Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

мнения за Мареа

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    мнения за Мареа

    Здравейте Искам да попитам дали някой може да ми каже малко повече за Фиат Мареа 1.9 ТД 1999г., т.к. много ми хареса тази кола и е намерих изгодно/дооста изгодно :D / Общо взето това знам, днес е видях колата /на тъмно, но утре ще я огледам и на светло/. направих едно кръгче и като за жена, карала Пунто преди това, ми се стори добре /всъщност нищо не тракаше или да издава странни звуци/. Рових се из форуми и из нета да открия информация и единственото, което разбрах е, че колата като цяло е добре, според зависи кой как се е грижил за нея преди това и че има вероятност да имам проблеми с предното окачване.. Благодаря предварително!п.с. сорри ако дублирам темата, ама не ми се ровише в 511 страници, за да намеря такава тема, а и търсачката не ми изкара нищо конкретно

    #2
    Здрав,надежден,малък данък,твърд маховик,което означава не натоварващ финанаовоМинус според мен е леко високия разход за тези коне :D
    Fiat Bravo 1i6

    Коментар


      #3
      marea

      карам мареа 1,8 бензин 97.в общи линий съм доволен.приличен разход,цените на авточастите са долу-горе добре,по-принцип всички итал.коли са с слаба предница.ако е в добро състояние и цената е изгодна ВЗИМАЙ........няма лоша кола,има лоши стопани.

      Коментар


        #4
        Re: мнения за Мареа

        Aleksis написа:
        Здравейте Искам да попитам дали някой може да ми каже малко повече за Фиат Мареа 1.9 ТД 1999г., т.к. много ми хареса тази кола и е намерих изгодно/дооста изгодно :D / Общо взето това знам, днес е видях колата /на тъмно, но утре ще я огледам и на светло/. направих едно кръгче и като за жена, карала Пунто преди това, ми се стори добре /всъщност нищо не тракаше или да издава странни звуци/. Рових се из форуми и из нета да открия информация и единственото, което разбрах е, че колата като цяло е добре, според зависи кой как се е грижил за нея преди това и че има вероятност да имам проблеми с предното окачване.. Благодаря предварително!п.с. сорри ако дублирам темата, ама не ми се ровише в 511 страници, за да намеря такава тема, а и търсачката не ми изкара нищо конкретно
        Слабост ми е този автомобил и ако мога с радост ще помогна.Това за окачването според мен е някаква измишлйотина е не е като опел но все пак.
        Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
        Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

        Коментар


          #5
          Аз съм с Марея 1,6 газ бензин,като това ми е втория фиат с предишния Темпра 1,6 имам 100000км предимно в София.Това за слабите предници е ала бала,доста приятни са за карене и поддръжка.Трябва да се има в предвид разбера се че при покупка на автомобил винаги има и голяма доза късмет.Ако и е добра цената скачай пък какъвто ти е късмета

          Коментар


            #6
            Добра кола,по предницата слаби са биалетките,за 3години съм сменил радиатор на парно и задна главина.Проблеми правят абс и кантара в дясната седалка,но е описано как се оправят лесно.Аз моята си я товаря когато се наложи,слагал съм по 600-700кг,имам и малко по черни пътища
            FIAT MAREA 1.6 16V Weekend 99

            Коментар


              #7
              Айде и аз да кажа: носачи , биалетки, тампони на стабилизираща щанга - 150 лв. Труд 80 лв. Гаранция 6 месеца на частите(китайски) . Минати до момента след смяната 25 000 км. Няма грижи. Друга кола с такава цена на частите не знам. Карането ми е 50 на 50 градско в София и извънградско. Не спирам на дупки да не си хабя спирачките
              Nissan X-TRAIL 2005 2,2 136hp
              Ex: Nissan Primera P12 Wagon 2,2 126hp
              Ex: Fiat Marea Weekend 1,8 16v 97г. бензин & CNG

              Коментар


                #8
                янко написа:
                Добра кола,по предницата слаби са биалетките,за 3години съм сменил радиатор на парно и задна главина.Проблеми правят абс и кантара в дясната седалка,но е описано как се оправят лесно.Аз моята си я товаря когато се наложи,слагал съм по 600-700кг,имам и малко по черни пътища
                Относно биалетките намирате си такива втора употреба с метални капачки ,рециклирате ги примерно в Казанлък и забравяте ,че съществува такъв елемент по предното окачване.ABS прави проблем с едно от релетата вътре.Това се лекува с изнасяне на релето извън модула и поставяне на по-голямо.Кантар в дясната седалка съм нямал.
                Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                Коментар


                  #9
                  Ако има вариант си веми JTD. Разхода ще е още по-нисък.
                  04/2000 Fiat Brava 1.9 JTD 105+

                  Коментар


                    #10
                    vgeorgiev написа:
                    Ако има вариант си веми JTD. Разхода ще е още по-нисък.
                    За сметка на данъка

                    Коментар


                      #11
                      За кантара в седалката се слага само едно съпротивление 100 или 300 ома ,но не откривам темата.На моята бях много приятно изненадан от спирачките,фаровете с лупи също са доста добри,ако има регулиране на импулса на чистачките също е много удобна глезотийка.Огледалата са удобни,но на комби светлината за заден ход е слаба.За цената си е доста добра кола.Дизелите не знам как са
                      FIAT MAREA 1.6 16V Weekend 99

                      Коментар


                        #12
                        Tornado написа:
                        янко написа:
                        Добра кола,по предницата слаби са биалетките,за 3години съм сменил радиатор на парно и задна главина.Проблеми правят абс и кантара в дясната седалка,но е описано как се оправят лесно.Аз моята си я товаря когато се наложи,слагал съм по 600-700кг,имам и малко по черни пътища
                        Относно биалетките намирате си такива втора употреба с метални капачки ,рециклирате ги примерно в Казанлък и забравяте ,че съществува такъв елемент по предното окачване.ABS прави проблем с едно от релетата вътре.Това се лекува с изнасяне на релето извън модула и поставяне на по-голямо.Кантар в дясната седалка съм нямал.
                        за окачването и аз съм така - рециклаж и карамколко експерименти съм си правил със смянана здрави части - за пробадоволен съм, разходите не са високи, а и мотора 1.8 върви прилично - от моя гледна точкаако има подобна по-нова кола бих си я купил
                        Фиат Мареа 1,8 16В, 1999г

                        Коментар


                          #13
                          поздравления за поста

                          Коментар


                            #14
                            Благодаря много за съветите.. колата ще я взимам Аз много се притеснявах, защото баща ми е бивш автомонтьор и само лоши неща каза за нея, че частите и ремонта били скъпи, а всички останали ми казват обратното.. ама последната дума е моя :D То така или иначе трябва да се смяни маслото, филтри и ремък.. пък др да се надяваме да не е скоро :D

                            Коментар


                              #15
                              Аз от моя личен опит бих те посъветвал ,като я вземеш да не и сменяш агренажен ремък веднага ,покарай я ден два за да я видиш как е и след това го смени. При мен, защото го смених веднага без да съм я карал ми отне доста време да разбера че са ми го зацепили неправилно.Нямах база за сравнение.Иначе късмет с колата и дано по рядко да пишеш тук във форума за проблеми

                              Коментар

                              Working...
                              X