Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Консултация/съвет относно изправяне на стоманени джанти.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Консултация/съвет относно изправяне на стоманени джанти.

    Здравейте фенове Имам намерение да си "обуя" колата с 4-ри нови зимни гуми за този сезон, но имам огромен проблем с джантите - адски криви са, и ще съсипят новите гуми. Поразпитах по гумаджийниците каква е цената за изправяне и ми стана ясно 4е ми трябват поне 80лв за ремонт,тъй като са много ама много криви.Или поне такова чувство оставиха в мен майсторите...Въпросът и молбата ми са да драснете някой ред и да споделите впечатления за извършена от съвестен човек подобна услуга или или ако на някой му се намират 4етири 14-ки, стомана, на добри пари, направо да ги взема и да не се разправям с алчни занаятчии.приятен ден.
    Коя е страната с най-красиви жени и най-бързи коли?
    Това е риторичен въпрос,не се напъвай.

    #2
    Re: Консултация/съвет относно изправяне на стоманени джанти.

    musikum написа:
    Здравейте фенове Имам намерение да си "обуя" колата с 4-ри нови зимни гуми за този сезон, но имам огромен проблем с джантите - адски криви са, и ще съсипят новите гуми. Поразпитах по гумаджийниците каква е цената за изправяне и ми стана ясно 4е ми трябват поне 80лв за ремонт,тъй като са много ама много криви.Или поне такова чувство оставиха в мен майсторите...Въпросът и молбата ми са да драснете някой ред и да споделите впечатления за извършена от съвестен човек подобна услуга или или ако на някой му се намират 4етири 14-ки, стомана, на добри пари, направо да ги взема и да не се разправям с алчни занаятчии.приятен ден.
    Я виж тук, все още никой не ги е потърсил, ако ти вършат работа - твои са.
    I'm not totaly useless! I can be used as a bad example...

    Коментар


      #3
      Според мен по добре си търси нови джанти.
      BRAVA 1,4 12V
      Nissan Navara

      Коментар


        #4
        georgiarg написа:
        Според мен по добре си търси нови джанти.
        И според мен. Ама една нова 14" джанта бас ловя че е около 80-100лв.И обикновено с уточняването на цената, колебанието м/у нова и n-та употреба отпада Според мен е безмислено да се купуват нови метални при положение че са по около 30лв на брой при повечето гумаджии.
        I'm not totaly useless! I can be used as a bad example...

        Коментар


          #5
          Esper написа:
          georgiarg написа:
          Според мен по добре си търси нови джанти.
          И според мен. Ама една нова 14" джанта бас ловя че е около 80-100лв.И обикновено с уточняването на цената, колебанието м/у нова и n-та употреба отпада Според мен е безмислено да се купуват нови метални при положение че са по около 30лв на брой при повечето гумаджии.
          Миналия декември купих две 14-ки за по 54 лв едната, чисто нови.
          SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

          Коментар


            #6
            Само гледай ако купуваш нови (други) джанти да са 4х98 размер, че масовите са 4х100 (ако си с италянка де!)
            Alfa 156 1.8 TS 16V 144hp
            --- в сърцето завинаги... ---
            Fiat Tipo 1.4 DGT karb. 78hp

            Коментар


              #7
              Nino написа:
              Миналия декември купих две 14-ки за по 54 лв едната, чисто нови.
              Nino, дай координати на това местенце да видя колко ще ми искат за 15".Миналата година като обувах темпрата, направо ме отказаха със сума малко над 80лв.
              I'm not totaly useless! I can be used as a bad example...

              Коментар


                #8
                Колкото до съвестен майстор ти препоръчвам гумаджиите на подземния гараж на "Фритьоф Нансен".Но както сам си открил, а и колегите казват-цената е 15-20 лвпарче.Колкото до други джанти- очаквай изненади от 2 ръка, няма как да са перфектни.Ясно е, че най-читавия вариант е нови джанти, но ако не ти се връзва със зимния бюджетси рециклирай твоите отколкото нечии други

                Коментар


                  #9
                  Ами при такива цени на изправянето защо наистина не си потърсиш нови - 14-ки за Типо си бях намерил по 24лв. на брой и то хубави,чернички (а не ръждясали като повечето),без кривини и т.н.
                  Fiat Tipo DGT 1108cm3 Fire, VW Passat B3 1878cm3

                  Коментар


                    #10
                    И аз трябва да изправям джанти - вчера проверих цената в Радиал на Сточна гара, за моите 14-ки изправянето е по 12 лв. на джанта, монтаж+демонтаж струва 4.50 на гума и отделно си смятат тежестите за баланс, които струват стотинки.... зависи по колко ще се наложи да сложат на джанта дано съм била полезна с това инфо ***Джантите ги изправят машинно там.
                    Punto ELX, 75к.с., 1.2MPI, '94г.+газ

                    Коментар


                      #11
                      heraldita написа:
                      ............***Джантите ги изправят машинно там.
                      И аз там си изправям джантите по принцип и съм ги гледал как го правят.... и тук искам да повдигна въпроса за понятието "машинно изправяне"... Защото ако на машинно изправяне му викат всичко що не е с чука - ОК, "машинно" е е там - закрепва я джантата и с един хидравличен тласкач подпира в определени точки и напъва, после върти джантата и гледа на око дали бие и пак с хидравличния тласкач коригира докато не му се види добре ...... Ама до колкото знам, истинското машинно изправяне е с едни валяци и въртене? Или бъркам?
                      Alfa 156 1.8 TS 16V 144hp
                      --- в сърцето завинаги... ---
                      Fiat Tipo 1.4 DGT karb. 78hp

                      Коментар


                        #12
                        Esper написа:
                        Nino, дай координати на това местенце да видя колко ще ми искат за 15".Миналата година като обувах темпрата, направо ме отказаха със сума малко над 80лв.
                        Мисля, че улицата се казваше "Сребърна", тази дето води към ЗООПАРКА и БЕНАКС, но преди кръстовището.Тя е доста голяма гумаджийница, ама не помня как се казваше.Посока БЕНАКС се пада в дясното платно.
                        SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

                        Коментар


                          #13
                          )

                          хмм, как да кажа колко съм благодарен на всички за мненията..мн.благодаря за мненията Ви :P зимния бюджет е тежка тема, няма да говоря за това ,но най вероятно ще се спра на варианта със отремонтиране на настоящите джанти, в радиал, на фритьоф нансен се тая - само да видя някаква хидравлична чудесия и съм аз.още един път голямо благодаря за съветите, като отмине това изпитание се надявам да споделя прятни впечатления, защото съм голям Марко Тотев-ец що се отнася до авто-майстори)пиис
                          Коя е страната с най-красиви жени и най-бързи коли?
                          Това е риторичен въпрос,не се напъвай.

                          Коментар

                          Working...
                          X