Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем със стартер на Марея 1,9 ТД

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем със стартер на Марея 1,9 ТД

    Здравейте , днес спрях и загасих колата , след 5 минути опитах да запаля и се чува едно много неприятно звучене от стартера. Все едно прескачат две зъбни колела. Досега не съм имал никога никакви проблеми с него. Та въпросът ми е някой ако го е свалял или има представа къде е и как се сваля да сподели малко опит.Мерси и лека вечер на всички колеги
    Fiat Marea Weekend
    HLX 1,9 TD 100
    1999

    Някой друг трябва да плати сметката - ние не сме си поръчвали такъв живот.

    #2
    Колега,На моята мареа стартера се скапа още като я взех (на 4-тия ден, явно е бил проблемен). Ремонтираха го в сервиз и така изкара 7 години. Миналата година отново ми направи проблем и му правиха два пъти ремонт, като втория беше основен. Намира се на на гадно място, сваля се трудно, а и ремонта не е ей тъй, за всеки. Моят съвет е да намериш сервиз, който работи с добър автомобилен ел-майстор (както е при мен), свалят го дават го на ремонт, монтират го а ти си имаш гаранция.
    FIAT Marea Weekend ELX TD100, Bravo 1.9 Multijet 16V

    Коментар


      #3
      Re: Проблем със стартер на Марея 1,9 ТД

      tomito9902 написа:
      Здравейте , днес спрях и загасих колата , след 5 минути опитах да запаля и се чува едно много неприятно звучене от стартера. Все едно прескачат две зъбни колела. Досега не съм имал никога никакви проблеми с него. Та въпросът ми е някой ако го е свалял или има представа къде е и как се сваля да сподели малко опит.Мерси и лека вечер на всички колеги
      Що си мисля че си за бендикс , с тез зъбни колела дето ги разказваш
      Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
      (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
      Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

      Коментар


        #4
        И аз на бендикс залагам , само искам да сваля стартера за да погледна с очите си. Но незнам откъде се бърка за да се откачат кабелите и болтовете/гайките(незнам как е хванат) и откъде се вади (отдолу или отгоре)
        Fiat Marea Weekend
        HLX 1,9 TD 100
        1999

        Някой друг трябва да плати сметката - ние не сме си поръчвали такъв живот.

        Коментар


          #5
          отдолу се вади
          Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
          (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
          Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

          Коментар


            #6
            За колегите на които им предстои да извършат тази манипулация само малко разяснения да дам , защото снимки нямаше как да направя. Значи стартера се вади отдолу , както е казал колегата , но операцията изобщо не е сложна , за разлика от вадене на алтернатора. При мен се оказа , че два от трите болта които държат стартера са скъсани. Не знам как се е случило и кога , защото не личеше да е скоро станало , и третия в последствие се е развил дост и беше се изкривил. Смених и трите и проблема изчезна.
            Fiat Marea Weekend
            HLX 1,9 TD 100
            1999

            Някой друг трябва да плати сметката - ние не сме си поръчвали такъв живот.

            Коментар


              #7
              Като свалиш стартера да сменяш бендикса провери и зъбите на венеца на маховика , че понякога проблема се корени и на двете места.

              Коментар

              Working...
              X