Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Окислява ли се маслото след 1 година?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Окислява ли се маслото след 1 година?

    Колеги я кажете, окислява ли се маслото ако не се смени след 1 година, въпреки че няма 10 000 км минати?Ситуацията е следната - трябваше да долеем масло на една кола, на която маслото е спаднало поради теч в гарнитурата на капака на клапаните и незатваряща капачка за масло.Това вече е оправено, маслото не изглежда проблемно. От един сервиз, от който искахме да вземем масло обясняваха, без да погледнат, че маслото се окислявало и било за смяна. Това вярно ли е? Маслото е Лики Моли 15W40, мисля че е полусинтетика.
    Сега Фруктиера в БГ и Додж навън
    Карал Типо 1.6 75 ->Пунто 1.2 75->Браво 1.9Д->Стило 1.9 JTD

    #2
    Абсолютно правилно са Ви казали.Окислява се и не случайно в инструкциите по експлоатация казват: "Едиколко си километра ИЛИ ЕДНА година". Даже на бутилираните свежи масла срока на годност е от 3 до 5 години.Лъки Моли 15W-40 си е чисто минерален сурогат.
    SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

    Коментар


      #3
      и аз така сам чувал но незанам защо
      Fiat bravo 1.6 16v 103hp

      Коментар


        #4
        Окисляването равно ли е на пресичане? Как да разбера, че се е окислило?Какъв е проблема при окислено масло?
        Сега Фруктиера в БГ и Додж навън
        Карал Типо 1.6 75 ->Пунто 1.2 75->Браво 1.9Д->Стило 1.9 JTD

        Коментар


          #5
          GTipo написа:
          Окисляването равно ли е на пресичане? Как да разбера, че се е окислило?Какъв е проблема при окислено масло?
          Естествено ,че не е равносилно на пресичане.Химията не е от силните ми страни, но предполагам, че доста от важните присадки реагират с кислорода във въздуха... окисляват се и престават да си вършат работата за която са сложени в маслото. А те повярвай ми са многоАма щом е казано от производителя какво има да го умуваме и разсъждаваме. После псуваме италианеца, че не си поддържал колите и величаем германеца и австриеца, че бил стриктен.Толкова ли е скъпо едно свежо масло? http://liquimoly.ru/http://castrol.c...rod.htmlЕто малко адреси на руски сайтове с по-разпостранените масла.От там може да се научи нещо.
          SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

          Коментар


            #6
            Не зная дали се окислява точно за 1 година. Все пак това е една горе-долу затворена система, ако не го проверяваш през 3 дена маслото не мисля, че е проблем да се смени на 18-20 месеца ако няма 10000 км.
            Fiat Tipo 1.6 DOHC

            Коментар


              #7
              Това си е търговски трик. Нищо му няма на маслото преди достигането на 10-ина хиляди километра. Но ... все си мисля, че 10 000 км, ако не за 1 г., максимум за година и половина трябва да се навъртят. Така че за тези няколко месеца нищо няма да му стане.А ако и за година и половина не изминавате 10 000 км, следва закономерния въпрос: може би не се нуждаете от кола, а от нещо по-така, например каруца
              Tonight's the night and it's going to happen again and again...

              Коментар

              Working...
              X