Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Съвет относно покупка на Grande Punto 1,3 multijet 90 hp.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Съвет относно покупка на Grande Punto 1,3 multijet 90 hp.

    Здравейте колеги, мисля да направя подарък за жена ми въпросното Пунто. Нямам никакво наблюдение за дизеловите двигатели на Фиат и за това търся вашето мнение по въпроса. Харесал съм едно Гранде Пунто 08-ма година със 6 скорости, 5 врати, води се спорт пакет. Интересува ме има два варянта на 1,3 дизел , като единия е 75 коня а другия 90 коня. Двуомя се дали да не се насоча към бензиново. Имал съм уно мк1 1,3 турбо, после пунто гт 1,4 турбо и съм горе долу наясно със бензиновите двигатели от това поколение (за новите нямам наблюдения)Моля който има наблюдения, (притежава) или е притежавал двигател 1,3 мултиджет или някакъв бензинов двирател да сподели малко инфо относно надежност, някакви недостатъци , чести проблеми ще бъда безкрайно благодарен да събера различни мнения и препоръки, за да си направя извод. колата ще се кара всеки ден градско около 50-тина колометра за ден, ако това ще има значение за преценката ви.
    punto gt3 98'

    #2
    Определено дизела, много е икономичен, само не знам дали има 90к.с. на пунто. Че май са повечко 75 , но може и да има 90.75цата е с верига, но и тя се сменя. Разхода е смешен, изчакай някой колега да сподели.
    F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

    Коментар


      #3
      вземай 90кс и няма да съжаляваш.мултиджета си е мултиджет

      Коментар


        #4
        Имай предвид, че двигателя въпреки, че е с верига иска обслужване. Сменя се на всеки 100 хил. км. 75 коня двигателя е корав. Принципно не сме имали проблем с него освен това, че изведнъж се разтрака на 95 000. (толкова е в момента). Оказа се счупен пласмасов водач на веригата. Амортисьорите са бюджетните Ocap. Бяха заменени с нови на 60000. Една смяна на биалетки и май е това. Иначе е чудесна малка колица. Много ни радва.
        Lancia Lybra 1.9 JTD LX - италиянския мерцедес

        Коментар


          #5
          Веригата я дават да се сменя че е единична и се късала казват след 120 000.Иначе е безпроблемна кола. Карах предното пунто с този мотор беше 71 коня мисля.Към двигателя никакви забележки нямам, само консумативи съм му сменял, а беше на 260 000 км.
          http://www.000webhost.com/151472.html <- безплатен хостинг без реклами
          Peugeot 206 1.4 Hdi 2005 Ex: PUNTO 1.3 16v MULTIJET
          FIAT БРАВО 1.2 16v
          ФИАТ БРАВО 1.6 16v - трагично размазано
          FIAT Punto 99` 1.2 - втората; Ford Orion 1.8 D- първата

          Коментар


            #6
            благодаря ви колеги за отговоритесамо добри отзиви за 1,3 мултиджет, явно са здрави и безпроблемни двигатели, не страдат от дюзи или турбини, за веригата разбрах. Още някой ако може да сподели преки впечетления, ще съм му благодарен
            punto gt3 98'

            Коментар


              #7
              Little Bullet написа:
              благодаря ви колеги за отговоритесамо добри отзиви за 1,3 мултиджет, явно са здрави и безпроблемни двигатели, не страдат от дюзи или турбини, за веригата разбрах. Още някой ако може да сподели преки впечетления, ще съм му благодарен
              Мда... И особено за 90-е коньовия ако може...
              VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
              VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
              VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
              VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
              Нека Силата на бъде с Нас...

              Коментар


                #8
                Предвид веригата, ниския дизелов разход и 50-те километра градско за жената няма по добър вариант от Гранде Пунто 5 врати, 5-годишно максимум и забрави за поддръжка първите 4-5 години. Само масло и филтри.

                Коментар


                  #9
                  ясно, благодаря ви за отговорите и съветите, 90- то коня е за предпочитане пред 75-то конски сили, всъщност някои знае ли каква е разликата между двата двигателя. И двата са 1,3 кубика, остава турбината или дюзите а са различни. Ако някой знае нека сподели. Мерси предварително.
                  punto gt3 98'

                  Коментар

                  Working...
                  X