Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

2.0 и 2.2Jtd при Фиат Ulysse и Ланчия Phedra след 2005г.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    2.0 и 2.2Jtd при Фиат Ulysse и Ланчия Phedra след 2005г.

    От няколко дни гледам обяви предимно на Ланчия. Не, че Фиат не е същия с няколко разлики, но Ланчия повече ме кефи. Та питането ми е за тези два мотора, дали са италинаски или някакви други, здрави ли са.... Също така гледам, че има и варианти с 5-6 степенна кутия, както и тип троник. Към коя скоростна кутия да се насоча. Нещо друго което да гледам при евентуална покупка и с кабела който чета Либрата дали ще стане да чета и Phedra. Засега това са ми питанията :D

    #2
    И двата двигателя са на Пежо. Търси бензинов 2,0, защото 2,2 е проблемен.
    Fiat Marea Weekend 1.9 jtd 110 SX- еmzo power

    Коментар


      #3
      2.0 дизеловия не става ли? Бензин и газ нещо не ме кефи.

      Коментар


        #4
        chaveto написа:
        2.0 дизеловия не става ли? Бензин и газ нещо не ме кефи.
        Здравей колега! И Фиата и Ланчата са чисто и просто Пежо с емблема Фиат или Ланча. Моторите 2,0 и 2,2 JTD са френските HDI,но с италианското обозначение. По-добрият избор е 2,0 HDI 109 к.с. За по-големия 2,2 знам,че е по- капризен и поддръжката му излиза по-солена. Освен това по-често се среща 2,0 дизела, който се слага и в Пежо 406,307 и др. Най-много информация може да получиш ако се разровиш във форумите на Пежо и Ситроен.
        ex. Fiat Marea 1.6 16V
        ex. Lancia Dedra SW 2.0 16V
        Lancia Kappa 2.0 VIS

        Коментар


          #5
          Това ме интересуваше.

          Коментар


            #6
            Във федрата не знам дали слагат 2,0 HDI 109 к.с, но аз лично този мотор го харесвам повече. Дуракоустойчив е и с един чип става и приемлив за каране. Ако излезе и с шест степенна кутия - това е варианта. Но пак ти казвам, във федрата май не слагат 2,0 HDI 109 к.с, а само 2,2. Така, че ще се наложи да гледаш и събратята на федрата, ако заложиш на двулитровия. Не, че е лош 2,2, но при него се случва понякога да духне гарнитура, докато при 2,0 HDI 109 к.с. почти не се случва.
            Ситроен Ксантия HDI-110 +++
            Фиат Брава ELX 1,9JTD-105 +++
            Рено Лагуна 1 фаза 2 - 1,6 16v K4M

            Коментар


              #7
              Засега съм си харесал няколко, но всичките са извън БГ и чакам хората които съм ангажирал с оглед... да се обадят. Като ми кажат какво е дереджето на автомобилите и мога пак да питам нещо ако не ми е ясно. А за 2.0-2.2 питах защото знам, че мотора не е италиански. Преди да реша да е Ланчия се бях спрял на Еспейс 4, но там драмата с 2.2dci е много голяма. Иначе Фиат и Ланча до колкото разбрах по напред са си чисто Пежо. Това дали означава, че всичко друго си е френско и само външния вид е променен.

              Коментар


                #8
                Тя мойта работа, чел чел и пак недочел. Сега видях, че става въпрос за след 2005г. Там 2,0ХДИ-то си е 136 коня двувалка с променлива геометрия на турбината и мисля, че всички такива са с 6 скорости. Мотора също е добър.
                Ситроен Ксантия HDI-110 +++
                Фиат Брава ELX 1,9JTD-105 +++
                Рено Лагуна 1 фаза 2 - 1,6 16v K4M

                Коментар


                  #9
                  За кабела - не.Пежо планет, Лексиа или Аутоком
                  F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                  Коментар


                    #10
                    Намерих една Федра 2006г с 2.0 HDI но скоростите са типтроник. Трябва ли да ме притеснява тази скоростна кутия и на кой производител е?

                    Коментар


                      #11
                      Аз ако съм, бих избегнал автоматика. Там стане ли нещо, ремонта е цифра винаги. Другото е, че разхода е по-голям и е по-мудна при ускорение. А и си мисля, че е четири скоростен автомата. Така или иначе, трябва да разбереш модела на авт. ск. кутия и ако е АЛ4 - бягай далеч. Ето ти малко за четене:http://clubcitroen.bg/forum/viewtopi...p?f=33&t=17577
                      Ситроен Ксантия HDI-110 +++
                      Фиат Брава ELX 1,9JTD-105 +++
                      Рено Лагуна 1 фаза 2 - 1,6 16v K4M

                      Коментар

                      Working...
                      X