Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем с парното (Типо '91)

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем с парното (Типо '91)

    Колеги,Търсих, търсих из форума ама не намерих нищо писано по моя проблем Та значи пролетта ми се развали нещо парното. Врътката отпред на центр. конзола си заяждаше още като купих колата преди години.Изведнъж обаче започна да се върти свободно. Оказа се обаче, че парното не работи.Брат ми, който разбира повече от мен, махна кората от долу и диагностицира, че кранчето за водата към радиатора на парното е за подмяна. Смени го човека, ама парното пак не работи. Тръбите (входна и изходна) парят, ама парно ЙОК!Стигнахме до извода, че има клапа за въздуха, която го насочва през или покрай радиатора.Та значи врътката на парното задвижва жилото, което върти и клапата и кранчето едновремено.Само дето тази система при мен се е повредила Пластмасовото приспособление дето командва клапата се е счупило.Прилагам снимка...Можете да видите как изглежда работещата система на снимките в тази тема http://www.fiat-bg.org/forum/viewtopic.php?t=6952Дано успее някой да даде съвет как да те оправи този наболял проблем, че зима иде, студ.Предварително благодаря :D
    Прикачени файлове
    Tipo 1.6 i.e 159A3.046

    #2
    Нещо не ми е ясен много-много въпроса ти, колега... явно си видял къде е проблема... щом тази пластмаса е счупена - има 2 решения - смяна или някакво приспособяване/лепене. Другото което обаче не е лошо да направиш е да видиш (на ръка) дали се върти свободно тази клапа за да не се окаже, че е заяла някъде и ти да лепнеш планката и после като я напънеш пак да се счупи.
    Alfa 156 1.8 TS 16V 144hp
    --- в сърцето завинаги... ---
    Fiat Tipo 1.4 DGT karb. 78hp

    Коментар


      #3
      Всъщност пропуснах да спомена, че мястото е изкл. трудно достъпно и за лепене на място и дума не може да става (според мен).Мисля си, че клапата си работи, но не съм сигурен. Не се сещам и как да пробвам поади трудният достъп.Според мен има 2 варианта.Да се залепи или да се смени/отремонтира.Въпроса ми е КАК?Как се стига до нея? Какво трябва да се разглоби ако реша да я сменям или лепя?Това е...
      Tipo 1.6 i.e 159A3.046

      Коментар


        #4
        Divo написа:
        Всъщност пропуснах да спомена, че мястото е изкл. трудно достъпно и за лепене на място и дума не може да става (според мен).Мисля си, че клапата си работи, но не съм сигурен. Не се сещам и как да пробвам поади трудният достъп.Според мен има 2 варианта.Да се залепи или да се смени/отремонтира.Въпроса ми е КАК?Как се стига до нея? Какво трябва да се разглоби ако реша да я сменям или лепя?Това е...
        Амиии... няма хубово без малко повече мъка... трудно-нетрудно... лягаш и почваш да разглобяваш докато не получиш достатъчно пространство за операцията по ремонта... Това което само мога да те посъветвам е да махнеш шофьорската седалка за да имаш по-добър достъп. Поне тя се сваля относително лесно.
        Alfa 156 1.8 TS 16V 144hp
        --- в сърцето завинаги... ---
        Fiat Tipo 1.4 DGT karb. 78hp

        Коментар


          #5
          Колега,не бързай да разглобяваш,ако не ти е ясно.Ела в сряда на сбирката и ще измислим нещо.Много вероятно е и радиаторчето да е запушено.Не е страшно,ще го сменим.
          Octavia RS
          Evo 10-служебната играчка.

          Коментар


            #6
            В краен случай запъни клапата в положение да духа само топло.Зимата ще изкараш така,а напролет като се постопли,ще му мислиш
            Fiat Tempra 1.8 i.e. DOHC SW

            Коментар


              #7
              Благодаря ви колеги.Радиатора работи, изх. тръба пари като пусна крана.Мислих си клапата как да "запъна" в горно положение...Ако я завъртя с някакво приспособление дали ще се задържи сама??? Или автоматично пада?Ще пробвам утре, ще си покаже. Мисля си в краен случай да се опитам да я врътна и да я залепя да си стои, пък лятото да затварям крана...Иначе не ми се мисли ако трябва да се разглобява всичко. Сигурно е доста трудно...така или иначе не разбирам от ремонти. Благодаря за акъла за седалката също.
              Tipo 1.6 i.e 159A3.046

              Коментар


                #8
                Колеги,Можете ли да ми препоръчате свястен майстор в Пловдив, който да ми поправи парното?
                Tipo 1.6 i.e 159A3.046

                Коментар


                  #9
                  Аз търся добър майстор в София за същия проблем? Препоръчайте някой!
                  Fiat Tipo 1,6 i.e. SX 835C1.000

                  Коментар


                    #10
                    Tipo написа:
                    Аз търся добър майстор в София за същия проблем? Препоръчайте някой!
                    Не ви разбирам бе хора... Ако си сигурен, че ти е от радиаторчето за парното... ей неделята я дават хубаво слънчево време... хващаш отвертката, сваляш/разглабяш, сменяш, затваряш и готов! Че то аз дори ми е кеф да правя подобно нещо!
                    Alfa 156 1.8 TS 16V 144hp
                    --- в сърцето завинаги... ---
                    Fiat Tipo 1.4 DGT karb. 78hp

                    Коментар


                      #11
                      свалянето на цялото парно-няма и час, държи се на 4 болта с глава 10свали го, качи си го у вас(на топло) и си го направи

                      Коментар


                        #12
                        Divo написа:
                        Колеги,Можете ли да ми препоръчате свястен майстор в Пловдив, който да ми поправи парното?
                        Абе колега, защо не дойде на срещата в Сряда да пием по едно и да хвърлим по едно око?"Майстори" много! Аз до сега да го бях направил на парчета това типо!
                        Fiat Tipo 1,6 ie; '93; engine 159А3048; clima.

                        Коментар

                        Working...
                        X