Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Компресор на климатик

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Компресор на климатик

    Zdraveite! Sorry za kirilitzata no ne6to ne mi raboti flex type!
    iskah da vi popitam dali e vazmogno compresora na klimatika moge da ne vklu4va za6toto niama gram freoni!! kolata e bravo i kato go pusna izobshto ne po4va da varti! misla 4e bi triabvalo da varti vapreki 4e niama freoni! lelele dano e da e zaradi tva 4e niama freoni a ne 4e e precakan kompresora! niama kapka freoni za6toto mi e spukan radiatorapak se izviniavam za kirilitzata!! ia ko slu4aino znaete niakoia druga programka koiato da moge6 da pi6e6 na kirilitza s opciata phonetic 4e s flexy type ne6to ne varvi i poludiavam! mersi predvaritelno kolegi!
    Здравейте! Исках да попитам дали е възможно компресора на климатика да не включва, защото нямам фреон! Колата е Браво и като го пусна изобщо не почва да върти! Мисля, че би трябвало да върти, въпреки че мяна фреон. Леле, дано да е заради това, че няма фреон, а не че е прецакан компресора. Няма капка фреон, защото ми е спукан радиатора.

    #2
    Ами баща ми преди имаше Рено Лагуна и на него му беше изтекъл фреона и не бачкаше компресора... Казаха че било някаква защита за да не натоварва компресора.. Обаче при бравото не мога да ти кажа защото мойто няма климатик. Другият прооблем беше че не даваха контак буксите което при колите на 7-8 години не е толко учудващо..надявам се и при тб да е само фреона...
    FIAT BRAVO 1.6 16V

    Коментар


      #3
      Силен офтопик, beliq ,погледни тукаhttp://free.hit.bg/injinera/programi/programi.htmСвали си инстола, няколко килобайта и махни смотания Флекстайп!!!Очаквам следващия ти пост да е на кирилица! П.С. Фреон ве човек, не фреони!

      Коментар


        #4
        me_to_u написа:
        Силен офтопик, beliq ,погледни тукаhttp://free.hit.bg/injinera/programi/programi.htmСвали си инстола, няколко килобайта и махни смотания Флекстайп!!!Очаквам следващия ти пост да е на кирилица! П.С. Фреон ве човек, не фреони!
        Фреоните са малки гадинки, които пълзят под капака на всяка кола, и причиняват всички бели, за които водачите псуват после и обвиняват автомобилостроителите.... сори ама не можах да се сдържа предвид ранния час

        Коментар


          #5
          Ето вече си оправих кирилицата! сега остава да си оправя климатика Е та ако знаете моля кажете дали е възможно да не работи поради липсата на ФРЕОН

          Коментар


            #6
            Моя климатик неработеше и срещу ~100 lv ми го оправиха. Като проблема беше че компресора изпускаше , а и беше клеясал целия. Целият ремонт отне около 1/1.30h.Това че няма да работи без фреон е толкова сигурно колкото е сигурно че двигателя няма да бачка без бензин. Ако искаш мога да ти дам тел на майстора кадето оправи моя ?

            Коментар


              #7
              beliq написа:
              Ето вече си оправих кирилицата! сега остава да си оправя климатика Е та ако знаете моля кажете дали е възможно да не работи поради липсата на ФРЕОН
              разбира се че като няма налягане и фреон в системата,компресора няма да включи,направи необходимите замервания и тогава мисли каква е причината

              Коментар


                #8
                Така, комппресора наистина няма как да включи при такова положение, това, което трябва да направиш е да отидеш на сервиз за климатици, да си вземеш нов топлообменник(радиатор), след това ще проверят за пропуски в системата, фреон и си готов. Ще ти направят и профилактика на компресора и ще го проверят дали работи добре.

                Коментар


                  #9
                  Вчера минавах по Опълченска - на ъгъла с Цар Симеон има големи надписи - Смяна на фреон на автоклиматици....
                  Alles in Ordnung

                  Коментар

                  Working...
                  X