Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Синхронизатори на втора и трета

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Синхронизатори на втора и трета

    Излезнали са ми от строя синхронизаторита на 2-ра и 3-та предавка. За момента я карам така, като включвам на съответните обороти и няма хъркане. Според вас кой е по-добрия (и финансово) вариант. - Да се ремонтира скоростната кутияили- Да се търси втора употребаИ за какви пари става въпрос?

    #2
    Здравей Според мен най-оптимално е да се свали кутията (ти така и така ще я сваляш), да се ревизира какво има счупено, и ако са само синхронизаторите да си ги купиш тях, за браво си спомням че ми търсеха към 30 лв. и да си сглобиш кутията, щото не се знае ако земеш друга кутия дали тя няма да е по-зле Това е, успех

    Коментар


      #3
      Благодаря ти за отговора. Темата я пуснах, защото когато зададох въпрос на мойте майстори колко ще ми излезне смяната на синхронизаторите, те ми казаха, че ще се върже колкото да си купя скоростна кутия втора употреба и да ми я сменят - тоест около 300 лева. Ако синхронизаторите струват само 30 лв. то не са ли малко множко около 250 кинта само за труд. Не знам дали просто не им се захващаше, но и аз като си помисля, то няма никаква гаранция, че кутията дето ще купя няма да има проблеми. Мисля да ги питам директно, дали се заемат да я правят и за колко пари. Каква е нормалната сума за подобен вид ремонти?

      Коментар


        #4
        скорости

        не знам какво ще ти правят за 250 лв.но ако я закараш във Велинград събота и неделяи стоиш в хотел и платиш в сервиз за ремонтще ти излезне по ефтино за свалянето то 100лв за смяна на съединител ми изкат до 40-50 лв.е ако е много строшена тогава смяна на втора употреба не съм чул /МАЙСТОР / да казва това може да се поправи а обикновенно е това е много работа и няма части вземи нещо втора употреба и после ти взимат като за ново затова е форума да се информираме поне за цени и подобни
        КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
        Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
        http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

        Коментар


          #5
          аз имах проблеми с 2-3 лагера в скоростната, също се чудех какво да правя и избрах да си сменя всичко в кутията, пак ми излезе колкото 2 употреба, но поне знам какво има вътре и че повече няма да се занимавам в живота на тази кола със скорости. в софия вземат поне двойно и вършат поне петорно по-зле работата отколкото в провинцията. само за пример- смяна на ангренаж на крома тук ми казаха 100 кинта/само труда/ щото била двувалка ала-бала, смених го в провинцията за 30 и майстора няма грешка.
          Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
          Fiat Bravo'97 1,6 16v
          Fiat Tempra'91 1,6 mono

          Коментар


            #6
            Ремонт във Велинград

            kluchar, ти конкретен сервиз ли имаш в предвид или просто даваш града, като пример. Питам, защото имам роднини там и ако има сигурен човек и ще излезне по-евтино, нищо чудно да им отида на гости, ако намеря време.И друго. В провинцията сигурно взимат по-малко, но ако реша да оставя колата, като видят софийската регистрация няма ли да актуализират цените?

            Коментар


              #7
              pakumba написа:
              аз имах проблеми с 2-3 лагера в скоростната, също се чудех какво да правя и избрах да си сменя всичко в кутията, пак ми излезе колкото 2 употреба, но поне знам какво има вътре и че повече няма да се занимавам в живота на тази кола със скорости. в софия вземат поне двойно и вършат поне петорно по-зле работата отколкото в провинцията. само за пример- смяна на ангренаж на крома тук ми казаха 100 кинта/само труда/ щото била двувалка ала-бала, смених го в провинцията за 30 и майстора няма грешка.
              А, какво по-точно смени, къде и колко пари заминаха??Мерси!!

              Коментар


                #8
                Re: Ремонт във Велинград

                filiar написа:
                kluchar, ти конкретен сервиз ли имаш в предвид или просто даваш града, като пример. Питам, защото имам роднини там и ако има сигурен човек и ще излезне по-евтино, нищо чудно да им отида на гости, ако намеря време.И друго. В провинцията сигурно взимат по-малко, но ако реша да оставя колата, като видят софийската регистрация няма ли да актуализират цените?
                Няма , той Ключаря е кмет там. Pakumba е абсолютно прав... втора употреба вече си имаш скоростна кутия, за кво ти е още една с незнайни проблеми.По-добре рециклирай твоята!
                SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

                Коментар


                  #9
                  Благодаря много за консултацията, пичове. Значи със сигурност се отказвам от идеята за кутия втора употреба. Остават само още два въпроса.- Трябва ли да знам нещо по-конкретно, като тръгна да купувам синхронизаторите? Марки, ментета, магазини??- Ако някой има сигурен сервиз да свирка. Мойте майстори са Гената и Нушката. Имаше пост за тях в раздела за сервизите. До сега съм много доволен от всичко. Отношение, работа, срокове, цени. Ще ида пак да ги питам, но ако ми изтърсят повече от 300 лв. тоя път ще търся друг сервиз.

                  Коментар


                    #10
                    Мойте майстори тактично ми отказаха - имали страшно много работа. Знам, че не на всеки му се захваща със скорости.Къде мога да отида да ги направят?

                    Коментар

                    Working...
                    X