Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Колко литра е резервоара на Фиaт Пунто 2001г.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Колко литра е резервоара на Фиaт Пунто 2001г.

    Здравейте. Някой знае ли, колко литра е резервоара на Фиат Пунто 1.2 2001г. Бензинов? И дали е нормално за в София градско да мога да мина г/д 15,5км. с 1л. Все още не съм пробвал да го карам на дълго (по магистрала) и незнам как ще е разхода там. Като се има в предвид, че спазвам г/д ограниченията 50 - 60 км/ч. И гледам г/д да държа към 2 000 максимум 3 000 оборота на 5 предавка (на места в които може да се дигне и по - висока скорост и не се правя на Шумахер по пътя) Като на ден ми се връзват 50 - 60 км. и то не точно всеки ден. П.С. Ако раздела е грешен се извинявам!

    #2
    Е смятай де, разхода ти е 7/100 градско
    Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
    (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
    Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

    Коментар


      #3
      15.5 km/l е 6.4/100 разход, което за града си е прилично. Резервоара е 47л.
      FIAT Nuova Punto 1.2 8V
      FIAT Grande Punto EVO 1.4 8V
      ...and justice for all

      Коментар


        #4
        AdViSoRa написа:
        Резервоара е 47л.
        Някъде бях чел, че резервоара е по - голям 50 - 55л. но не съм сигурен. Ако има някой с книжка да види колко литра е.. Благодаря на колегите за отговорите!

        Коментар


          #5
          Ето какво показват данните от ръководството на Fiat Punto Mk2: http://www.fiatia.com/fman-750.html http://www.fiatia.com/fman-752.htmlА самото ръководство може да се изтегли от: Тук
          Fiat Idea 1.9 8V mJet 'Emotion'
          Fiat Bravo 1.4 16V T-Jet 'Eleganza'
          Fiat Punto 1.2 16V ELX 'Speedgear'
          Fiat Uno 1.0 i.e S - "powered by FIRE 8V"

          Търси се..

          Коментар


            #6
            За да не правя нова тема, да попитам тук - на Fiat Brava 1.8/16v колко литра е резервоара ?
            Fiat Brava 1.8 16V

            Коментар


              #7
              Нормално е 15,5км/л, особено, ако не караш в големи задръствания. При мен с доста задръствания дава 11-12-13км/л.

              Коментар


                #8
                Хммм сега даже забелязах, че като се затопли времето скочи на 16,0 - 16,1км. с 1л. и явно и още ще намаля разхода.. Но се чудя дали да сложа газ... Дайте съвет.. Има ли смисъл да и слагам газ на колата, при този вид разход, като се има в предвид, че я карам само градско?

                Коментар


                  #9
                  slider6 написа:
                  Хммм сега даже забелязах, че като се затопли времето скочи на 16,0 - 16,1км. с 1л. и явно и още ще намаля разхода.. Но се чудя дали да сложа газ... Дайте съвет.. Има ли смисъл да и слагам газ на колата, при този вид разход, като се има в предвид, че я карам само градско?
                  много зависи от стила ти на шофиране карах такова Пунто в началото (Млад Шофер) ми даваше около 6 (градско) но в последсвие се качи до 7.5-8 (много натисках )сложих му газ и разхода му беше 8 на сто ГАЗ във София
                  Шофирай разумно, на пътя не си сам.
                  Fiat Stilo Dynamic 1.6 16V 103hp Grigio Sassi
                  Mercedes-Benz ACTROS 4141 - The big BOSS :D
                  Forever in my heart: Fiat Punto II ELX 1.2i 60к ; MAN TGA 33.360 Blue Bird

                  Коментар


                    #10
                    todorshalev написа:
                    slider6 написа:
                    Хммм сега даже забелязах, че като се затопли времето скочи на 16,0 - 16,1км. с 1л. и явно и още ще намаля разхода.. Но се чудя дали да сложа газ... Дайте съвет.. Има ли смисъл да и слагам газ на колата, при този вид разход, като се има в предвид, че я карам само градско?
                    много зависи от стила ти на шофиране карах такова Пунто в началото (Млад Шофер) ми даваше около 6 (градско) но в последсвие се качи до 7.5-8 (много натисках )сложих му газ и разхода му беше 8 на сто ГАЗ във София
                    Ами гледам да не го настъпвам много.. Спазвам си г/д ограниченията 50 - 60 км/ч.

                    Коментар


                      #11
                      Газ има смисъл да слагаш ако правиш минимум по 7-8К километра на година. Ако караш по 2К не си заслужава, защото за да избиеш газовото минават 3-4 години, а дотогава "я камилата, я камиларя"
                      Fiat Croma 1.9 JTD '06 150hp
                      Ex. Fiat Bravo SX 1.4 12v '97

                      Коментар

                      Working...
                      X