Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фиат Брава 1.9 JTD - Масло

Collapse
Заключена тема
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Фиат Брава 1.9 JTD - Масло

    Въпросът ми е следния. Някой, който е 100% сигурен може ли да ми каже кога трябва да премина от маслко 5W40 към 10W40 ? На колко хиляди километра тряба да стане колата при преминаването от едното към другото. Благодаря предварително !
    Fiat Brava 1.9 JTD, 105hp

    #2
    Re: Фиат Брава 1.9 JTD - Масло

    madunko написа:
    Въпросът ми е следния. Някой, който е 100% сигурен може ли да ми каже кога трябва да премина от маслко 5W40 към 10W40 ? На колко хиляди километра тряба да стане колата при преминаването от едното към другото. Благодаря предварително !
    И защо да трябва да се прави? Има си препоръчано от производителя масло и определено не пише от 0 до 100 000 да е 5w40, а от 100 000 нагоре да е 10w40. Ти ако искаш и 15w40 слагай - все съм чувал, че не пречи и нямали разлики.
    Steliyan's Life!
    FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

    Коментар


      #3
      Колега, точно това питам...какво препоръчва производителя. Що се отнася до маслата определено си имат разлика 5W40, 10W40, 15W40. Най-простата разлика, която всеки ще забележи, дори да няма представа от масла, е това че са с различни цифри, които както знаеш отговарят на гъстотата. Ако нямаше разлика, какъв е смисъла да ги правят тогава ? Щеше да има едно универсално и толкова.
      Fiat Brava 1.9 JTD, 105hp

      Коментар


        #4
        Значи точно на 212 769 километра се препоръчва за Браво и на 207 338 километра се препоръчва за Брава, заради по-дългата задница. С това мисля да заключа тази невероятна тема и да посъветвам автора да почете малко за маслата, особено важните теми в раздел Консумативи.

        Коментар

        Working...
        X