Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Странно придръпва Фиат Пунто 1.2 16v HLX

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Странно придръпва Фиат Пунто 1.2 16v HLX

    Забелязах,че автомобилът леко притриса когато съм на светофар.Оборотите не мърдат стоят си на 700 но това адски ме дразни!Все едно ще спре но на моменти.Дали не е свързано с токовите,свещите са нови на месец но кабелите може да правят проблем!Мнения? Също когато включа светлините леко притриса .

    #2
    кола

    А алтернатора зарежда ли акумулатора Виж и кабелите щом казваш Не трябва ли да са повече оборотите Нещо не му стига мощност и оборотите падат
    КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
    Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
    http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

    Коментар


      #3
      Re: кола

      kluchar написа:
      А алтернатора зарежда ли акумулатора Виж и кабелите щом казваш Не трябва ли да са повече оборотите Нещо не му стига мощност и оборотите падат
      не е ли нормално да са 700?акумулатора е големичък-60амп.,но съм нямал проблеми цяла зима.

      Коментар


        #4
        Казваш че оборотите не мърдат,сигурен ли си че няма нагоре надолу стрелката с около 50 100 оборота. Все пак за да претриса значи оборотите играят
        Fiat PUNTO 176 1.2 85 16V Sporting 99

        Коментар


          #5
          Ivan Malchev написа:
          Казваш че оборотите не мърдат,сигурен ли си че няма нагоре надолу стрелката с около 50 100 оборота. Все пак за да претриса значи оборотите играят
          50-100 да да така е!

          Коментар


            #6
            Ivan Malchev написа:
            Казваш че оборотите не мърдат,сигурен ли си че няма нагоре надолу стрелката с около 50 100 оборота. Все пак за да претриса значи оборотите играят
            50-100 да да така е!

            Коментар


              #7
              И като пускаш и спираш разни консуматори,лампи,вентилатор и пак играят,все едно двигателя получава сътресение нали? Аз съм със същия проблем,кабели,иридиеви свещи,бобини,нов маркуч картерни газове,стъпков мотор,ламбда сонда,въздушен панелен филтър K&N,промита неколкократно водна система,термостат,водна помпа,радиатор воден и за парно,датчик обороти колянов вал,махнат катализатор (заменен с много як резонатор) нови средно и задно гърне,два пъти сменено масло,после промивана,нови гарнитури,чистени клапани,ангренажен ремък,ролки мролки,сега всичко де що е течност из колата е сменена. Дотук все още проблема си е наличен,всичко това и още доста друго е сменено в рамките на една година,но претрисането остава. Само чистене на дюзи мисля не съм пробвал. Ще ходя до Ямбол при Христо да я видят,каза че може да свали дросела и добре да го зачистят и после да го адаптират с компютър.
              Fiat PUNTO 176 1.2 85 16V Sporting 99

              Коментар


                #8
                Инак колата се реже няма проблем ама това дразни,а и съм сигурен отстраня ли го,ще даде и по добър вървеж от сегашния има няколко теми с подобен проблем и никой не го е решил,просто темата е изоставена. Последно имаше една в която колегата като мен бе сменил почти всичко,но това остава. Не че след всяка смяна на чарк не се оправя,а дори напротив,в началото всичко лека полека сдаваше багажа и се отразяваше на работата. Сега всичко дори последно нов оригинален съединител смених преди 3 седмици,понеже лагера стържеше,и открих че откак е купена преди 7 г той бил мек за натискане досега все трябваше прасец да помпя
                Fiat PUNTO 176 1.2 85 16V Sporting 99

                Коментар


                  #9
                  Един колега от форума все още си поддържа тезата че е ЕКУ но казваше че специално проблема е в този модел-спортинг 1.2 16в,а твойта не е,проблема е и при други фиати. Значи не е неотстраним аз съм упорит и знам че ще го открия,затова тая надежди за Христо да даде диагноза точна. И така да сложа край на темата
                  Fiat PUNTO 176 1.2 85 16V Sporting 99

                  Коментар


                    #10
                    Сега погледнах че двигателя ти е същия моя грешка...
                    Fiat PUNTO 176 1.2 85 16V Sporting 99

                    Коментар


                      #11
                      Ivan Malchev написа:
                      Сега погледнах че двигателя ти е същия моя грешка...
                      В момента я карам в Германия,заредих от най-силният бензин от едно OMV ,но да не взема да прецакам мотора пък!Наистина колата си върви добре само този проблем с притрисането ,като пусна и фаровете .....вентилатор...се променя и звукът ,губи малко мощност когато е в покой.Въобще пречи ли да я карам с този бензин или да пробвам с някоя добавка пък,знам ли?!Разхода е приличен на трип компа показва 15,2/литър.Само градско карам.Идва долу- горе под 8 на 100.

                      Коментар


                        #12
                        Че то 15,2 е перфектно, особено за градско. Това е под 7/100. Стига и да не лъже борда де, но при мен поне е точен.

                        Коментар


                          #13
                          То е заради качествения бензин,аз тука слагам само 98 повече от година. Съмнявам се да е от това че е по висок октан,дори е по добре. Все пак сложи ако искаш след като го изхабиш 95 и виж,но дережето е същото. Между другото щом си там неможе швабите да не открият проблема ти,поне тук във Варна на няколко уж добри елконаджии,никой не се изказа точно. Затова надеждата ми е в ямболлии
                          Fiat PUNTO 176 1.2 85 16V Sporting 99

                          Коментар


                            #14
                            Ivan Malchev написа:
                            То е заради качествения бензин,аз тука слагам само 98 повече от година. Съмнявам се да е от това че е по висок октан,дори е по добре. Все пак сложи ако искаш след като го изхабиш 95 и виж,но дережето е същото. Между другото щом си там неможе швабите да не открият проблема ти,поне тук във Варна на няколко уж добри елконаджии,никой не се изказа точно. Затова надеждата ми е в ямболлии
                            Тя и като я запаля вибрира .....хм..после като позагрее се пооправят нещата и остава това прихълцване.Що се отнася за швабите-мани....мани...бавни ,мудни и дерат кожи.За смяна на гарнитура на главата ,шлайф,нова водна помпа,ангренаж ,свещи и други дребни неща общо....840 евра с ддс!!!

                            Коментар

                            Working...
                            X