Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

РЕШЕНО: фиат мареа 1,9 JTD 110 гасне двигателя произволно!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    да,Чавето е прав,няма как да има въздух между двете помпи,просто отворете задната помпа и изчистете боклуците

    Коментар


      #17
      Airfan написа:
      Само едно мога да кажа, докато не отсраниш източника на въздух в горивото е напълно безсмислено да сменяш каквото и да било друго. Ако имаш въздух преди филтъра - значи някъде между помпата в резервоара и филтъра имаш пропуск. Ако имаш въздух след филтъра - значи търсиш във филтърния възел за някакъв проблем. Гасненето е в следствие на спад на налягането на гориво - точка. Отстрани въздуха, точка.
      Подкрепям тезата. Да провери уплътнението на горивния филтър и маркучите към него.
      Fiat Marea Weekend 1.9 jtd 110 SX- еmzo power

      Коментар


        #18
        Колега, с резервоар пълен над половината прави ли ги тези номера?
        Fiat Bravo 1.4 12v Ex.
        Alfa Romeo 147 1.9 jtd
        Alfa Romeo 147 1.9 jtd

        Коментар


          #19
          Не ти се чете и искаш заради теб да повторим цялата тема отначало ли?
          rumvas написа:
          Колеги, почистил съм кошницата няма боклуци, карам винаги с повече от половин резервоар

          Коментар


            #20
            ogi28b написа:
            Не ти се чете и искаш заради теб да повторим цялата тема отначало ли?
            rumvas написа:
            Колеги, почистил съм кошницата няма боклуци, карам винаги с повече от половин резервоар
            Извинявам се моя грешка.
            Fiat Bravo 1.4 12v Ex.
            Alfa Romeo 147 1.9 jtd
            Alfa Romeo 147 1.9 jtd

            Коментар


              #21
              Колеги благодаря ви за мненията, всичко в резервоара е чисто , цедката е изчистена, мисля, че проблема е помпата в резервоара , но не съм сигурен 100 процента затова ще се опитам да захраня само помпата да тегли гориво в отделен съд и евентуално да видя дали работи нормално или прекъсва! Освен ако някой има друга идея да подскаже.

              Коментар


                #22
                rumvas написа:
                Колеги благодаря ви за мненията, всичко в резервоара е чисто , цедката е изчистена, мисля, че проблема е помпата в резервоара , но не съм сигурен 100 процента затова ще се опитам да захраня само помпата да тегли гориво в отделен съд и евентуално да видя дали работи нормално или прекъсва! Освен ако някой има друга идея да подскаже.
                Аз бих се насочил към горната част на кошницата, където се захващат маркучите напред. Също вътре в кошницата има едни тръбуляци, които вървят между помпата и горния край на кошницата, там също може да имаш проблем.

                Коментар


                  #23
                  Когато имах проблем с непаленето четох някъде тук май, че влиза въздух от стойката на нафтовия филтър - от някакъв датчик ли беше или подгрев - не помня - от скъсано уплътнение...
                  Fiat Punto 1.1-Синята птица
                  Lancia Libra SW 2.4-JTD-Самолета! RIP - продава се на части...
                  Lancia Libra SW 1,9-JTD 115 hp

                  Коментар


                    #24
                    Нямам как да влиза при положение, че налягането на помпата е по голямо....... стига сте писали глупости. Може да влезе когато помпата в резервоара не работи, но след като тръгне и въздуха ще е изгонен.

                    Коментар


                      #25
                      точнооооооо,как ще влезе въздух от филтъра,кви 5 лева.това са пълни абсурди,,ако там има проблем,няма да влезе въздух,а ще просълзи нафта,а помпата в резервоара ще гони въздуха.към автора на темата-нещо не правиш както трябва.разглоби и отдели помпата от кошницата,огледай и клапанчето ,почисти с ЧИСТ парцал и одухай всичко.ако ли не просто -помпата ти е починала

                      Коментар


                        #26
                        Колега, намери ли се решение на проблема? Или и темата засмука въздух...
                        Fiat Marea Weekend 1.9 jtd 110 SX- еmzo power

                        Коментар


                          #27
                          Колеги все още не съм рещил проблема.Смятам да сменя помпата в резервоара.

                          Коментар


                            #28
                            Колеги, проблемът се реши със замяна на помпата в резервоара.Сега няма проблеми. Благодаря на всички отзовали се! :P :P :P

                            Коментар


                              #29
                              еее,честито

                              Коментар

                              Working...
                              X