Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

При -5 градуса сутрин скоростния лост не помръдва

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    При -5 градуса сутрин скоростния лост не помръдва

    Извинявам се за така формулираното заглавие на темата. Та карам Фиат идея 1,9 две сутрини подред при температури около -2 до -5 градуса скоростния лост не помръдва и стой като замръзнал. Първата сутрин бях оставил колата на първа скорост, запалих двигателя от пускам съединителя и колата тръгва, но лоста не помръдва и не може да се превключи на никоя друга предавка. Втората сутрин бях оставил колата на свободна съответно запалих но пък не мога да включа на скорост. Едва след като колата позагрее почвам да превключвам предавките и то безпроблемно. Не съм пробвал да ли превключва сутрин на незапален двигател. Ако лоста е на свободна и го дръпна към мен м/у 1 ва и 2 скорост,когато го пусна се връща бавно в неутрално положение. Колата ще я карам на майстор, като след разговора ми с него по телефона той ми каза че е възможно да е от жилата които отиват към скоростната кутия. Ако на някой му се е случвало нещо подобно моля да сподели.
    Fiat - Idea - 1.9 JTD (101 Hp)

    #2
    Протърква се предпазителя на жилото > влиза вода> замръзва и лоста не мърда
    "Без сърца, сме просто машини"
    Toyota Prius 1.5 Hybrid
    EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

    Коментар


      #3
      точно.хващаш на жена си сешоара,размразяваш жилата,слагаш им малко тънко масло,след това грес,маншончета и си ти човека

      Коментар


        #4
        Така е, колата, е като жената!Не ли и обръщаш внимание,започва да се инати като магаре на мост. :D Аз като взех мойта каляска,първото нещо бе, да я опозная от всякъде.При обстойния преглед ,видях че съм с жила на скоростите,и веднага взех превантивни мерки ,именно с настъпването на есента ,си купувам спрей грес ,и пръскам де що има движеща част ,като се почне от жила на ръчната, и стигна всички панти и подвижни части който са подложени на външните, постоянно променящи природни условия.... Yellow_Flash_Colorz_PDT_05 За тия прежалени 7-8лв за спрея, вече две зими ,нямам проблеми от това естество.
        Fiat palio 1.7td

        Коментар


          #5
          Къде се намират въпросните жила на скоростите ? как може да се стигне до тях най-лесно без много разглобяване .. ?? И със WD 40 удачно ли е да се смазват ?
          Fiat Marea 2001 1.9 110+ powered by Emzo.
          Ex.Bravo 1997 1.8 GT

          Коментар


            #6
            в никакъв случай с wd40.иначе огледай-края на жилата са над скоростната кутия

            Коментар


              #7
              Ibiza написа:
              Къде се намират въпросните жила на скоростите ? как може да се стигне до тях най-лесно без много разглобяване .. ?? И със WD 40 удачно ли е да се смазват ?
              ВД40 поне до към -15 не замръзва...пробвал съм го във фризера...но не е дълготрайно решение в което се убедих тази зима...миналата бях мазал и тъпкал с него жилото на дръжката на шофьорската врата...една зима изтрайва да не замръзва, но тази пак замръзна и вчера отново разглабях вратата за да го мажа...явно с времето влагата го скапва и си губи свойствата...най добре ще е както е написал колегата някаква грес...тя се задържа доста по-дълго и със сигурност не замръзва...
              Renault Megane 1.5dci 110hp. 12г.
              BMW G20 320d xDrive 190hp. 2019г.
              BMW X3 2.0d xDrive 177hp '09г. Ех.

              Коментар


                #8
                ВД40 е за раздвижване, точно затова след него се слагат масла, греси и т.н. Ако не се сложи нищо става по зле с времето, защото ВД-то попива влага

                Коментар


                  #9
                  даде ама имах предвид малко по подробно над скоростната кутия е много общо казано :D все пак тя не е малка ...
                  Fiat Marea 2001 1.9 110+ powered by Emzo.
                  Ex.Bravo 1997 1.8 GT

                  Коментар


                    #10
                    Благодаря Ви, за бързите отговори.
                    Fiat - Idea - 1.9 JTD (101 Hp)

                    Коментар


                      #11
                      Чаве,забрави да им кажеш,че освен че е за раздвижване е и на киселинна основа и е неподходящо

                      Коментар


                        #12
                        :D Забравете за ВД40,той е за освобождаване на ръждясали части, е то този спрей ползвам , вече две зими ,+ тази трета, проблем нямам засега, за 8лв и 20 мин отделяне от времето, при настъпването на есента,спокойно си житкам цяла зима без ядове.МОДЕРИРАНО
                        Fiat palio 1.7td

                        Коментар


                          #13
                          скорости

                          ето това за жилатаи акоима топленщит трябва да го махнеш но да го махнеш махаш на зад и испускателната система
                          Прикачени файлове
                          КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                          Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                          http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                          Коментар

                          Working...
                          X