСвалих го сега отивам да търся
                          Fiat Marea 2.4 JTD+
                          Fiat Marea 1.6 2000г. + ГИ
                          Peugeot 406 2.0hdi - once upon a time
                          Renault 19/1.7mi/ - crash

                          Коментар


                            #14
                            намери ли и на каква цена?
                            Фиат Мареа 1,8 16В, 1999г

                            Коментар


                              #15
                              Малко трудно ми беше точно днес,но все пак успяхВзех го от дружба има едно магазинче до неделя. 54лв мартинели май е маркатаСъщата каквато е моя (ако бъркам името на марката моля да бъда извинен, но съм сигурен, че на вас ви е ясна ) Смених го, запали изчаках да вдигне Т два пъти включи перката и после покарах.Не е изгасвала за сега, но нека да покарам няколко дни и ще видим мн се надявам да е било това.Др датчик ако е става дебело 140лв за датчик, комплект ангренаж, труд аме 4 стотака Много благодаря на отзовалите се и на cs_aleksandar, схемата много ми помогна
                              Fiat Marea 2.4 JTD+
                              Fiat Marea 1.6 2000г. + ГИ
                              Peugeot 406 2.0hdi - once upon a time
                              Renault 19/1.7mi/ - crash

                              Коментар

                              Working...
                              X