Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Генерация Пунто 1.6

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Генерация Пунто 1.6

    Добър вечер колеги имам едно питане искам да си сменя генерацията защото е поизгнила малко и реших да я сменя с права генерация без средното гърне и катализатора и дали ще е проблем че го няма катализатора, на какво фи да ще реве ли много което не е проблем ако не е прекалено !
    Нека си говорят, нали не ги чуваш?Над хорската злоба нема кво да умуваш!Недей да се надуваш, че и ти ше го ядеш!
    Недей да бързаш, ЧЕ НАБЪРЗО ше СПРЕШ!
    Дори и най-бедния може да е СЪР!
    Бъди ДОБЪР, другото е бел кахър!

    #2
    Ами ако го караш само градско няма да ти прави впечатление рева или поне ще ти доставя удоволствие ама ако го караш като мен повече извънградско на 2рото пътуване ще искаш нов ауспух. А катализатора го замени с един резонатор, няма разлика от катализатора от към шум.Ама правата тръба назад ще ти гръмне главата на дълъг път.

    Коментар


      #3
      Слагай ф55, резонатор(може и 2) и поне крайно гърне, че иначе си е е.... м....та. На мен ми изби меката връзка и задното гърне преди 2 седмици, а похарчих парите за реглаж и нови гуми и вече ми се реве като я запаля..... считай че за 70 км извънградско ми идва да скоча в движение. Не питай старило питай патилоП.С. Тия италиянци искат само за задно гърне 130 евро, а по скапаните морги няма в добро състояние.
      Ланчия Делта 1.8 8в 101кс => 1.8 16в ++++++
      Fiat Marea 1.8 16V 113кс++++ ГИ Агис М210
      Рено Лагуна 2 1.9дци 107кс++

      Коментар


        #4
        Значи така след меката връзка да сложа на мястото на катализатора един резонатор и крайно гърне на ф 55 и ще придобие лек спортен шум или ще реве много ?
        Нека си говорят, нали не ги чуваш?Над хорската злоба нема кво да умуваш!Недей да се надуваш, че и ти ше го ядеш!
        Недей да бързаш, ЧЕ НАБЪРЗО ше СПРЕШ!
        Дори и най-бедния може да е СЪР!
        Бъди ДОБЪР, другото е бел кахър!

        Коментар


          #5
          Отиваш в МКомплект 33 и кавото им кажеш това ще направят или всеки занимаващ се с гърнета пак става
          КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
          Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
          http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

          Коментар


            #6
            Отзад не сложиш ли шумозаглушително гърне ще гърми яко като мойто пунто, на мястото на катализатора има резонаторно и накрая някво спортно дето си е там от предния собственик. Резултата ти го каза flippy89, ама много пари ми искаха за да ми сложат шумозаглушител и си го карам така. Даже много им се искаше да ми земат парите и ме излъгаха че крайното е от моторче 50 кубика ама не сам виждал такова гърне на мотори никога.

            Коментар


              #7
              Мерси колеги
              Нека си говорят, нали не ги чуваш?Над хорската злоба нема кво да умуваш!Недей да се надуваш, че и ти ше го ядеш!
              Недей да бързаш, ЧЕ НАБЪРЗО ше СПРЕШ!
              Дори и най-бедния може да е СЪР!
              Бъди ДОБЪР, другото е бел кахър!

              Коментар


                #8
                Слагай колега от фланеца след колекторите на ф55, резонатор и ЗАГЛУШАВАЩО крайно гърне защото ти се каза глава боли много. Гарантирам ти 1-та седмица кеф голям, но тръгнеш ли дори и на 100 км пробег ще проклинаш "спортната" генерация. Печелиш нова генерация и малко отпушване на мотора и по натам ако правиш портване и смениш колектора пак 2-3 коня (преко сили).
                Ланчия Делта 1.8 8в 101кс => 1.8 16в ++++++
                Fiat Marea 1.8 16V 113кс++++ ГИ Агис М210
                Рено Лагуна 2 1.9дци 107кс++

                Коментар


                  #9
                  Дали ще спечели отпушване? - Може би да ако не е сменял гърнетата с години.Колега сложи си нормални гърнета и си карай колата приятно и с кеф, едно че няма да вдигне конете, дори напротив, друго че няма да ти бучи главата след път, и трето няма да слезе някой комшия сабахлям рано по росата и да те изгърби за това че си събудил бебето което е заспало преди час.
                  Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                  (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                  Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                  Коментар


                    #10
                    Защо да не спечели колега? Теоритично, пък и остановено от много хора че малко по широка отпушва колата.... най-малкото което е колите ни са на по 20+ години и се явява като доста сериозна тапа и колата се спъва много.
                    Ланчия Делта 1.8 8в 101кс => 1.8 16в ++++++
                    Fiat Marea 1.8 16V 113кс++++ ГИ Агис М210
                    Рено Лагуна 2 1.9дци 107кс++

                    Коментар


                      #11
                      Аз лично едно време като сменях генерацията на старото пунто 1.1 мога да кажа, че колата се усещаше по лека и вървеше по прилично. Всмисъл сякаш имаше повече душа .
                      Alfa Romeo 147 1.9 16v JTD 190hp
                      Fiat Stilo 1.6 16v 103hp

                      Коментар


                        #12
                        Ако изпускателната има проблем, тоест запушен катализатор и т.н. може и да има някакъв положителен ефект, иначе ефекта е никакъв.Ако се правят доработки по мотора има смисъл или ако е с турбо, иначе пари на вятъра.
                        punto HGT

                        Коментар


                          #13
                          flippy89 написа:
                          Защо да не спечели колега? Теоритично, пък и остановено от много хора че малко по широка отпушва колата.... най-малкото което е колите ни са на по 20+ години и се явява като доста сериозна тапа и колата се спъва много.
                          Защото двигателя му е атмосферен а не такъв с принудително пълнене че да има нужда да изкарва изгорелите газове "под налягане" принципа на изхвърляне а газовете при двата мотора е коренно различен и по широката генерация само вреди на атмосферния мотор. Ако както казах по горе гърнетата му са изгнили, ръждясали и стърчи вата от всякъде, ДА ТОГАВА ще има положителен ефект но не такъв както ако е със стандартни нормални нови гърнета.
                          Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                          (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                          Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                          Коментар


                            #14
                            да действително са изгнили особено крайното средното е ново , но имам съмнения че катализатора е запушен и затова като ще сменям да го правя един път и тръбите са тръгнали , и стигнах до мисълта че с две гърнета на тази въшка му са перфектни, а не както е сега с 3. а аз малко не разбрах горните ви постове ама пак ще питам за този вариант дето го замислям. Нови тръби и мека връзка с едно резонаторно гърне и някакво спортно крайно гърне което е по обикновено дето не бучи много. мисля ,че така нама да слезне комшията да ме бие :Д старото пунто беше така с две гърнета ремус и не бучеше много дори приятно и на дълъг път ама след като го смазах всичко отиде за вторични
                            Нека си говорят, нали не ги чуваш?Над хорската злоба нема кво да умуваш!Недей да се надуваш, че и ти ше го ядеш!
                            Недей да бързаш, ЧЕ НАБЪРЗО ше СПРЕШ!
                            Дори и най-бедния може да е СЪР!
                            Бъди ДОБЪР, другото е бел кахър!

                            Коментар


                              #15
                              Това казах ако по натам ще се правят някакви доработки по двигателя, но явно не съм се изразил като хората... та колегата Банков е прав, извинявам се за недоуточнението. Слагай резонаторно или 2 и крайно "спортно" със заглушител и си свиркай.... като ти е кеф да бучиш махаш заглушителя и газ. Виж марката Twister или някое Суперспринт 2ра ръка ако не си на пачка.
                              Ланчия Делта 1.8 8в 101кс => 1.8 16в ++++++
                              Fiat Marea 1.8 16V 113кс++++ ГИ Агис М210
                              Рено Лагуна 2 1.9дци 107кс++

                              Коментар

                              Working...
                              X