Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Задно окачване на Брава 1,6

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Задно окачване на Брава 1,6

    Здравейте, колеги.Задните колела на Бравата са отворени отдолу. Окачването е спортно . Предните пружини са червени и по-къси. Майстор ми каза , Че това отваряне се дължи на повредени конусни лагери комплект. Ако някой знае нещо по въпроса , ще съм благодарен на разяснение как да проверя дали това е вярно и как се сменят тези лагери.
    FIAT Brava 1,6 16 V

    #2
    Доколкото знам това наистина е проблем при FIAT. Ремонтен комплект лагери във VANTOTRADE са около 50 лв. Но може и да е крив носач. Не пречи на гумите, но при завой е малко нестабилна

    Коментар


      #3
      В Ал.ауто цената на комплекта лагери е 39 лв. (FRAP).Определено като ги смениш,колата ти ще се "изправи" и износването на гумите ще ти е равномерно,защото сега не е равномерно,т.е.колкото по късно ги смениш,толкова по ще ти се наложи да си смениш и гумите
      SKODA 105L '78
      PUNTO 1.2 MPI ELX '94
      FIAT 126p '89
      TEMPRA 1.6 i.e.SX '91
      GRANDE PUNTO 1.2 '06

      Коментар


        #4
        Благодаря за информацията . От Варна съм . Мисля сам да ги подменям. А колко вземат за смяната, ако някой може да ми каже?
        FIAT Brava 1,6 16 V

        Коментар


          #5
          Около 40лв. струва к-т за единия носач почти навсякьде! Вьв Варна можеш да ги намериш в магазина на" Дунав" .По- сериозен е вьпроса сьс смяната! За смяна на на 1 носач цената е 20-25лв. Но се сваля целия носач и трчбва да ти кажа , че за технически грамотен човек не е особен проблем!? Трудно , донякьде излизат болтовете! Но ако се захванеш сам....ще помагаме!!!

          Коментар


            #6
            hit-ko написа:
            Около 40лв. струва к-т за единия носач почти навсякьде! Вьв Варна можеш да ги намериш в магазина на" Дунав" .По- сериозен е вьпроса сьс смяната! За смяна на на 1 носач цената е 20-25лв. Но се сваля целия носач и трчбва да ти кажа , че за технически грамотен човек не е особен проблем!? Трудно , донякьде излизат болтовете! Но ако се захванеш сам....ще помагаме!!!
            Днес си купих два комплекта италиански BIRTH с лагери SKF по 43 лв/комплект от бул.Сливница над лятно Тракия. При Италианеца са по 53лв.
            FIAT Brava 1,6 16 V

            Коментар


              #7
              tisho написа:
              hit-ko написа:
              Около 40лв. струва к-т за единия носач почти навсякьде! Вьв Варна можеш да ги намериш в магазина на" Дунав" .По- сериозен е вьпроса сьс смяната! За смяна на на 1 носач цената е 20-25лв. Но се сваля целия носач и трчбва да ти кажа , че за технически грамотен човек не е особен проблем!? Трудно , донякьде излизат болтовете! Но ако се захванеш сам....ще помагаме!!!
              Днес си купих два комплекта италиански BIRTH с лагери SKF по 43 лв/комплект от бул.Сливница над лятно Тракия. При Италианеца са по 53лв.
              Момчета - ако ще ги сменята сами - нали знаете че болтовете на носачите се затягат когато колата е стъпила нормално на гумите си - т.е. в нормално напрежение на носача - както си е в покои ...
              Tempra 1.6 i.e. S Lybra 1.8 vvt lx 088 9 242 369

              Коментар


                #8
                Смениха ми ги за 50 лв. двата комплекта . Иначе в Baxcar и на няколко други места искаха за 70-80. Смяна на спир.маркуч-5лв. Сега колата се вдигна и стран. клатене на задната част няма.
                FIAT Brava 1,6 16 V

                Коментар

                Working...
                X