Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Вода под пасажерската стелка?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    bravite написа:
    и аз имам същия проблем само че от другата страна ... как се лекува??
    Единия вариант е с "Презк*рин" Другия (ако е вода, а не антифриз)-чистиш под чистачките от листа и всякакви мръсотии. В коша една тръбичка и си я чистя редовно ( запушва се от листа и др.) и няма проблеми. Есента я бях занемарил и при първия силен дъжд на десен завой ми изми краката с ледена вода : Yellow_Flash_Colorz_PDT_29
    ФИАТ- Пътят е само формалност
    ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
    -----------------------------------------------------
    FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

    Коментар


      #17
      Ще я коригирам само да се оправи времето. А да питам, тези пластмаси поод чистачките как да ги направя да лепнат хубаво за стъклото, че имат по 1 милиметър отвор там. Лепат ли се? С какво се лепят?
      Fiat Bravo 1.8 16V 96'

      Коментар


        #18
        Те са на щипки. Щипките са от правоъгълния модел, който го има и на праговете. Внимателно като се вадят, за да може после да стоят сами
        Fiat Croma 1.9 JTD '06 150hp
        Ex. Fiat Bravo SX 1.4 12v '97

        Коментар


          #19
          Като цяло рядко можеш да ги прилепиш отново до стъклото. С годините пластмасата остарява и се изкривява. Реално там и да не е прилепнало не е проблем. Боклук ще се събира и в двата случая. Хубаво е поне веднъж годишно да отваряш и да чистиш от гнилоча. За филтъра - аз моя го сменян на всеки 5000км или кажи речи на половин година.
          Fiat Bravo 1.9 TD100

          Коментар


            #20
            Колеги днес след дъждовнa вечер отивaм до колaтa и кaкво дa видa езерото Бaйкaл :D до сегa не ми беше влизaло толковa водa и сесетих че преди време ми беше влизaло мaлко (сaмо ми беше влaжнa стелкaтa) и видях в мокетa беше нaпрaвнa мaлкa дупкa и aз я бях зaпушилсъс силикон нaбързо я прибих пaк(явно предишния собственик я е лекувaл с Презкурин :Dсвaлих плaсмaсите , зa мое учудвaне нямaше почти никaкви боклуци,a умното итaлянче преди мен си прекaрвaл кaбелите зa музикaтa с бормaшинaтa кaде му дойде.... сложих яко силикон нaдявaм се дa нямaм ядове вече
            FIAT BRAVO GAZARIQ 1,8 16V
            НЕ Е ВАЖНО КОЛКО ИМАШ ПОД КАПАКА,А КОЛКО ИМАШ В ГЛАВАТА

            Коментар


              #21
              Един колега от форума ми писа, че и при него е било същото, като е изчистил дренажа и пак му е влизало така вода под стелката? От къде другаде може да идва проблема? Възможно ли е нещо от предното стъкло по ъглите да има отвори и така да се стича или не?
              Fiat Bravo 1.8 16V 96'

              Коментар


                #22
                Незнaм колегa днес зa първи път мaхaм тaя плaсмaсa под чистaчките... дa ме питaш кaк се свaлят корите нa врaтите съм спец :D инaче освен от някоя дупкa кaто мойтa може покрaй някои кaбели
                FIAT BRAVO GAZARIQ 1,8 16V
                НЕ Е ВАЖНО КОЛКО ИМАШ ПОД КАПАКА,А КОЛКО ИМАШ В ГЛАВАТА

                Коментар


                  #23
                  Стъклото сменяно ли е? от друга страна няма как да влиза от стъклото, защото под него е металния ръб на който се лепи, и реално ще трябва половината кола да е под вода, че да успее да проникне там. Свали жабката и огледай дали не тече някъде покрай компа или турбината на парното. Така по-лесно ще локализираш проблема и ще можем да ти дадем по-точни насоки. @bravite , какво стана с тунинг проекта?
                  Fiat Bravo 1.9 TD100

                  Коментар


                    #24
                    sa6obravoto написа:
                    Стъклото сменяно ли е? от друга страна няма как да влиза от стъклото, защото под него е металния ръб на който се лепи, и реално ще трябва половината кола да е под вода, че да успее да проникне там. Свали жабката и огледай дали не тече някъде покрай компа или турбината на парното. Така по-лесно ще локализираш проблема и ще можем да ти дадем по-точни насоки. @bravite , какво стана с тунинг проекта?
                    има доработки ама немога да си намаля снимките да ги кача :Х
                    FIAT BRAVO GAZARIQ 1,8 16V
                    НЕ Е ВАЖНО КОЛКО ИМАШ ПОД КАПАКА,А КОЛКО ИМАШ В ГЛАВАТА

                    Коментар


                      #25
                      bravite написа:
                      sa6obravoto написа:
                      Стъклото сменяно ли е? от друга страна няма как да влиза от стъклото, защото под него е металния ръб на който се лепи, и реално ще трябва половината кола да е под вода, че да успее да проникне там. Свали жабката и огледай дали не тече някъде покрай компа или турбината на парното. Така по-лесно ще локализираш проблема и ще можем да ти дадем по-точни насоки. @bravite , какво стана с тунинг проекта?
                      има доработки ама немога да си намаля снимките да ги кача :Х
                      С ето това xnview.exe можеш
                      FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
                      Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

                      Коментар


                        #26
                        Ето какво видях. Дали е възможно това да е причината? Също така като отворих капака видях, че доста е мокро под пластмасите и да не да има начин водата да стига и до капака с филтъра на купето и да влиза през него и после през перката и така пак да помага за наводнението? Аз тук съм слагал силикон, понеже имаше леки отвори. Ама явно не съм го сложил като хората.
                        Fiat Bravo 1.8 16V 96'

                        Коментар


                          #27
                          Има ако е запушен дренажа. От там мисля че няма как да влиза, но сега ще има възможност да провериш, тъй като прогнозата е за още валежи. Начина е да сложиш кухненска хартия, и ако тече тя веднага ще го покаже.
                          Fiat Bravo 1.9 TD100

                          Коментар


                            #28
                            Здравейте!За да не отварям нова тема, пиша тук.Покрай тези дъждове се появи теч, някъде отзад в ляво (зад шофьора).Вече на няколко пъти намирам колата с локва на дъното, но високите части на "ваничката" зад седалката не са мокри и не мога да установя откъде се стича.Не стана много ясно, но има вода на дъното (доста) а бордовете - средната конзола, прага, челото на задната седалка, както и средната греда, където са дупките на парното, не са мокри. На пръв поглед, водата би трябвало да идва отдолу, но както знаем, вода нагоре не тече.Та, случвало ли Ви се е нещо подобно и имате ли идея как да локализирам източника на теча?.Сега ще потърся някаква снимка и ще се опитам да нарисувам какво имам предвид.Локвата е на червеното кръгче, а стените - жълтите контури - са сухи.
                            Shit happens, sometimes...
                            Tipo 1.4i.e. '92 - вече смъртно ранено
                            Marea 1.8 HLX - червена като аватара

                            Коментар


                              #29
                              Отвори си кората на вратата и първо виж дали имаш найлона покриващ цялата врата, той е така направен, че да спира теча м/у стъклото и уплътнението и го отвежда към дъното на вратата, другото което е да провериш отворите на дъното на вратата дали са чисти.
                              FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
                              Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

                              Коментар

                              Working...
                              X