Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Раход и серво на Punto ELX

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Раход и серво на Punto ELX

    Наскоро купих едно Punto ELX ’96 г. 90к.с. бензин на жената.След нормалните там ремонти (ремъци, амортисьори...) й го дадох да го кара.Първият шок беше че го зарежда всяка седмица (50 лв.) - колко му е резервоара на тази гадина. По мои изчисления най-много 35л. За мене беше шок как бързо свъшва горивото - направо го виждам как намалява. Тук може да съм увреден защото с моя VW PASSAT TDI,като заредя и изкарвам 900 км градско и 1300~1500 извънградско. Та първият ми въпрос е:Колко нормално гори това Пунто в града? Жената го докарва 11~13 л/100км. Тази седмица аз го взех да му изпробвам разхода и постигнах 6,6 извън града с 3-ма души.Вторият въпрос: МНОГО вие сервото, направо не се седи в колата? Някакви идеи?Когато копувах колата не съм забелязал да вие толкова. След смяна на ремъци се получи това виене.Махнах помпата на сервото с цел да я сменя, но като чух цената (700лв. нова, 300 втора употреба) пак я сложих.Помпата беше отворена от професионалист и той каза, че не е проблема в нея, ама аз нещо много не му вярвам. Неговият съвет беше да си сменям някаква греда - 300 лв. на старо?! Смених само маслото на сервото, но проблема с виенето си остана. Иначе сервото си работи, но МНОГО е шумно - особенно при завой на дясно.Наскоро един приятел ми каза че имало някъкви присадки за сервото, които се сипвали в маслото - някой знае ли за какво става въпрос?П.С. Благодаря предварително

    #2
    Re: Раход и серво на Punto ELX

    ArturDentEx написа:
    Наскоро купих едно Punto ELX ’96 г. 90к.с. бензин на жената.След нормалните там ремонти (ремъци, амортисьори...) й го дадох да го кара.Първият шок беше че го зарежда всяка седмица (50 лв.) - колко му е резервоара на тази гадина. По мои изчисления най-много 35л. За мене беше шок как бързо свъшва горивото - направо го виждам как намалява. Тук може да съм увреден защото с моя VW PASSAT TDI,като заредя и изкарвам 900 км градско и 1300~1500 извънградско. Та първият ми въпрос е:Колко нормално гори това Пунто в града? Жената го докарва 11~13 л/100км. Тази седмица аз го взех да му изпробвам разхода и постигнах 6,6 извън града с 3-ма души.Вторият въпрос: МНОГО вие сервото, направо не се седи в колата? Някакви идеи?Когато копувах колата не съм забелязал да вие толкова. След смяна на ремъци се получи това виене.Махнах помпата на сервото с цел да я сменя, но като чух цената (700лв. нова, 300 втора употреба) пак я сложих.Помпата беше отворена от професионалист и той каза, че не е проблема в нея, ама аз нещо много не му вярвам. Неговият съвет беше да си сменям някаква греда - 300 лв. на старо?! Смених само маслото на сервото, но проблема с виенето си остана. Иначе сервото си работи, но МНОГО е шумно - особенно при завой на дясно.Наскоро един приятел ми каза че имало някъкви присадки за сервото, които се сипвали в маслото - някой знае ли за какво става въпрос?П.С. Благодаря предварително
    Резервоара на това Пунто е 47 литраТози двигател гори средно 10-11 на градско (на Пунто), Дедрата ми беше със същия и гореше 12-13 градско с климатик.
    Jeep Grand Cherokee 3.1 TD Limited '01

    Alfa Romeo 156 1.9 JTD SW Dinstinctive '02

    ex Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99

    Коментар


      #3
      Като за 90 к.с. - 10-11 мисля, че е нормално за градско...
      VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
      VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
      VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
      VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
      Нека Силата на бъде с Нас...

      Коментар


        #4
        Резервоара НЕ МОЖЕ да е 47л - никога не съм успявал да налея за повече от 57 лв. Последния път събра 33 л.Все пак разход 11~13 л/100 гртско ми се вижда множко, преди карах Пасат 1.8/90к.с/МИ и нормално имах разход 8~9л.Може би жена ми кара по-неикономично от мене.Това е номера на рамата ако можете да изкопчите някаква информация ZFA17600004133651

        Коментар


          #5
          ArturDentEx написа:
          Резервоара НЕ МОЖЕ да е 47л - никога не съм успявал да налея за повече от 57 лв. Последния път събра 33 л.Все пак разход 11~13 л/100 гртско ми се вижда множко, преди карах Пасат 1.8/90к.с/МИ и нормално имах разход 8~9л.Може би жена ми кара по-неикономично от мене.Това е номера на рамата ако можете да изкопчите някаква информация ZFA17600004133651
          http://www.catalog.auto.ru/catalog/cars/fiat/punto/Резервоара на Пунто 1 е 47 литра, вервай ми.Това, че ти не си могъл да налееш повече, означава, че ти е запушено маркучето за изравняване на наляганията(отдушника). На почти всички коли над 5-6 години отдушниците са запушени.При тебе в този отдушник има и еднопосочно пропусклив клапан, за да може да в резервоара да влиза въздух, но парите на бензина да не могат да излитат навън, тях ги лови един още по-гаден филтър с активен въглен и ги връща в двигателя.Ето какво даде VIN-а Catalogue: NV | PUNTO 55-60-75-90 (1993-1997) MVS: 176.423.0(0) | 90 "ELX" 1.6 MPI GM USA’83-CF2 3 PORTE Engine Stamp: 176A9.000 Version Code: 176AL Version: V4 | "ELX" Engine Version: M4 | 1.6 MPI Interior: 133 | VELLUTO BLU Vehicle No: 04114762 Engine No: 9381543 Prod. date: 1995-04
          Jeep Grand Cherokee 3.1 TD Limited '01

          Alfa Romeo 156 1.9 JTD SW Dinstinctive '02

          ex Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99

          Коментар


            #6
            Ето ти данните за колата:Catalogue: NV | PUNTO 55-60-75-90 (1993-1997)MVS: 176.423.0(0) | 90 "ELX" 1.6 MPI GM USA’83-CF2 3 PORTEEngine Stamp: 176A9.000Version Code: 176ALVersion: V4 | "ELX"Engine Version: M4 | 1.6 MPIInterior: 133 | VELLUTO BLUVehicle No: 04114762Engine No: 9381543Prod. date: 1995-04Повече инфо за колата може да получиш тука http://91.92.0.122:7080/navi?KEY=STARTUP
            Alfa Romeo 159 1.9 JTDM'07
            Fiat Linea 1.3 Multijet'08
            Fiat Doblo 1.9 (товарно магаренце)
            http://forum.fiat-bg.org

            Коментар


              #7
              Re: Раход и серво на Punto ELX

              ArturDentEx написа:
              Наскоро купих едно Punto ELX ’96 г. 90к.с. бензин на жената.След нормалните там ремонти (ремъци, амортисьори...) й го дадох да го кара.Първият шок беше че го зарежда всяка седмица (50 лв.) - колко му е резервоара на тази гадина. По мои изчисления най-много 35л. За мене беше шок как бързо свъшва горивото - направо го виждам как намалява. Тук може да съм увреден защото с моя VW PASSAT TDI,като заредя и изкарвам 900 км градско и 1300~1500 извънградско. Та първият ми въпрос е:Колко нормално гори това Пунто в града? Жената го докарва 11~13 л/100км. Тази седмица аз го взех да му изпробвам разхода и постигнах 6,6 извън града с 3-ма души.Вторият въпрос: МНОГО вие сервото, направо не се седи в колата? Някакви идеи?Когато копувах колата не съм забелязал да вие толкова. След смяна на ремъци се получи това виене.Махнах помпата на сервото с цел да я сменя, но като чух цената (700лв. нова, 300 втора употреба) пак я сложих.Помпата беше отворена от професионалист и той каза, че не е проблема в нея, ама аз нещо много не му вярвам. Неговият съвет беше да си сменям някаква греда - 300 лв. на старо?! Смених само маслото на сервото, но проблема с виенето си остана. Иначе сервото си работи, но МНОГО е шумно - особенно при завой на дясно.Наскоро един приятел ми каза че имало някъкви присадки за сервото, които се сипвали в маслото - някой знае ли за какво става въпрос?П.С. Благодаря предварително
              Този мотор е хубав, но не е икономичен. Трябвало е да вземеш нещо по-малко (като кубатура).За дизел няма да ти споменавам, защото жена ми кара същото Пунто, но ТД. За разход не искам да коментирам, защото явно жените не могат да карат нормално. Колата от подписа в ръцете на жена ми дава средно 8-9/100, което е доста За виенето - няма как помпата изведнъж да почне да вие и още повече в едната посока осезаемо. По-скоро проблема е другаде. Казваш, че сте сменяли и амортисьори ... дали не са объркали посоката на тампоните и да се натоварва сервото повече?
              http://free.bol.bg/dodo155/AlfaRomeo/Punto_JTD_all.JPG
              Alfa Romeo 147 07' 1.9 JTDm Q2
              FIAT Punto 02' 1.9 JTD
              FIAT Punto 99' 1.7 TD

              Коментар


                #8
                pinko168 написа:
                Резервоара на Пунто 1 е 47 литра, вервай ми.Това, че ти не си могъл да налееш повече, означава, че ти е запушено маркучето за изравняване на наляганията(отдушника). На почти всички коли над 5-6 години отдушниците са запушени.При тебе в този отдушник има и еднопосочно пропусклив клапан, за да може да в резервоара да влиза въздух, но парите на бензина да не могат да излитат навън, тях ги лови един още по-гаден филтър с активен въглен и ги връща в двигателя.
                Това ще го дам на майстора дето се занимава с него, та да види какво може да направи

                Коментар


                  #9
                  Re: Раход и серво на Punto ELX

                  Dodo 155 написа:
                  За виенето - няма как помпата изведнъж да почне да вие и още повече в едната посока осезаемо. По-скоро проблема е другаде. Казваш, че сте сменяли и амортисьори ... дали не са объркали посоката на тампоните и да се натоварва сервото повече?
                  Би ли обяснил малко повече, за кой тампон става въпрос? Прозто да знам като отида при оня който ремонтира фиатчетоСменял съм само заден амортисьор.За Разхода го приемам за нормално за жена/бензин/италианска кола. Лично аз си карам PASSAT B5 TDI разход в града не съм постигал повече от 8. За извън града си говорим 5.5~6.3, като горната граница е при 150~160 km/h или в планина.

                  Коментар


                    #10
                    абе колега ремъка на помпата на хидравликата /сервото/ дали е оптегнат добре щом казваш че при покупката го е нямало шума а след смяна на ремъци и т.н се е получило
                    TEMPRA 1.8 SW.SLX-продадена и заменена със БМВ 318TDS
                    UNO 1.0 FIRE

                    Коментар


                      #11
                      stef написа:
                      абе колега ремъка на помпата на хидравликата /сервото/ дали е оптегнат добре щом казваш че при покупката го е нямало шума а след смяна на ремъци и т.н се е получило
                      99% съм сигурен че е опънат, защото два пъти махахме и слагахме помпата за хидравликата. Механика ми говори за накаква греда или щанга или нещо подобно, имало шлицове някакви, тая джажа била различна за колите със серво и без. Когато махна сервото(ремъка на сервото) доста трудно се върти кормилото, аз мога да я карам така, но жената ще и е трудно. Та ако сменя тая греда/щанга(баси забравих точно как се казва) ще направя Пунтото да е без серво. Колко усилие му трябва на тай малка кола да се върти кормилото?

                      Коментар


                        #12
                        ArturDentEx написа:
                        99% съм сигурен че е опънат, защото два пъти махахме и слагахме помпата за хидравликата. Механика ми говори за накаква греда или щанга или нещо подобно, имало шлицове някакви, тая джажа била различна за колите със серво и без. Когато махна сервото(ремъка на сервото) доста трудно се върти кормилото, аз мога да я карам така, но жената ще и е трудно. Та ако сменя тая греда/щанга(баси забравих точно как се казва) ще направя Пунтото да е без серво. Колко усилие му трябва на тай малка кола да се върти кормилото?
                        Колега,по описанието ти смятам,че става въпрос за рейката-да я сменят от хидравлична с обикновена механична...това е най-последен вариант,ако не се оправите с хидравликата/щом помпата е ОК,вероятно проблема е в рейката особено щом виенето е по-силно в едната страна,има втора употреба,рециклират се /,имай предвид че заради по-големия мотор на Пунто-90 предницата е по-тежка и обикновената механична рейка ще се върти по-трудно/особено от жена/отколкото на 55,60 или 75.
                        Ex. Grande Punto Driver

                        Коментар

                        Working...
                        X