Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Искам съвет относно ФИАТ МАРЕА!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Искам съвет относно ФИАТ МАРЕА!

    Искам да ми кажете какво знаете за ФИАТ МАРЕА.Какво знаете като ходова част,двигател,ламарини,части и какви проблеми може да се срешнат.Изобшто всичко за колата.Конкретизирано-корегирано заглавие на тема. Vladim

    #2
    Re: Искам съвет!

    bobo_k написа:
    Искам да ми кажете какво знаете за ФИАТ МАРЕА.Какво знаете като ходова част,двигател,ламарини,части и какви проблеми може да се срешнат.Изобшто всичко за колата.
    Прочети ТУК. Това, което се отнася за Брава/Браво е подобно и при Мареа.

    Коментар


      #3
      Една много добра кола

      Здравей колега !От близо 2 месеца карам такава и нямам никакви оплаквания, един прекрасен автомобил !Серията двигатели които се предлагат са абсолютно като тези при Браво/Брава, поне до 1999 г.За сведение след 1999 г. Мареа се произвежда повече в Бразилия и Турция отколкото в Италия, така че внимавай с по-новите представители Аз също имах опасения относно ходовата част, дали е издръжлива и дали цените на частите са поносими. Конкуренцията на този автомобил основно се водят Пасат 3, Нисан Примера, донякъде Рено Лагуна (до 1998 г.), и може би Форд Фокус. Проверих цените на амортисьори, пружини, карета, комплект за съединителя. Разлика почти нямаше (в рамките на 10 - 15 лв.) Оказа се, че части за Фиат (оригинални) не се намират много лесно, но тук във форума открих доста полезна информация от къде и как да се поръчват...Досега проблеми с ходовата част (да чукна на дърво) нямам никакви, а вече съм минал повече от 2000 км и то не по магистрали, а в градски условия и множество дупки...Един интересен факт: масово таксиджиите се нахвърлят да си купуват Мареи, защото са пълни с екстри, а цените им са повече от поносими. Не мисля, че "бакшишите" ще си купуват нещо, което ще им излиза скъпо за поддръжка..., а това не е фактор за пренебрегване Четох доста за + и - на колата из нета и масовото мнение е, че е много добра инвестиция за кола втора ръка...ако искаш мога да ти пратя линкове...Друго нещо: когато отидох да си правя каско, не можах да открия застрахбователна компания, която да ме оцени на по-малко от 8000 лв., което подсказва, че цената на колата си е реална и че колата си струва...Питаш за ламарините....ами определено са по-здрави от тези на масовите коли у нас: Опели и Рено 19 !На мен ми направи кофти впечетление, че много лесно се надрасква лаковото покритие на боята...за съжеление няколко пъти минавах покрай храсти и това си личи И за последно ще спомена, че това е първият ми автомобил с който минах безпроблемно границата от 200 км/ч. и колата се държеше, сякаш може и още.. :P ...Това е от мен..Успех в избора !
      FIAT Marea ELX 1.6/16 V '98

      Коментар


        #4
        Отговор на писмото!

        Благодаря за писмото,което си ми пратил и за съветите.Много ми помогна.

        Коментар


          #5
          За колата

          Искам да ми пратиш всички линкове,които знаеш,защото много ме интересува тази кола.Ще ти бъда мн. благодарен Колега.Предварително благодаря! :P

          Коментар


            #6
            Re: За колата

            bobo_k написа:
            Искам да ми пратиш всички линкове,които знаеш,защото много ме интересува тази кола.Ще ти бъда мн. благодарен Колега.Предварително благодаря! :P
            Пич, пусни си на търсачка и ще ти излезе всичко писано за Мареа. Търсачката е горе в дясно!

            Коментар

            Working...
            X