Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Помогнете, проблем с пунто! Спукано казанче за чистачки.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Помогнете, проблем с пунто! Спукано казанче за чистачки.

    Имам следния проблем: Когато си напълня резервоарчето за течноста на чистачките след час два то изтича. Свалих го и забелязах че има една дупка дето нищо не влиза в нея и от там тече вище снимките и ме посаветваите какво да направя липсва ли нещо, трябва да я запуша ли ???Колега, позволих си да конкретизирам малко заглавието. Vladim
    Прикачени файлове

    #2
    Там се пъха държача -пукнало се е от умора на материала-запушвай я смело !Например с Hot Glue ,силикон и др...Успех !
    Ex. Grande Punto Driver

    Коментар


      #3
      Ми аз пробвах със силикон ама то тече не само през отвора но през мястото където е това рамо на което е болта за закрепяне . Смятам да го нося на пластмасово заваряване когато имам малко свободно време ... виж смиката:
      Прикачени файлове

      Коментар


        #4
        Добре, но как се демонтира?!

        Колега, има ли някакъв начин да ми обясниш малко по-подробно как става самото демонтиране на тъпото казанче? Понеже общо взето всеки се изказа, че е гадно, но определено обясненията са малко мътни.

        Коментар


          #5
          Ми малко е бавна и досадна работа но не е голяма сложнотия:1. Се навеждаш под преден ляв под калник(тва дето е непосредствено над гомата и търсиш около 10тина видии които трябва да развиеш посе хващаш целия подкалник и го вадиш навънка(дърпай не се притесняваи няма да се счупи тои се угъва)2. Поглеждаш над гумата в посока към казанчето там ще видиш болт който се развива с ключ 12номер 3. отваряш капака и там виждаш отляво до гърлото на казанчето небоядисан болт - развиваш го4. Казанчето е свободно но за да го изкараш трябва да му махнеш маркучите (не е сложно просто дърпаш) 5. Изкарваш пласмасовия резервуар изпод колата еи тва е цялата философия Успех в начинанието

          Коментар


            #6
            spoty написа:
            Ми аз пробвах със силикон ама то тече не само през отвора но през мястото където е това рамо на което е болта за закрепяне . Смятам да го нося на пластмасово заваряване когато имам малко свободно време ... виж смиката:
            аз моето го залепих със силикон и стана.на същото място беше.иначе се заварява кофти самата пластмаса.
            punto 1.2 16v sporting

            Коментар


              #7
              със заварка нестава ония заварчика като видя дупката каза че там неможе да бръкне.ПЦ: Като махнах рамото с болта се оказаха 2огромни дупки

              Коментар

              Working...
              X