Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Силно тресене при палене/гасене Punto 1.9JTD

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Силно тресене при палене/гасене Punto 1.9JTD

    Вече близо месец карам такава калинка. Има нещо в нея което много ме дразни и не знам дали е нормално. При палене и гасене на двигателя имам чувството, че купето се усуква. Нормално ли е това "ритане" на този мотор в този кош или имам някакъв проблем с някой тампон?Редактирано заглавие.Модераторски екип на fiat-bg.org
    Punto 1.9JTD

    #2
    Провери си демпферната шайба, май трябва да имаш. При движение има ли вибрации, тресене?

    Коментар


      #3
      Шайба на генератора. Проблемата ти е във възела на пистовия ремък.
      Lancia Lybra 1.9 JTD LX - италиянския мерцедес

      Коментар


        #4
        Deqn написа:
        Шайба на генератора. Проблемата ти е във възела на пистовия ремък.
        Не е задължително, да е като твоят проблем. Моята шайба също е блокирала, ама не ми падат зъбите при палене и гаснене. Автора казва, че има чувство, че купето се усуква.
        00' Bravo 105 JTD

        Коментар


          #5
          nikolce написа:
          Deqn написа:
          Шайба на генератора. Проблемата ти е във възела на пистовия ремък.
          Не е задължително, да е като твоят проблем. Моята шайба също е блокирала, ама не ми падат зъбите при палене и гаснене. Автора казва, че има чувство, че купето се усуква.
          Именно, проблема е само при палене и гасене, не в движение или при смяна на скоростите. Моторетката рита и предава много дразнещи вибрации в купето. Накарах друг човек да я запали и гледах мотора - не подскача фрапиращо за да е тампон. Ритането го има без значение дали я паля или гася на скорост или на свободна
          Punto 1.9JTD

          Коментар


            #6
            насочи се към преглед и на демферния маховик

            Коментар


              #7
              Лесно е .Сваляш пистовия ремък, ако няма промяна преглеждаш клапата за меко гасене (ако имаш такава).Ако не е от горните две - визуална инспекция на ТАМПОНИТЕ на двг. И ако от тях не е , мнението над мен.Ако и от него не е ..... колата за скрап
              F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

              Коментар


                #8
                emzo написа:
                ...моторите на двг.
                Ако моторите са наред, погледни и тампоните.

                Коментар

                Working...
                X