Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Нещо се "отпуши" колата!! Брава TD75

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Нещо се "отпуши" колата!! Брава TD75

    Здравейте колеги,Леко смутен съм и си рекох да споделя. Преди няколко седмици (ей така от раз) все едно в двигателят ми се развъдиха още осемдесет коня. Майтапа настрана, колата започна да дърпа много!Все едно е друг двигател от по- скъпите. Бълва едни пушеци и реве, като болид.На втора предавка (с газ) се опитах да намаля радиото и не можах да го стигна, залепен за седалката Дайте съвет? Да си заведа ли нафтовата помпа на преглед? Фиат Брава ТД-Софт 1.9 / 75 магарета..Грешен раздел -> Преместена.Редактирано заглавие.Модераторски екип на fiat-bg.org
    "Що за човек е човекът, който не прави света по-добър?"

    #2
    При мен ефекта е подобен след последната смяна на агренажа.Може би съм карал до сега с неправилно зацепен агренаж...Разликата не е 80 коня както при теб. Но се усеща както когато колата я духне стабилно вятър отзад.
    04/2000 Fiat Brava 1.9 JTD 105+

    Коментар


      #3
      Колега да не си сменил бензиностанцията и ако е така сподели коя е тя.
      STILO-2003-115 HP-JTD Power
      Преди ФИАТ БРАВА TD 75-98г.

      Коментар


        #4
        А разхода вдигна ли се?
        Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
        (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
        Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

        Коментар


          #5
          Сам ще поискаш промяната когато почнеш да зареждаш.

          Коментар


            #6
            Зареждам само на OMV.И на мен ми хрумна, че съвестен служител ми е сипал не това, което съм искал.За момента няма адекватно обяснение, но все още не съм се отказал да водя помпата на преглед.На 5-та предавка карам по Драган Цанков нагоре към кулата. До момента съм го взимал на 3- та до 4-та..п.с.Разхода се вдигна. Но си мисля, че е от студеното време.
            "Що за човек е човекът, който не прави света по-добър?"

            Коментар


              #7
              турбото как е? ако хвърля много масло. такива са ефектите ако вече е в много критично състояние колата се изстрелва без дори да си натиснал газта. проверете турбо.

              Коментар


                #8
                Друга нафтица колега...колкото и да е странно...последните 1200км ги минах само с В-пауър дизел...днес заредих обикновен от ОМВ и минах 450км...няма нищо общо във вървежа на колата....осезаемо с в-пауъра върви повече...и на мен не ми се вярваше да е от това....но....може би има общо, че и сложих и нов термостат...
                Renault Megane 1.5dci 110hp. 12г.
                BMW G20 320d xDrive 190hp. 2019г.
                BMW X3 2.0d xDrive 177hp '09г. Ех.

                Коментар


                  #9
                  misho_ написа:
                  турбото как е? ако хвърля много масло. такива са ефектите ако вече е в много критично състояние колата се изстрелва без дори да си натиснал газта. проверете турбо.
                  Моето не е точно турбо в пълният смисъл на думата. Двигателят ми се води TD- SOFT Някакво орязано градско изпълнение. Ще го имам предвид - благодаря за съвета колега.
                  "Що за човек е човекът, който не прави света по-добър?"

                  Коментар


                    #10
                    kiselo написа:
                    Друга нафтица колега...колкото и да е странно...последните 1200км ги минах само с В-пауър дизел...днес заредих обикновен от ОМВ и минах 450км...няма нищо общо във вървежа на колата....осезаемо с в-пауъра върви повече...и на мен не ми се вярваше да е от това....но....може би има общо, че и сложих и нов термостат...
                    Моят добър приятел ( лампата за горивото ) свети вече трети ден. Време е за презареждане, така че скоро ще се види... Ако не и аз ще заменя термостата
                    "Що за човек е човекът, който не прави света по-добър?"

                    Коментар

                    Working...
                    X