Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

провека на маслото на скоростната кутия

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    провека на маслото на скоростната кутия

    Може ли някой да ми каже от каде се проверява маслото на скоростната кутия.На марея 1,9 тд100
    Fiat Marea 1,9TD100

    #2
    В нея има 2 пробки. Първата е по-ниско - от нея се източва за да се налее ново масло.Втората е по-висока. През нея се проверява. Нивото на маслото трябва да е точно до ръбчето на пробката.
    A20DTH ЖТД ама не баш
    1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
    Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

    Коментар


      #3
      ама къде се намират точно от каде трябва да ги видя отпред до двигателя ли или някаде отдолу
      Fiat Marea 1,9TD100

      Коментар


        #4
        Моят съвет е да не се занимаваш! Първо може да отвиеш нещо друго, второ-на наудобно място е и трето, защо да се клепаш? За няколко лева ще ти проверят маслото в сервизче.
        Frontera Sport, X20SE март 1998

        Коментар


          #5
          Да и това е решение но е хубаво и аз да знам къде е
          Fiat Marea 1,9TD100

          Коментар


            #6
            На JTD двигателя горната пробка за наливане е горе доле по средата на скоростната кутия от предната страна.Тази за източването е малко кофти. От страни на скоростната кутия и може да се бръкне само с къс шестограм. (Вчера това правих). Малко пречат там разните неща ама с инат се справя.За TD двигателя не съм го гледал, ама не ми се вярва да има голяма разлика.
            A20DTH ЖТД ама не баш
            1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
            Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

            Коментар


              #7
              Скоро ще има снимка и за това елементарно е или трябва леко да просълзи при развиване или като проверите с кутрето то да се омасли без да бъркате надолу.
              Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
              Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

              Коментар


                #8
                За един лев ми провериха маслото и премериха антифриза.Мисля че не си заслужава да се мушеш в канал
                Fiat bravo 1.6 16v 103hp

                Коментар

                Working...
                X