Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Дебитомер на Fiat Stilo 1,9 JTD 115 к.с ???

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Дебитомер на Fiat Stilo 1,9 JTD 115 к.с ???

    Здравейте, вчера ми направи проблем стилото и разглобих дебитомера защото сякаш някой я беше хванал за гушата.. Дебитомера е чист като момина сълсица и ме съмнява дали е нейния. Колата е 2005 година 1.9 JTD 115. к.с с номер на корпуса:PBT-GF 30 и с номер на датчика: F00C2G2063‎. Съмнението ми идва от там че всеки казва че този автомобил си повървява доста, а моя сякаш не е това което трябва да бъде и си мисля че демитомера не е точно този който трябва!
    Fiat Stilo 1.9 JTD
    "Винаги правя това, което не мога, за да мога да се науча да го правя."

    #2
    Откачи му буксата и покарай малко така, за да видиш дали има разлика.Ако е по-добре, значи е отишъл.
    "Без сърца, сме просто машини"
    Toyota Prius 1.5 Hybrid
    EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

    Коментар


      #3
      F 00C 2G2 044 e номмера на сензора.Номера дебитомера е 0 281 002 308.
      Fiat Stilo 1,9 jtd 115.Audi A4 AFN 110.Astra GTC 19 DTH 150 HP

      Коментар


        #4
        Така поне от моето търсене из търсачките се натъкнах на информация че моят сензор се използва на:FIATPUNTO (18199909 - /FIATPANDA (169)200309 - /FIATIDEA200312 - /FIATDOBLO Cargo (223)200103 - /FIATPANDA Van (169)200403 - /FIATPUNTO Van (188AX)200002 - /Всичките са 69-70 конски сили..Въпроса ми е това ли е най-вероятно проблема с невървежа при мен?
        Fiat Stilo 1.9 JTD
        "Винаги правя това, което не мога, за да мога да се науча да го правя."

        Коментар


          #5
          Както писа колегата Петков- откачи буксата на дебитомера и пробвай да караш така. Ако проблема е в дебитомера- нов. Ако Бош ти е скъп- купуваш си заместител. Аз не исках да дам една чанта пари за Бош и си купих Хофер.
          Fiat Marea Weekend 1.9 jtd 110 SX- еmzo power

          Коментар


            #6
            Митак, мислех да не пиша, но тук положението не е като при колата на колегата Петков.
            F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

            Коментар


              #7
              gencho411 написа:
              ...Всичките са 69-70 конски сили..Въпроса ми е това ли е най-вероятно проблема с невървежа при мен?
              С 063 трябва да върви като с 044,а с 030 (JTD 105) става по динамична и не дими повече.
              AR 159 Ti 2,4 mJTD 210 h.p.
              HONDA Accord tourer 2.2 i-DTEC Type S 180 h.p.
              Kawasaki ER-6n'2012

              Коментар


                #8
                emzo написа:
                Митак, мислех да не пиша, но тук положението не е като при колата на колегата Петков.
                Ок, съгласен съм
                Fiat Marea Weekend 1.9 jtd 110 SX- еmzo power

                Коментар


                  #9
                  Колеги смених дебитомера взех от моргата от Multipla 1.9 JTD 115ка.. включихме я на диагностика показателите му са добри, но обаче колата все още няма тази сила която трябва да има, мре в баирите и е безбожен разход за нормално каране извънградско 6.8л/100км ???
                  Fiat Stilo 1.9 JTD
                  "Винаги правя това, което не мога, за да мога да се науча да го правя."

                  Коментар


                    #10
                    Какво значи добри? Така както сте чели показанията на дебитомера,прочетете и налягането в смукателния колектор в различни режими на мотора.
                    AR 159 Ti 2,4 mJTD 210 h.p.
                    HONDA Accord tourer 2.2 i-DTEC Type S 180 h.p.
                    Kawasaki ER-6n'2012

                    Коментар


                      #11
                      точно там е скрит заека-налягането в смукателния колелтор.виж какъв е цвета на пушека.първо си затапи егр-а,а после провери турбопътищата.просто няма от какво да не върви

                      Коментар


                        #12
                        Re: Дебитомер на Fiat Stilo 1,9 JTD 115 к.с ???

                        gencho411 написа:
                        Съмнението ми идва от там че всеки казва че този автомобил си повървява доста, а моя сякаш не е това което трябва да бъде
                        Аз като казвам, че форумите само вредят .... никой не ми вярва.Чул недочул, Стило е тежка кола и докато не я пипнеш (ремап) си едно куцо магаре, което върви наравно с браво 1.8Тъй, че може и нищо да и няма на колата, но все пак направи, КАКТО ТРЯБВА и КАКВИТО ТРЯБВА логове, за да ти е мирна главата.
                        F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                        Коментар


                          #13
                          Аз пък съм сигурен, че и какъвто работещ дебитомер да сложите, ако диагностика не знае точно показанията му при определени режими, то всички дебитомери "ще са работещи".
                          A20DTH ЖТД ама не баш
                          1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                          Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                          Коментар


                            #14
                            Re: Дебитомер на Fiat Stilo 1,9 JTD 115 к.с ???

                            emzo написа:
                            gencho411 написа:
                            Съмнението ми идва от там че всеки казва че този автомобил си повървява доста, а моя сякаш не е това което трябва да бъде
                            Аз като казвам, че форумите само вредят .... никой не ми вярва.Чул недочул, Стило е тежка кола и докато не я пипнеш (ремап) си едно куцо магаре, което върви наравно с браво 1.8Тъй, че може и нищо да и няма на колата, но все пак направи, КАКТО ТРЯБВА и КАКВИТО ТРЯБВА логове, за да ти е мирна главата.
                            Значи щом го казвам, значи знам за какво иде реч при това стило! По български око да види, ръка да пипне! Качил съм се в друго стило и съм усетил как върви този автомобил!
                            Fiat Stilo 1.9 JTD
                            "Винаги правя това, което не мога, за да мога да се науча да го правя."

                            Коментар

                            Working...
                            X