Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Колко километри след основен ремонт?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Колко километри след основен ремонт?

    Здравейте колеги,Преди близо две години правих ремонт на мотора - смяна на основни и биелни лагери, шлайф на колянов вал, профилактика на главата.Сегментите бяха в отлично състояние и не съм ги сменял. Цилиндрите бяха без никакъв ръб.От тогава минах около 25 000 км и съм нямал никакви проблеми. Карам само на бензин.Според Вас колко може да издържи един такъв ремонт? Предполагам, че поне 100 000 км?След ремонта карам със синтетично масло 5/40.
    Фиат Мареа 1,8 16В, 1999г

    #2
    колко може да издържи-невярвам някой да ти каже точно,защото не се знае на какви лагери си попаднал(като качество)аз като отварях двигателя(жтд),смених само сегменти,без да пипам нищо по главата и вече 70000км и продължава да пали.Масло 5/40 не е виждала никога откакто е в Бг,карам я с 10/40 или 15/40(сменям го на 8-10000км) независимо от сезоните.Колко ще изкара още,само тя си знае.
    Bravo 1.9d 97г

    Коментар


      #3
      много ми е интересно на колко хиляди километри беше колата

      Коментар


        #4
        И на мен ми е интересно защото преди години на колега изтропа биелен лагер на същия мотор 1,8.
        Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
        Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

        Коментар


          #5
          Преди да се наложи ремонт аз и направих 100 000 км от 04,2007 - 05,2012 година. Купих я на 8 години и по километраж беше на 142 000км Незнам действително на колко е била - може би 200 000 - 250 000 км, може и повече.
          Фиат Мареа 1,8 16В, 1999г

          Коментар


            #6
            Ремонт

            Като стане на 400000 тогава му мисли сега си е карай
            КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
            Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
            http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

            Коментар


              #7
              Re: Ремонт

              kluchar написа:
              Като стане на 400000 тогава му мисли сега си е карай
              точно такакарам
              Фиат Мареа 1,8 16В, 1999г

              Коментар


                #8
                Може би се бъркам, но имам някаккъв бегъл спомен, че колегата караше преди ремонта с масла Приста. Сега с какво я караш?
                Fiat Croma 1.9 JTD '06 150hp
                Ex. Fiat Bravo SX 1.4 12v '97

                Коментар


                  #9
                  от един германски сайт Тотал 5/40 - за две смениама мисля следващия път на полусинтетика да мина 10/40
                  Фиат Мареа 1,8 16В, 1999г

                  Коментар


                    #10
                    то между 5/40 и 10/40 е все тая... разликата между двете е при над минус 20 градуса... е тук едното е пълна синтетика другото полу
                    Брава 1.6

                    Коментар


                      #11
                      nedialko- написа:
                      то между 5/40 и 10/40 е все тая... разликата между двете е при над минус 20 градуса... е тук едното е пълна синтетика другото полу
                      ...Kоето се явява и съществената разлика между двете масла де. :P
                      A17DTС/S
                      Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

                      Коментар

                      Working...
                      X