Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво прибира дръжките на вратите на Марея.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Какво прибира дръжките на вратите на Марея.

    Я кажете че тая марея дето я взе моя колега като дръпнеш дръжката и тя така си остава, трябва да я бутнеш на ръка да се прибере иначе неможеш си затвори вратата, предполагам има някви пружинки които да ги връщат обратно но не ми се гадае а е студено сега да се разглобява. Ако някои знае какво точно прибира дръжката обратно ще сме му благодарни.
    Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
    Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!
    Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1

    #2
    Re: Какво прибира дръжките на вратите на Марея.

    Slavi_Lancia написа:
    Я кажете че тая марея дето я взе моя колега като дръпнеш дръжката и тя така си остава, трябва да я бутнеш на ръка да се прибере иначе неможеш си затвори вратата, предполагам има някви пружинки които да ги връщат обратно но не ми се гадае а е студено сега да се разглобява. Ако някои знае какво точно прибира дръжката обратно ще сме му благодарни.
    ами на първо време има по бензиностанциите силиконов спрей пръскаш на подвижната пласмаса на дръжката дет се показва като я дръпнеш.Разкарваш насам натам пак пръскаш и трябва да се връщат вече според мен.

    Коментар


      #3
      Re: Какво прибира дръжките на вратите на Марея.

      lubomm написа:
      Slavi_Lancia написа:
      Я кажете че тая марея дето я взе моя колега като дръпнеш дръжката и тя така си остава, трябва да я бутнеш на ръка да се прибере иначе неможеш си затвори вратата, предполагам има някви пружинки които да ги връщат обратно но не ми се гадае а е студено сега да се разглобява. Ако някои знае какво точно прибира дръжката обратно ще сме му благодарни.
      ами на първо време има по бензиностанциите силиконов спрей пръскаш на подвижната пласмаса на дръжката дет се показва като я дръпнеш.Разкарваш насам натам пак пръскаш и трябва да се връщат вече според мен.
      Не, дръжките са достатачно халтави за да се прибират ако има нещо съвсем леко да ги дръпне, тоест не се прибират с сила или да са стегнати за да се движат трудно. Просто от вътре няма кои да я дръпне че да се прибере.
      Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
      Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!
      Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1

      Коментар


        #4
        е аз мислех че някъде трият и обикновенно е там дет се вижда вън като друпнеш дръжката.А за разглобяване мисля че няма да ти помогне щот мисля че трябва да се смени , но нека някой знаещ да се изкаже.

        Коментар


          #5
          А да бе ша се сменя няма сменяне брат, един ластик а вържа от вътре ако трябва и пак ще ги пребира ама нови дръжки за тая глупст нема да види
          Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
          Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!
          Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1

          Коментар


            #6
            Абе явно тва е често срещан проблем при Мареите и на моита едната врата почна да прави тъка да не се пребира. Ако има некои по компетентен или човек справил се с този проблем нека сподели мисля че ша има и други колеги с този проблем.

            Коментар


              #7
              и на моята, на пасажерската врата е така. ей сега напръсках със силиконов спрей (MOTIP) и се оправи! после пробвах да задържа дръжката в отворено положение и успявам много трудно, но като бутна вратата се затваря и дръжката се прибира.
              Fiat Marea SW 1580 16V ELX 182A4000 10/96
              Moonsteppers - All over the world and beyond ...

              Коментар


                #8
                Преди доста време колегата ilkor Ми беше изпратил едни нагорели дръжки от Браво заради една част която ми трябваше.Въпрос на време само да скоча да гаража и да я взема за ти помогна със снимка колега.Качих обещаните снимки има ли нужда да обяснявам коя е пружината за връщане на дръжката?
                Прикачени файлове
                Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                Коментар


                  #9
                  И на моята Марея предна лява врата праи този номер. пръсках и мазах с какво ли не и не помага. Ако откриете ефикасно решение на проблема моля пишете
                  FIAT Marea ex
                  FIAT Cinquecento 0.9i.e.S ex
                  Alfa Romeo 147 1.9 JTDm

                  Коментар


                    #10
                    И на моята дясна врата е така. Така я взех и вече година и половина . Не че е кой знае какъв проблем ама на моменти ме дразни и ще се радвам някой ако вземе отнощение по въпроса с решение.
                    Ex. Fiat Marea 1,6-16V,98g.
                    Ex.Opel Astra

                    Коментар

                    Working...
                    X