Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Странно подскачане на оборотомера на ФИАТ Купе.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Странно подскачане на оборотомера на ФИАТ Купе.

    Здравейте колеги! След запалване, когато колата е студена, оборотомера буквално откача. От 1000 да 3000 оборота ненормално и нереално отчитане, след което с повишаване на температурата се успокоява до абсолютно нормално положение! Само да Ви кажа-работата на двигателя е нормална и равномерна! Проблема явно е в самият уред! Сменях бобина, дали това има някаква връзка? Колата е ФИАТ Купе 2000/16. Благодаря!

    #2
    И аз имах преди време подобен проблем. Само не разбрах само стрелката подскача или и самите обороти играят?
    Alfa Romeo 147 1.9 16v JTD 190hp
    Fiat Stilo 1.6 16v 103hp

    Коментар


      #3
      Само стрелката подскача, колата си работи равномерно! При теб от какво беше?

      Коментар


        #4
        На мен оборотите ми играеха, дори на празен ход гаснеше (на светофарите е много гадно, после трудно пали), почистих стъпковото моторче, но не беше от него. Оказа се че една от бубините се е развалила и след смяна всичко се оправи. Ако обаче при тебе не играят оборотите, а само стрелката, предполагам, че уреда може да дава дефекти.
        Alfa Romeo 147 1.9 16v JTD 190hp
        Fiat Stilo 1.6 16v 103hp

        Коментар


          #5
          Преди да смениш бубината имаше ли този проблем? При типо 2,0 16 оборотомера взима импулс от бубината. Предполагам, че и при купето е така. Или бубината е с проблем или някъде имаш лош контакт. Или в буксата на бубината или в самото табло. Някой път се получават такива резки отклонения в оборотомера и километража при срив на захранването. Виж масата и плюса дали са ОК.

          Коментар


            #6
            Ами не, не беше така! Ще го погледна, но може ли да стане нещо сериозно или проблема е просто дразнещ?

            Коментар


              #7
              Щом се мени от температура или е заминало термо съпротивление(датчик) или имаш студена спойка някъде по веригата. И двата проблема са типично фиатски Както каза колегата по горе пробвай да почистиш буксите и да натегнеш масите
              Fiat Croma 1.9 JTD '06 150hp
              Ex. Fiat Bravo SX 1.4 12v '97

              Коментар


                #8
                Студена спойка на на самият уред нали?

                Коментар


                  #9
                  Днес свалих за 20тина минути плюсовата клема и след като я сложих нещата се нормализираха! Два пъти от тогава съм я палил да я карам-всичко е както преди. Дано да е за постоянно!

                  Коментар


                    #10
                    Проблема си остава! Пак подскача стрелката, но по-малко. По-лошото сега е, че и километража спря да показва!

                    Коментар


                      #11
                      Да не би да е окислила клемата, може да я зачистиш с нещо остро и после да я пръснеш с контактен спрей. Според мен някъде се губи контакт, имах подобен проблем преди с газовата. Работи, работи, като друсна в някоя дупка и изключваше, ама тотално все едно си и спрял тока. Оказа се, че буксата за компютъра за ламбда сондата е окислила и не дава контакт хубаво, понеже беше на кофти място и от локвите се пръскаше с вода. След почистване и контактен спрей до ден днешен работи без никакви проблеми.
                      Alfa Romeo 147 1.9 16v JTD 190hp
                      Fiat Stilo 1.6 16v 103hp

                      Коментар


                        #12
                        Буксите в самото табло са добре, прегледах ги, но не знам от въм къде са кабелите!

                        Коментар


                          #13
                          Здравейте! След много лутане, правене и акъл от кой ли не километража работи, а оборотомера пак си подскача само на студено. По притеснителното е,че стрелката на температурата както си седи горе и пада. После пак се вдига...абе сбъркана работа. Това дали ще го хване диагностиката. Аз не съм ходил на диагностика никога и не знам дали ше могат да го закачат.

                          Коментар


                            #14
                            Ново 20! Вече оборотомера подскача постоянно . Направих проба с друго табло и в ниските е добре, но след 4000 оборота почва да показва каквото си иска. С него ми показваше, че и бензина ми е 2 пъти повече! Каква е връзката и логиката???

                            Коментар


                              #15
                              Лоша маса на таблото, започни от там.
                              Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                              (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                              Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                              Коментар

                              Working...
                              X