Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Осветление на табло за Мареа

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Осветление на табло за Мареа

    Колеги, сдобих се неотдавна с Мареа 1.6 16V 96г.Идея защо не ми свети таблото?Фаровете си работят, както и другите ел. уреди.Всичко по него си работи, но осветлението никакво го няма. Благодаря предварително за отговорите
    == Fiat Stilo == 1.6 16V 103 hp

    На света съществува една единствена гигантска машина, която се командва от пигмеи и това е бюрокрацията. (Оноре де БАЛЗАК)

    #2
    Провери ли потенциометъра за увеличаване на осветлението на таблото.Мисля че се намира отдясно на волана,на самото табло.Завърти го нагоре и трябва да светне.

    Коментар


      #3
      Може и да са изгорели лампичките (ей, много ме кефи тая думичка и това си е! :P ).
      VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
      VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
      VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
      VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
      Нека Силата на бъде с Нас...

      Коментар


        #4
        barny_89 написа:
        Провери ли потенциометъра за увеличаване на осветлението на таблото.Мисля че се намира отдясно на волана,на самото табло.Завърти го нагоре и трябва да светне.
        Мисля, че колегата е много прав и точно там ще се окаже "проблема"....дай си на мах потенциометъра...А може и самия потенциометър да е откачен или неизправен..мисля, че ако е изгоряла лампичка , то все някъде щеше да мъждука светлинка, защото лампичките са най-малко 3 и би трябвало да са успоредно свързани....
        FIAT Marea ELX 1.6/16 V '98

        Коментар


          #5
          Недейте така бе колеги...Това беше първото дето проверих.Не се шегувайте, а дайте някакви идеи да го лекувам?Например кой бушон/реле да гледам
          == Fiat Stilo == 1.6 16V 103 hp

          На света съществува една единствена гигантска машина, която се командва от пигмеи и това е бюрокрацията. (Оноре де БАЛЗАК)

          Коментар


            #6
            ОК ! Никой не иска да те обижда, добре че е на мах потенциометъра..., а всичко друго по купето свети ли си нормално, за да предположим кой предпазител е заминал евентуално ако нещо друго също не свети ?
            FIAT Marea ELX 1.6/16 V '98

            Коментар


              #7
              Малко схеми...

              Разгледах ел.схемите на Брава от книгата на Haynes, и мисля, че не се различават от тези на Мареа, поне не и в честта свързана с осветлението на таблото...Ако не светят лампичките на рег.номер и тези които осветяват касетофона, то: Първо трябва да се провери предпазител 2, който би трябвало да се намира където е отбелязано на Снимка 1Ако той е наред, трябва да се види дали има +12V на една от клемите на предпазител 2, при включен контакт. Ако няма такова напрежение, проблема трябва да се търси в кабела от ключа на запалването (5) до предпазителната кутия (би трябвало да е жълт) или недай си боже в самия ключ... Ако напрежение има, то отново на дневен ред излиза потенциометъра (71), който може да е откачен или повреден (не е зле да се размърда упорито в двете посоки ако случайно е окислен) - Снимка 2;Ако всичко по-горе е наред, то проблема трябва да се търси в крушките или кабелите до тях (жълто/черни на цвят според схемата) - Снимка 3;Както предполагах крушките не са една а цели две Успех в разследването !
              Прикачени файлове
              FIAT Marea ELX 1.6/16 V '98

              Коментар

              Working...
              X