Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

темп. датчик на ТД100

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    темп. датчик на ТД100

    здравейте, колеги, този път имам по-съществен въпрос. напоследък, темп. ми датчик на таблото нещо се бъзика - отначало си работи екстра, а в последствие стрелката почва да шава - като подам газ и съм в движение темп се качва до нормалната(по показание на стрелката), като спра на светофар - пада с няколко деления - въобще не си държи стабилно показанията - и над средата не се качва, а знам, че темп е там, защото включва перката а, през цялото това време трепери и ту се покачва, ту пада, в рамките на около едно деление.така се притеснявам да не ми прегрее, защото като паля сутрин - не ми чекира лампа за темп(термометърчето, което светва при висока темп). другият ми въпрос е, вие имате ли такава предупредителна лампа, защото се опасявам, че моята е изгоряла, също така къде се намира - аз съм с таблото с кръглите циферблати. благодаря ви предварително
    A big fan of 'Top Gear' and 'Foose design'
    e30 forever!

    #2
    е чак пък да не знаете дали имате лампичка за прегряване се съмнявам
    A big fan of 'Top Gear' and 'Foose design'
    e30 forever!

    Коментар


      #3
      Не съм чул да има лампа за температурата.Затова е сложен този термометър.Ако се съмняваш в лампите на таблото,разглоби го.Става много лесно .Ще ти отнеме около половин час.Аз карам брава.Когато я взех пполовината лампи на таблото бяха изгорели.Успех.
      фиат брава 1.9тд 75к 1997г октомври

      Коментар


        #4
        Виж дали реагира на почукване. При мен също го правеше този номер и като почукам по стъклото стрелката се успокоява.Лесно се правя като се разглоби таблото и малко се поогънат изводите на индикатора които влизат в конектор на платката - аз го правих това ...Ако случая при е теб е такъв, инструкция с картинки как се оправя има ТУК

        Коментар


          #5
          Лампа за прегряване със сигурност няма! Жицата, която излиза от датчика може да не дава добър контакт, или да опира някъде на маса, може и да е зацапана кабелната обувка и също да дава съпротивление към маса, което да базика уреда на таблото. Лошото е, че се стуга трудно до този датчик, наврян е на дъното на термостата над, който има един куп тръби!
          Frontera Sport, X20SE март 1998

          Коментар


            #6
            мерси за информацията, колеги, ще проверя всички идеи и да се надяваме, че ще го оправя
            A big fan of 'Top Gear' and 'Foose design'
            e30 forever!

            Коментар

            Working...
            X