Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Пробка на картера.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Пробка на картера.

    Днес отивам да си сменя масълцето на колицата и останах изненадан.Някой италиаснки разбираш е взел и почти разбил цялото гнездо на шестограма и сега не може да се отвърти.Идеите бяха следните.1. - да се завари гайка 19-ка върху пробката и така да си остане - предпочитам втория вариант.2. - да си купя нова пробкаИнтересува ме дали се продава такова чудо ново?Ако някой има съм пуснал темичка и в купува.Благодаря ви предварително и за съветите.
    A20DTH ЖТД ама не баш
    1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
    Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

    #2
    За коя колица става въпрос за хубавата печка ли ако е за нея лошо аз си направих пробка за 5 мин.за ключ 27 заваряването на всяко друго ти намалява клиренса и пробката опира на всеки камък и шахта и става доста опасно.Всеки стругар ще ти направи нова, а пък ако искаш мога и аз да ти направя и изпратя само да си отида до В.Търново.
    Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
    Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

    Коментар


      #3
      Tornado написа:
      Всеки стругар ще ти направи нова, а пък ако искаш мога и аз да ти направя и изпратя само да си отида до В.Търново.
      На пробката обикновено има магнит за улавяне на разни метални дреболии по маслото.Ако се прави от стругар ще бъде без тази екстра, така че е по-добре нова.Или ако не намериш, една гайка върку старата както сам спомена и си готов.
      I'm not totaly useless! I can be used as a bad example...

      Коментар


        #4
        Добро утро за магнита лесен е за изпълнение и той самия няма да казвам как сещайте се .
        Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
        Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

        Коментар


          #5
          Tornado написа:
          Добро утро за магнита лесен е за изпълнение и той самия няма да казвам как сещайте се .
          Ми кажи, как? Все пак трябва да е така захванат, че да не отиде на гости на някоя мотовилка, или биален лагер!
          Frontera Sport, X20SE март 1998

          Коментар


            #6
            Здрасти ВО-Моята беше същата-взех от лада(жигула)малко е под конус но вече 5месеца никакви проблеми!
            Fiat Punto 1.1моно 95г.-Няма го вече
            Alfa Romeo 146 1.9JTD 99г.
            Alfa Romeo 155 1.7TS 93г.

            Коментар


              #7
              Внимавайте като заварявате да не прецакате нещо по електрониката!
              FIAT Brava 1.4 SX CLIMA [09/1998]

              Коментар


                #8
                Tornado колко ще ми струва да ми направиш една пробка че и моята е разбита
                Fiat Marea 1,9TD100

                Коментар


                  #9
                  Благодаря за съветите.Преди 20 минути бях до магазина - Ал. Ауто. Купих си нова - 24лв.Много не ми изглежда да е магнитна, ама какво да правиш, трябва да си сменя маслото, че не може така да се кара.Като свърша цялата работа, ще ви пиша дали съм улучил правилната пробка.
                  A20DTH ЖТД ама не баш
                  1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                  Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                  Коментар


                    #10
                    С лепило Локтайд двукомпонентно с което още си карам след като залепих картера.А пробката на колегата ще му струва една бира майтапче
                    Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                    Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                    Коментар


                      #11
                      Tornado написа:
                      С лепило Локтайд двукомпонентно с което още си карам след като залепих картера.А пробката на колегата ще му струва една бира майтапче
                      Добре, че не си използвал дъвка!
                      Frontera Sport, X20SE март 1998

                      Коментар


                        #12
                        Абе то и с плюнка става ама ей на
                        Fiat Punto 1.1моно 95г.-Няма го вече
                        Alfa Romeo 146 1.9JTD 99г.
                        Alfa Romeo 155 1.7TS 93г.

                        Коментар

                        Working...
                        X