Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Аксиални лагери Мареа1.8

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Аксиални лагери Мареа1.8

    Здравейте колеги, от 2 месеца съм собственик на Fiat Marea 1.8 бензин. Преди 3 дни счупих робката на картера и като го свалих в него беше паднал единия "полумесец" на коляновия вал. Въпроса ми е има ли някой документация за това как може да се смени или ако няма то поне да сподели опит. Благодаря предварително.

    #2
    Ако има паднал такъв елемент ще има тракане и не вярвам да направиш голям пробег така.
    Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
    Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

    Коментар


      #3
      И аз си мислех ,че трябва да се чуват шумове , но не, няма нищо. В същност преди малко извадих и втори полумесец, който е доста наяден.
      Прикачени файлове

      Коментар


        #4
        Аха това са помумесеците за аксиалния луфт.От първото мнение не става ясно точно за кои лагери става дума.
        Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
        Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

        Коментар


          #5
          отваряй и сменяй,че работата не е добре.принципно за да падне ти е износен блока(за съжаление непоправимо),а причината за това в 90пр от случаите е износен и твърд съединител.иначе въпросните неща се наричат аксиално-опрни пластини и тяхната хлабина варира в широк диапазон-от 0,05 до 0,4мм,при теб обаче вече е станала може би 5-6мм

          Коментар


            #6
            Да нещата не са на добре ,ето още малко снимки от днешното разглябяне.
            Прикачени файлове

            Коментар


              #7
              На жената на голфа имах същия проблем, лагерите свършили и износили и вала, решението - 200лв друг вал и така, като гледам и при теб натам отиват нещата.
              punto HGT

              Коментар


                #8
                тук обаче проблема се решава с нов блок и нов съединител.поздрави

                Коментар


                  #9
                  Благодаря за отговорите и съветите. Започвам набавянето на части, но ми е необходима информация относно допуски на хлабини, отклонения и килограми на завиване на болтовете или с две думи ръководство за ремонт. Ако някой разполага с такъв ще съм много благодарен и признателе ако го сподели.

                  Коментар


                    #10
                    дръпни си аутодата,там има всичко

                    Коментар


                      #11
                      По-добре читав блок с буталата заедно отколкото да купуваш само колянов вал ,шлайф ,нови лагери и какво ли още не.Всеки си решава според джоба.
                      Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                      Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                      Коментар


                        #12
                        тук не става въпрос за лагерите,а за износени легла на аксиално-опорните пластини,които се решават със здрав блок.поздрави

                        Коментар


                          #13
                          колега имало ли е някакъв шум или стържене от мотора?

                          Коментар


                            #14
                            Направо нов мотор за 300 лв, щото ако тръгнеш да ремонтираш незнаеш къде ще е края,а мотора преди покупката ако може да се запали и да се чуе.Аз вече съм го препатил това,е проблема ми не беше същия ама .....
                            Карал-Fiat Bravo 1.4 /1.6 Stilo 1.6
                            И сега Мръсен дизел. АР 147 1.9 150
                            .

                            Коментар


                              #15
                              Ето ти един примерен за 240 лв от купе те са едни и същи http://prodavalnik.com/dvigatel-za-f...arts-i42997905
                              Карал-Fiat Bravo 1.4 /1.6 Stilo 1.6
                              И сега Мръсен дизел. АР 147 1.9 150
                              .

                              Коментар

                              Working...
                              X