Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Мнение за Фиат Купе

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Мнение за Фиат Купе

    Здравейте от доста време съм мераклия на фиат купе но искам да знам дали е надежден автомобил защото всеки ми вика недей си купува фиат били са мн дефектни и т.н.Та някои ако може да ми каже как са от към части,здрави ли са,разхода как е и кой двигател е най добър.

    #2
    Имам Купе от вече 6 години и по принцип съм много доволен. От към части, намират се пък и има доста втора ръка. За здрави - според мен да. През тези 6 години съм правил следните ремонти: смяна на предни амортесьори (купих я с един изпуснал и за това се наложи смяната), накладки, биалетки, масло, горивен филтър, антифриз. Преди 2 години ми се наложи по сериозен ремонт, като смяна на вариатор (1.8 16в), който нов е около 400лв. Смених и топлообменник, оказа се че е пробил малко и мешаше вода с антифриз (затова и последва смяна на антифриза). След топлообменника последва смяна на гарнитури и ревизия на глава (прегряване вследствие на запушване с маслото в антифриза). Сменял съм ремъци и ролки също. Като разход между 11 и 14 градско, моето е с газ и на газ ми дава горе долу същия разход. Не съм имал много проблеми с нея, за шофиране е приятна и комфортна. Мисля че 2,0 двигателя няма вариятор, като разход гори малко повече от 1,8, обаче върви като 1,8 всмисъл разлика почти няма. Като коне 1,8 - 131; 2,0 - 139. Поне така съм чул .
    Alfa Romeo 147 1.9 16v JTD 190hp
    Fiat Stilo 1.6 16v 103hp

    Коментар


      #3
      Много благодаря колега за обяснението.А и тези работи дето си ги сменял според мен си е нормално.

      Коментар


        #4
        За мен е много здраво! Аз карам от 4-5 години, 3, от който със спортно окачване и никакви проблеми ремонти и тн. Само един носач и обслужване(масло, филтри, накладки). И ако си се навил вече слушай...преди 2 месеца-скорости, рейка, бобина, кабели, термостат...хахах искаш ли го още??? Майтап :D Колицата си е перфекта.Ще се радваш на много километри каране

        Коментар


          #5
          :D Вече съм твърдо решен това ще е колата.

          Коментар


            #6
            Колеги споделете в км колко сте минали и какво сте правили. Така всеки приема нещата субективно.
            Play Golf ,but not drive golf!!!
            Brava 1,6 16V 99' с ФОБОС
            C4 1,4 16V 2007- Stag 300 Premium

            Коментар


              #7
              През 2008ма като купих моето купе беше на 111 хиляди километра. през 2012 като го ударих и размазах беше на 145 хиляди километра. За тези 30-тина хиляди километра, които са навъртяни в София и областта съм сменил 4 пъти маслото с филтрите, задни дискове и накладки, предни накладки спирачно масло покрай дисковете отзад. Два предни амортесьора, че се натресох в едно изрязано парче от пътната настилка, подготвено за запълване ама неозначено със знаци... и 2 пъти преден десен носач. Като се замислям другите неща, които съм сменял панелен филтър К§Н свещи иридиеви и т.н. са не задължителни неща. Така че всеки си решава. Моето бившо купе поради кофти кошии и леки инциденти около гаража го боядисвах често... около 1500 лева съм дал за боядисване на колата за цялото време в което я притежавах. В общи линии накрая я размазах заради спестяването на няколко лева за чисто нови гуми за 4 те колела. и е било глупост на фона на може би 10 -те хиляди лева, които бях налял в нея. От колата като цяло имам само добри впечатления, Отпред е широка за 2 ма пътници е много удобна, ако иска някой да се вози отзад ... да не се оплаква. Здрава е сравнително, но все пак неможеш да мислиш, че можеш да скачаш в канафки и да и няма нищо ... визията и е един път, особенно ако е изчистена без простотии по нея и с хубава и лъскава боя и лак. Разхода на гориво и е една идея в повече, но на мен така ми се струва, че сега съм с пунто 86 коня, което ми харчи 6-7 бензин докато купето по същия маршрут си гълташе 10-тица... с моето каране! Ако имаш желанието да я поддържаш колата и да си я пазиш успех ти пожелавам и безаварийни километри!!

              Коментар


                #8
                Insane написа:
                През 2008ма като купих моето купе беше на 111 хиляди километра. през 2012 като го ударих и размазах беше на 145 хиляди километра. За тези 30-тина хиляди километра, които са навъртяни в София и областта съм сменил 4 пъти маслото с филтрите, задни дискове и накладки, предни накладки спирачно масло покрай дисковете отзад. Два предни амортесьора, че се натресох в едно изрязано парче от пътната настилка, подготвено за запълване ама неозначено със знаци... и 2 пъти преден десен носач. Като се замислям другите неща, които съм сменял панелен филтър К§Н свещи иридиеви и т.н. са не задължителни неща. Така че всеки си решава. Моето бившо купе поради кофти кошии и леки инциденти около гаража го боядисвах често... около 1500 лева съм дал за боядисване на колата за цялото време в което я притежавах. В общи линии накрая я размазах заради спестяването на няколко лева за чисто нови гуми за 4 те колела. и е било глупост на фона на може би 10 -те хиляди лева, които бях налял в нея. От колата като цяло имам само добри впечатления, Отпред е широка за 2 ма пътници е много удобна, ако иска някой да се вози отзад ... да не се оплаква. Здрава е сравнително, но все пак неможеш да мислиш, че можеш да скачаш в канафки и да и няма нищо ... визията и е един път, особенно ако е изчистена без простотии по нея и с хубава и лъскава боя и лак. Разхода на гориво и е една идея в повече, но на мен така ми се струва, че сега съм с пунто 86 коня, което ми харчи 6-7 бензин докато купето по същия маршрут си гълташе 10-тица... с моето каране! Ако имаш желанието да я поддържаш колата и да си я пазиш успех ти пожелавам и безаварийни километри!!
                Моите ремонти са горе долу като на колегата, като километри може би около 20 хиляди за 6 годими, като 80% са в градски условия. Наистина добра кола, но за съжаление моята трябва да я бракувам. Ако имах излишни средства бих си я задържал, защото ми е на сърцето!
                Alfa Romeo 147 1.9 16v JTD 190hp
                Fiat Stilo 1.6 16v 103hp

                Коментар


                  #9
                  Моята е бракувана, поради катастрофата за която споменах. Между другото личното ми мнение е че е и доста здрава кола за катастрофа. Поднесе ми задницата на едно мостче, калпаво направено със скорост 160 км/ч и се нацепих в мантинелата от лявата страна на пътя. Силата на удара пое предна дясна страна после задна дясна и накрая направих още едно 360 само на шосето. Клетката пасажерската и нямаше нищо. Нито се счупиха стъкла нито нищо... ама двигателния отсек по груби сметки щеше да ми излезне 1500 лева да го събера и реших че не си заслужава занимавката.Иначе още ми е на сърцето както казва и Веско тая кола. Някой ден ако има още живи такива и имам излишни пари бих отделил за някое бяло турбаланче!

                  Коментар


                    #10
                    Insane написа:
                    Моята е бракувана, поради катастрофата за която споменах. Между другото личното ми мнение е че е и доста здрава кола за катастрофа. Поднесе ми задницата на едно мостче, калпаво направено със скорост 160 км/ч и се нацепих в мантинелата от лявата страна на пътя. Силата на удара пое предна дясна страна после задна дясна и накрая направих още едно 360 само на шосето. Клетката пасажерската и нямаше нищо. Нито се счупиха стъкла нито нищо... ама двигателния отсек по груби сметки щеше да ми излезне 1500 лева да го събера и реших че не си заслужава занимавката.Иначе още ми е на сърцето както казва и Веско тая кола. Някой ден ако има още живи такива и имам излишни пари бих отделил за някое бяло турбаланче!
                    Аз ще я бракувам другата седмица поради неплатени данъци за 6 години назад + лихви, пък и има вече разни работи за ремонт и няма смисъл да я правя.
                    Alfa Romeo 147 1.9 16v JTD 190hp
                    Fiat Stilo 1.6 16v 103hp

                    Коментар


                      #11
                      htp_vesko написа:
                      Аз ще я бракувам другата седмица поради неплатени данъци за 6 години назад + лихви, пък и има вече разни работи за ремонт и няма смисъл да я правя.
                      Лошо колега, за тия 6 години само данъците са към 700-800 лева, а ако колата е 2000 година и 1000 лева. Гадно е така да си замине една хубава според мен кола. Към колегата, който е пуснал темата. Имай в предвид, че на 1.8 купе 131 коня данъка за 14+ годишна кола е 120-140 лева. Ако случайно намериш купе 2000-2001 ва година тази година данъка ще ти е към 200 лева. Все още може и да се намират прегледи, където да минеш без платен данък към общината, но в най- скоро време вече ще забравим за тия времена. Аз дори купето го държах изрядно 3 години му плащах 200 лева данък последната платих 121 и го ударих . другите мотори са с по- скъпи данъци, а турбо моторите да не говорим, че дори и 14+ годишно да е пак е с 200 и нещо данък.

                      Коментар


                        #12
                        Да, прав си. Това го определям като най-големия минус на колицата!

                        Коментар


                          #13
                          Благодаря за мненията както казах по горе вече съм твърдо решен спрях се на 1.8 16В 131к.с двигатела.А м/у другото колата ще е нов внос от Италия но чувам само лоши мнения за поддръжката на колите от Италия,но пък той си е до човек.

                          Коментар


                            #14
                            Късмет!

                            Коментар

                            Working...
                            X