Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Разход Bravo

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Разход Bravo

    Колеги, купих си BRAVO 1.6/16V. Колата е идеална, но...! Гори 16/100 градско. Става дума за газ. Газовата е TARTARINI, със landa контрол чрез стъпков мотор. Недоумението ми идва от това, че при извънградско и то много юнашко каране ми дава 9/100, че и до 8 съм стигал. Дали ще може някой да ми каже - нормално ли е това или съм за ремонт.
    PUNTO Selecta

    #2
    Първо - добре дошъл във форума!После - не вярвам да си за ремонт, по-скоро за регулировка на газовата, а най-вероятно ти или някой друг сте отвили един голям винт на маркуча за газта))В случай, че не е последното, отиди в някой добър сервиз и се посъветвайМоето Браво при повече от юнашко каране из улиците на София дава 13.7, ама има и цилиндър в повече
    Alles in Ordnung

    Коментар


      #3
      Разход BRAVO

      Е да, ама както спoменах уредбата е TARTARINI и няма сервиз в София, който да може да ми каже нещо. Ходил съм поне в 20. Единственото място където "разбират" от тези неща е в Пловдив. И там бях, но... те разбирали само от по-новите модели, а от моята - нищо. Проблема идва от компютърчето. Никой не може да ми каже как да стане настройката. Има четири копченца, но в какво положение да застанат ...? На него пише "COMMEL" но дори и в НЕТ-а нищо не можах да намеря. Благодаря за отговора
      PUNTO Selecta

      Коментар


        #4
        Значи, приятел, има една книжка на Ангел Димитров и Трифон Анчев, казва се "Експоатация, обслужване и ремонт на автомобилна газова горивна апаратура". Мисля че е много ценна за хората с АГУ, особено защото са засегнати всички италиански уредби, включително "Tartarini". Едва ли ще можеш да си оправип с нея сам колата, но ще можеп да си разучиш всичко и сам да правиш поне някои настройки. Потърси я из техническите книжарници, написана е много добре и разбираемо от тея двамата, даскали в ТУ-Варна пише.

        Коментар

        Working...
        X