Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем със скоростите

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем със скоростите

    Когато карам със о/о или над 120 км/ч, когато искам да превключа на 5-та, се чува едно гадно стъргане. За да превключа без стъргане, трябва да дам лоста със сила максимално в дясно и тогава не стърже. Когато карам с ниска скорост, този проблем го няма. Някакви идеи от какво може да е и как се оправя?
    Coupe 1.8 16V

    #2
    Re: Проблем със скоростите

    RAADOO написа:
    Когато карам със о/о или над 120 км/ч, когато искам да превключа на 5-та, се чува едно гадно стъргане. За да превключа без стъргане, трябва да дам лоста със сила максимално в дясно и тогава не стърже. Когато карам с ниска скорост, този проблем го няма. Някакви идеи от какво може да е и как се оправя?
    Имам същия /подобен/ проблем. Когато карам на газ по магистралата с над 120 км/ч и изключа от скорост колата гасне /това ми е ясно от какво е/. После включвайки на пета скорост - същото като описаното по-горе от колегата стъргане . Но ако включа на четвърта - няма стъргане, няма проблеми :D. Дали трябва да се долее масло в скоростната кутия за отстраняване на проблема /не съм го сменял и гледал маслото в скоростната кутия, откакто я купих преди два месеца/.
    BRAVA 1,6 16V EL 96г. - АГУ "Landi"
    Среден разход на газ

    Коментар


      #3
      Re: Проблем със скоростите

      masterkar написа:
      RAADOO написа:
      Когато карам със о/о или над 120 км/ч, когато искам да превключа на 5-та, се чува едно гадно стъргане. За да превключа без стъргане, трябва да дам лоста със сила максимално в дясно и тогава не стърже. Когато карам с ниска скорост, този проблем го няма. Някакви идеи от какво може да е и как се оправя?
      Имам същия /подобен/ проблем. Когато карам на газ по магистралата с над 120 км/ч и изключа от скорост колата гасне /това ми е ясно от какво е/. После включвайки на пета скорост - същото като описаното по-горе от колегата стъргане . Но ако включа на четвърта - няма стъргане, няма проблеми :D. Дали трябва да се долее масло в скоростната кутия за отстраняване на проблема /не съм го сменял и гледал маслото в скоростната кутия, откакто я купих преди два месеца/.
      Уф, задължително направи това да погледнеш маслото в скоростите.При липса на ниво, първо 5 -та остава без масло и почват проблемите.. а не е лошо и да го смениш, щото не знаеш кога мърлячът италианец последно е правил това!Успех!
      SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

      Коментар


        #4
        Re: Проблем със скоростите

        masterkar написа:
        RAADOO написа:
        Когато карам със о/о или над 120 км/ч, когато искам да превключа на 5-та, се чува едно гадно стъргане. За да превключа без стъргане, трябва да дам лоста със сила максимално в дясно и тогава не стърже. Когато карам с ниска скорост, този проблем го няма. Някакви идеи от какво може да е и как се оправя?
        Имам същия /подобен/ проблем. Когато карам на газ по магистралата с над 120 км/ч и изключа от скорост колата гасне /това ми е ясно от какво е/. После включвайки на пета скорост - същото като описаното по-горе от колегата стъргане . Но ако включа на четвърта - няма стъргане, няма проблеми :D. Дали трябва да се долее масло в скоростната кутия за отстраняване на проблема /не съм го сменял и гледал маслото в скоростната кутия, откакто я купих преди два месеца/.
        не си прави много експерименти с това ,да гасиш колата и после на 5-та да я палиш ! има голям шенс да ти прескочи ангренажният ремък при 120 км/ч
        фиатче Браво 2.0

        Коментар


          #5
          А как да сменя маслото на скоростната кутия Не съм го правил преди и не знам от къде става...
          Coupe 1.8 16V

          Коментар


            #6
            RAADOO написа:
            А как да сменя маслото на скоростната кутия Не съм го правил преди и не знам от къде става...
            Иди на първото място, където сменят масла! На символична цена ще ти го сменят, но предварително си вземи масло и виж, колко и трябва на твоята скоростна кутия за да си наясно, колко опаковки да си купуш. на другият ден след манипулацията е хубаво да погледнеш под колата за да не се окаже, че някой малоумник не ти е затегнал пробката. Т.е. погледни за течове, хей така, за всеки случай. Все пак за разлика от двигателя, скоростите нямат индикация за маслото в тях...
            Frontera Sport, X20SE март 1998

            Коментар


              #7
              Vladim написа:
              RAADOO написа:
              А как да сменя маслото на скоростната кутия Не съм го правил преди и не знам от къде става...
              Иди на първото място, където сменят масла! На символична цена ще ти го сменят, но предварително си вземи масло и виж, колко и трябва на твоята скоростна кутия за да си наясно, колко опаковки да си купуш. на другият ден след манипулацията е хубаво да погледнеш под колата за да не се окаже, че някой малоумник не ти е затегнал пробката. Т.е. погледни за течове, хей така, за всеки случай. Все пак за разлика от двигателя, скоростите нямат индикация за маслото в тях...
              А как да разбера какво масло и колко му трябва? Колата ми е Фиат Купе 1.8 16 V
              Coupe 1.8 16V

              Коментар


                #8
                RAADOO написа:
                Vladim написа:
                RAADOO написа:
                А как да сменя маслото на скоростната кутия Не съм го правил преди и не знам от къде става...
                Иди на първото място, където сменят масла! На символична цена ще ти го сменят, но предварително си вземи масло и виж, колко и трябва на твоята скоростна кутия за да си наясно, колко опаковки да си купуш. на другият ден след манипулацията е хубаво да погледнеш под колата за да не се окаже, че някой малоумник не ти е затегнал пробката. Т.е. погледни за течове, хей така, за всеки случай. Все пак за разлика от двигателя, скоростите нямат индикация за маслото в тях...
                А как да разбера какво масло и колко му трябва? Колата ми е Фиат Купе 1.8 16 V
                AUTODATA: Fiat Coupe 1,8 1996-01 Engine code:183A1.000Gearbox oil grade - SAE: 75W/90 Semi-Synth.Gearbox 4/5 speed - litres:2,0Та на български:Вид /Тип/ на маслото в скоростната кутия - SAE: 75W/90 Полу-синтетичноВместимост на скоростната кутия - 2 литра П.С. Между другото същите неща за маслото ги пише и за моята машина, но по съвет на Nino смятам да си сложа:TUTELA CAR ZC 75 SYNT... това е лекоходово полусинтетично масло с формулата SAE 75W-80.....ЗАБЕЛЕЖИ не 75W-90, а 75W-80.
                BRAVA 1,6 16V EL 96г. - АГУ "Landi"
                Среден разход на газ

                Коментар


                  #9
                  Re: Проблем със скоростите

                  tomazo написа:
                  masterkar написа:
                  Имам същия /подобен/ проблем. Когато карам на газ по магистралата с над 120 км/ч и изключа от скорост колата гасне /това ми е ясно от какво е/. После включвайки на пета скорост - същото като описаното по-горе от колегата стъргане . Но ако включа на четвърта - няма стъргане, няма проблеми :D. Дали трябва да се долее масло в скоростната кутия за отстраняване на проблема /не съм го сменял и гледал маслото в скоростната кутия, откакто я купих преди два месеца/.
                  не си прави много експерименти с това ,да гасиш колата и после на 5-та да я палиш ! има голям шенс да ти прескочи ангренажният ремък при 120 км/ч
                  Това също ми е ясно :D Но след като смених въздушния филтър, явно влиза повече въздух и при по-голяма скорост колата гасне на газ. Не си правя експерименти - опазил ме господ ! Но алтернативата е или да не изключвам от скорост дори и по най-голямото нанадолнище /предполагам, че това ще ми повиши разхода на газ - дълга тема и мисля, че не е тук мястото да я коментираме/ или след като загасне преди да включа на скорост да изчакам да падне скоростта и да въртя пак стартера А моята е с автоматичен клапан за газта, та при всяко палене първо на бензин, обороти, тогава на газ ... и т.н.
                  BRAVA 1,6 16V EL 96г. - АГУ "Landi"
                  Среден разход на газ

                  Коментар


                    #10
                    masterkar написа:
                    AUTODATA: Fiat Coupe 1,8 1996-01 Engine code:183A1.000Gearbox oil grade - SAE: 75W/90 Semi-Synth.Gearbox 4/5 speed - litres:2,0Та на български:Вид /Тип/ на маслото в скоростната кутия - SAE: 75W/90 Полу-синтетичноВместимост на скоростната кутия - 2 литра П.С. Между другото същите неща за маслото ги пише и за моята машина, но по съвет на Nino смятам да си сложа:TUTELA CAR ZC 75 SYNT... това е лекоходово полусинтетично масло с формулата SAE 75W-80.....ЗАБЕЛЕЖИ не 75W-90, а 75W-80.
                    Благодаря за инфото! А аз на моята кое масло да сложа? Това което е дадено или това което са ти казали на теб?
                    Coupe 1.8 16V

                    Коментар


                      #11
                      RAADOO написа:
                      Благодаря за инфото! А аз на моята кое масло да сложа? Това което е дадено или това което са ти казали на теб?
                      Ти си избираш :D Прочети това: http://www.fiat-bg.org/forum/viewtopic.php?t=1509
                      BRAVA 1,6 16V EL 96г. - АГУ "Landi"
                      Среден разход на газ

                      Коментар


                        #12
                        Re: Проблем със скоростите

                        RAADOO написа:
                        Когато карам със о/о или над 120 км/ч, когато искам да превключа на 5-та, се чува едно гадно стъргане. За да превключа без стъргане, трябва да дам лоста със сила максимално в дясно и тогава не стърже. Когато карам с ниска скорост, този проблем го няма. Някакви идеи от какво може да е и как се оправя?
                        Искам да обърна внимание на нещо, накоето може би не е обърнато внимание. Когато превключа на 5-та, карайки с ниска скорост (като за градско) няма никакъв проблем, влиза идеално! Това става само при висока скорост о/о 120 км. Уточнявам това, за да не се окаже, че ще дам 40 лв за масло без да се налага. Ще превключва ли нормално при ниска скорост, ако няма масло?
                        Coupe 1.8 16V

                        Коментар


                          #13
                          Никой ли не знае?
                          Coupe 1.8 16V

                          Коментар


                            #14
                            Яестно казано при липсата на масло логиката е обратната - при висока скорост и да има малко масло заради високите обороти ще успява да се смазва.Както ми го описваш си е жив преебан синхронизатор а това че трябва да понапънеш го потвърждава.При мен 2-ра го прави този номер и аз си смених маслото ама.....нямаше особен смисъл понеже продължава да си го прави.Поради факта че съм с малко двигателче ама за сметка на това високооборотно след доста засилване на 1-ва трудно успявам изобщо да забия 2-ра без номера от сорта на "двойна амбреажна" и други номера известни от Гас-ките от едно време. Проблемът ти ми се струва синхронизатор.Аз съм експериментирал че при ниска скорост специално за 5-та синхронизатор не ти и трябва - без да натискам съединителя при скорост от около 60-70км/ч успявам да си я включа или изключа безгрижно (разбира се без да подавам газ в този момент)
                            Fiat Tipo DGT 1108cm3 Fire, VW Passat B3 1878cm3

                            Коментар


                              #15
                              zfa159 написа:
                              Яестно казано при липсата на масло логиката е обратната - при висока скорост и да има малко масло заради високите обороти ще успява да се смазва.Както ми го описваш си е жив преебан синхронизатор а това че трябва да понапънеш го потвърждава.При мен 2-ра го прави този номер и аз си смених маслото ама.....нямаше особен смисъл понеже продължава да си го прави.Поради факта че съм с малко двигателче ама за сметка на това високооборотно след доста засилване на 1-ва трудно успявам изобщо да забия 2-ра без номера от сорта на "двойна амбреажна" и други номера известни от Гас-ките от едно време. Проблемът ти ми се струва синхронизатор.Аз съм експериментирал че при ниска скорост специално за 5-та синхронизатор не ти и трябва - без да натискам съединителя при скорост от около 60-70км/ч успявам да си я включа или изключа безгрижно (разбира се без да подавам газ в този момент)
                              И аз мисля, че е синхронизатор и за това не съм сменил още маслото. Колко горе долу ще струва оправянето му?
                              Coupe 1.8 16V

                              Коментар

                              Working...
                              X