Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Размер на дифтунги за дюзи на двигател 2.2 dCi - Рено Еспас

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Размер на дифтунги за дюзи на двигател 2.2 dCi - Рено Еспас

    Става въпрос за дебелината на дифтунгите които се намират под дюзите. Дифтунгите които свалих от дюзите бяха с дебелина 2мм. Навсякъде всеки казва, че този мотор трябва да е с 3мм дебели дифтунги, такива и сложих. Реално нищо не съм правил, почистване леглата на дюзите, стендоване на самите дюзи (само проверка) и смяна на дифтунги с дебелина 3мм. След тези неща имам чувството, че мотора започна да работи по твърдо, преди на място не се чуваше как работи, сега се разбира, че има дизел под капака.Дали е възможно този 1мм толкова да промени работата.Става въпрос за 2.2dCi Рено Еспас.

    #2
    Еспейс му кажи, мани ги философите Най-точен отговор за размера, ще намериш в софта на Рено Dialogys , всичко друго ще е догадки.Една от мен - да , оказва влияние този 1мм.
    F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

    Коментар


      #3
      Сигурен ли си, че не изпуска по мъничко от налягането между дифтунгите и от там да ти е станала по-шумничка?

      Коментар


        #4
        Заради този Еспейс и Ланчия гледам са ми сложили предупреждение Тия от Рено се усетиха, че само искам да разбера размера на дифтунгите и не пожелаха да споделят Иначе на сто места питах и навсякъде дават 3мм. Тази програма съм я свалил ама няма място на харда за инстал. Сега ще разчистя малко и ще видя там дали пише нещо.

        Коментар


          #5
          Airfan написа:
          Сигурен ли си, че не изпуска по мъничко от налягането между дифтунгите и от там да ти е станала по-шумничка?
          Напротив, преди да сменя дифтунгите изпускаше. От един цилиндър толкова изпускаше, че леглото на дюзата беше пълно цялото с нещо черно и твърдо. Другите 3 дюзи не са изпускали защото бяха чисти и излязоха страшно лесно.

          Коментар

          Working...
          X