Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем с FIAT Code - не пали? + видео

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем с FIAT Code - не пали? + видео

    Здравейте, другари ( по коли ) :D . Досега не съм имал никакви проблеми с моята Марийка ( Мареа 1,8 ELX 98г.). Последния път, когато я карах, за сефте в движение ми светна Fiat Code лампичката, но нищо, спокойно си я прибрах. Следващия път не поиска да излезе от гаража, ей, кат магаре се запъна - не, та не! При опит за палене първоначално лампичка изгасва, демек кода е разпознат, ама после ,при контакт мига като цветомузика. Все пак от време на време пали, ама не знам кой път ще е и къде ще ме остави?! Направих малко клипче. Извинявам се за лошото качество, но важното се вижда: http://vbox7.com/play:15310e38b7 Малко предистория: преди известно време видях, че ми липсва част от десния подкалник, по-точно тази пред гумата, с процепите. Нямах време да се занимавам и реших, че и така може за малко. Имаше и каране в дъжд. Сега, като отворих предния капак, забелязах кал по доста места в двигателя - дали тая мръсотия не е омърляла някой датчик и от там да ми идват всички "радости"? Възможно ли е да е датчика за положението на коляновия вал?
    FIAT Marea 1.8 16V 98г.

    #2
    Отивай да ти я закачат да я погледнат.Че от това въртене да не се наложи и стартер да правиш после.

    Коментар


      #3
      Проовери си акумолатора колко е зареден и си почисти масите на двигателя и купето Недей бърза да си махаш имобилайзера.
      Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
      (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
      Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

      Коментар


        #4
        кола

        Имаш едни релета и бушони в жабката виж тях . Виж вярно и акумулатора Буксата на антената и имокутията зад бушоните Другото е да се махне кода завиди с какво ECU e
        КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
        Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
        http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

        Коментар


          #5
          Честно, не разбрах какво стана Сложих Марийка на канала в гаража, махнах кората под двигателя, с идеята да намеря датчика на коляновия вал! ( така и не го открих? ), но пък си открих стартера, напръсках клемите с VD40, поогледах се още малко ( интересно си е там долу!) и ... колата взе пали от раз. Пробвах два-три пъти. След час-два ще пробвам отново. Ха дано, ха дано!!! Нищо пак не се получи - след 2 часа пак пробвах да я запаля и се показа старите проблеми. Утре почвам бушоните.
          FIAT Marea 1.8 16V 98г.

          Коментар


            #6
            Пробвай да я запалиш с кабели от дру автомобил.
            Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
            (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
            Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

            Коментар


              #7
              Благодаря на Банков и Ключар. Трябваше да ги послушам по-рано , аз тръгнах да търся по електрониката. Нещата почти винаги са по-прости отколкото очакваме - оказа се АБ. След подмяната с нова Марийка забрави, че не е искала да пали. В своя защита само ще кажа, че старата АБ беше с т.н "око", което си показваше само зелено и това ме успокояваше и караше да мисля, че не може да е там проблема. Иначе захранваше всичко, радио, фарове и климатроник, до момента на запалването. И така - приятели, първо проверявайте най-простите неща, а не като мен - опитах се пак да отривам топлата вода! Весело лято!!!
              FIAT Marea 1.8 16V 98г.

              Коментар


                #8
                Радвам се че съм помогнал, весело лято и на теб
                Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                Коментар

                Working...
                X