Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Данък МПС

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Данък МПС

    Привет колеги, имам Фиат Купе 1,8 и дези дни ме е налегнала мисълта да си платя данъка... Обаче колата е купувана преди повече от 5 години от автокъща и тогава ходих да я регистрирам в данъчното, но след 3 дни редене на километрични опашки и 3 пъти връщане заради липсващи документи им теглих майната. И така до ден днешен не съм я регистрирал и не съм плащал данък за нея. Та мисълта ми е има ли накой по компетентен тук да ми обясни ако реша да я регистрирам какво и колко трябва да платя? Колата е 97г. Най - вероятно ще трябва да плащам данъка за изминали години и лихви, дали има вариянт ако е много пари (предполагам над 1200лв) да върна номерата и да я стра от движение, и по този начин да избегна плащанията? И дали има вариянт да речеме връщам номерата и я спирам за една година от движение. След година я регистрирам наново в КАТ и в общината.
    Alfa Romeo 147 1.9 16v JTD 190hp
    Fiat Stilo 1.6 16v 103hp

    #2
    От една вчерашна тема за данък на МПС:
    Румен_Хинчев написа:
    Смъртта и данъците са вечни .
    Няма значение какво ще правиш, данъка ще трябва да го платиш. Когато спрях, а после реших да пусна една от колите ни в движение ми изискаха и бележка за платен данък и в двете процедури(това в КАТ Пловдив). По-принцип при спиране от движение данъка си продължава. Едва ли е по - различно и в София. Връщане на номерата означава бракуване, там няма после пускане в движение.
    Fiat Bravo 1.9 TD100

    Коментар


      #3
      +1Няма как да я спреш от движение без да си платил данъците. Това те освобождава само от гражданска отговорност и минаване на ГТП. Мисля че има вероятност да разсрочиш плащането на вноски, но как и на какви вноски това в данъчното ще разбереш.
      Fiat Croma 1.9 JTD '06 150hp
      Ex. Fiat Bravo SX 1.4 12v '97

      Коментар


        #4
        Ами ако я бракувам дали ще трябва бележка за платен данък? Ако трябва ще я бракувам и на части.
        Alfa Romeo 147 1.9 16v JTD 190hp
        Fiat Stilo 1.6 16v 103hp

        Коментар


          #5
          Прочети последното мнение:http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=103659
          Fiat Bravo 1.9 TD100

          Коментар


            #6
            htp_vesko написа:
            Ами ако я бракувам дали ще трябва бележка за платен данък? Ако трябва ще я бракувам и на части.
            не ти искат данък
            "Мощността определя с каква скорост можеш да се блъснеш в дадена стена, а въртящият момент определя колко ще се премести стената"

            Коментар


              #7
              ilian4o88 написа:
              htp_vesko написа:
              Ами ако я бракувам дали ще трябва бележка за платен данък? Ако трябва ще я бракувам и на части.
              не ти искат данък
              Колега, искаш да кажеш, че ако я бракувам, няма да ми искат бележка за данък и няма да имам проблеми?
              Alfa Romeo 147 1.9 16v JTD 190hp
              Fiat Stilo 1.6 16v 103hp

              Коментар


                #8
                htp_vesko написа:
                ilian4o88 написа:
                htp_vesko написа:
                Ами ако я бракувам дали ще трябва бележка за платен данък? Ако трябва ще я бракувам и на части.
                не ти искат данък
                Колега, искаш да кажеш, че ако я бракувам, няма да ми искат бележка за данък и няма да имам проблеми?
                Вариант при който да избегнеш данъка няма.Отивай и провери за каква сума става дума,разсрочи го и малко по малко ще го изчистиш.
                Fiat Bravo GT 1.8 16V 113hp с малко тЮнинг (снегорин)
                KONI SPORT SUSPENSHION+EIBACH SPORT SPRINGS
                Изработка на всякакви изделия от стъклопласт за леки и товарни автомобили-брони,прагове,калници,капаци,маски,надстройки и други!

                Коментар


                  #9
                  htp_vesko написа:
                  ilian4o88 написа:
                  htp_vesko написа:
                  Ами ако я бракувам дали ще трябва бележка за платен данък? Ако трябва ще я бракувам и на части.
                  не ти искат данък
                  Колега, искаш да кажеш, че ако я бракувам, няма да ми искат бележка за данък и няма да имам проблеми?
                  да.преди нова година бракувах една кола
                  "Мощността определя с каква скорост можеш да се блъснеш в дадена стена, а въртящият момент определя колко ще се премести стената"

                  Коментар


                    #10
                    Може да я бракуваш без данък.
                    1990 TEMPRA SX 1.4 Carb

                    Коментар


                      #11
                      Може и да я регистрираш, но ще те глобят, че не си го направил навреме. За неплатените данъци има давностен срок и абсолютния мисля, че е точно 5 години. Така, че като те накарат да платиш данъците им казваш да си гледат работата. Последното става със съответната молба и позоваване на члена от закона. Ако стане голямото заяждане, може да ти опростят най-старото плащане, а останалите под 5 години да ти ги търсят. Ако пък колата си заслужава, можеш да нагазиш в лука и да почнеш да плащаш. Имаше една приказка, че смъртта и данъците са неизбежни
                      Fiat Tipo 1.6 i.e. 1992 г.
                      Suzuki GSX 1100 E 1985 г.

                      Коментар


                        #12
                        ivchotr написа:
                        Може и да я регистрираш, но ще те глобят, че не си го направил навреме. За неплатените данъци има давностен срок и абсолютния мисля, че е точно 5 години. Така, че като те накарат да платиш данъците им казваш да си гледат работата. Последното става със съответната молба и позоваване на члена от закона. Ако стане голямото заяждане, може да ти опростят най-старото плащане, а останалите под 5 години да ти ги търсят. Ако пък колата си заслужава, можеш да нагазиш в лука и да почнеш да плащаш. Имаше една приказка, че смъртта и данъците са неизбежни
                        За глоба давността е 2 години. Аз преди 2 години ходих да питам и ми казаха че нямам глоба, за другите работи обаче не съм питал. Колата е много запазена, купих я от авоткъща, беше внесена 2-3 седмици преди да я купя. Много съм я пазил и почти няма забележки, ама с тоя данък не си заслужава май да го плащам за 5 години назад. Тя колата вече не струва и 2000лв като гледам колко вървят.
                        Alfa Romeo 147 1.9 16v JTD 190hp
                        Fiat Stilo 1.6 16v 103hp

                        Коментар


                          #13
                          Еми виж сега, направи справка дали дължиш нещо, и след това прецени какво ще правиш с колата. Щом си я пазил и няма почти никакви забележки, плати го и готово. Ако я продадеш на части пак ще се изръсиш с тия пари, защото ще ти се наложи да си купиш друга (не знам дали го имаш втора кола или не). Така че ти си реши.
                          Fiat Bravo 1.9 TD100

                          Коментар


                            #14
                            sa6obravoto написа:
                            Еми виж сега, направи справка дали дължиш нещо, и след това прецени какво ще правиш с колата. Щом си я пазил и няма почти никакви забележки, плати го и готово. Ако я продадеш на части пак ще се изръсиш с тия пари, защото ще ти се наложи да си купиш друга (не знам дали го имаш втора кола или не). Така че ти си реши.
                            Имам и Пунто ГТ, жената има Поло. За това се чудя какво да правя... Скоро като ходя да плащам данъка на пунтото ще попитам така помеждудругото за данъка на купето и ще решавам тогава.
                            Alfa Romeo 147 1.9 16v JTD 190hp
                            Fiat Stilo 1.6 16v 103hp

                            Коментар

                            Working...
                            X