Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Stilo 1.9JTD, ниво на маслото?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Stilo 1.9JTD, ниво на маслото?

    От няколко дни имам стило. Вчера му смeних маслото и се появи сервисе Service due предупреждение на екрана. Първо показва нивото на маслото при check-а(преди не го показваше), 3 от 5 кръгчета пълни, след това изписва Service due.Сипахме още 250гр масло и спря да го показва. След няколко check-a като го пробвах пак излезе нивоер на маслото(вече 4 от 5 пълни) и пак Service duе.Налях още малко и пак изчезна.Като сменяхме маслото имаше малко масло във въздушния филтър за това направихме нивото малко над средата. В момента е около максимума.Та въпроса ми е - на максимума ли трябва да го държа маслото и нормално ли е да ли изписва Service due въпреки че маслото е на средата?
    '02 Stilo 1.9JTD 115
    '97Peugeot 106 II 954cc, on LPG
    '01/03 KTM 525 EXC(SX)

    #2
    Не сипвай повече.Датчика за нивото на маслото на 90% от стилата е за смяна.Сервис Дю е сервизен интервал.Настройва се с кабел и софтуер след като смениш маслото и след 10 000км примерно, ти подсказва, че трябва да го смениш отново.Т.е. игнорирай го и спри да доливаш.Датчика показва, каквото си иска, когато си иска.
    F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

    Коментар


      #3
      ок, но защо сервизния интервал се показва само кагато преди него има индикация за нбивото на наслото?Взех си кабел за ЕЦУ-то, но има не]о не мога да се оправа само с нолирането на срвизния интервал.Но разбрах че колата ми е на 221хил. а не на 134 както пише на таблото и поизтрих някоя друга запазена грешка.
      '02 Stilo 1.9JTD 115
      '97Peugeot 106 II 954cc, on LPG
      '01/03 KTM 525 EXC(SX)

      Коментар


        #4
        Аз така и не успях да го намеря къде е точно, че да го сменя... Yellow_Flash_Colorz_PDT_43
        Fiat Stilo 115 h.p. 2004
        Глупаво е да правиш планове за целия си живот, след като не си господар дори на утрешния ден.

        Коментар


          #5
          А възможно ли е при service due мотора да влиза в някакъв предпазен режим и да върви по-малко, или само така ми се е сторило?
          '02 Stilo 1.9JTD 115
          '97Peugeot 106 II 954cc, on LPG
          '01/03 KTM 525 EXC(SX)

          Коментар


            #6
            Не, това не влияе на работата на автомобила. Просто ти подсказва, че маслото е за смяна.Вържи го пак с кабела и виж дали има отново запаметени грешки.
            "Без сърца, сме просто машини"
            Toyota Prius 1.5 Hybrid
            EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

            Коментар


              #7
              M5kov написа:
              Вържи го пак с кабела и виж дали има отново запаметени грешки.
              гледах, но няма записани грешки....другото, което доста ме дразнине е свързано с диузела, но да не пускам друга темакак да направя радиото да не се пуска при всяко даване на контакт? <- МОДЕРИРАНОУважаеми колега chemomche, ако утре някой има същия въпрос за радиото, дали ще се сети да потърси в раздел "Дизелови двигатели", в тема със заглавие за нивото на маслото - как да си направи радиото да не се пуска с даване на контакт? Едва ли. Форумът е разделен на раздели за всякакви въпроси. Не е правилно да задаваш всичките си въпроси в една тема, особено ако са за различни раздели. С въпроса си нарушаваш т. 1.1 от правилата на форума, а при чести такива нарушения - форумът става разхвърлян, а информацията в него - пръсната и безполезна. Модераторски екип на fiat-bg.org
              '02 Stilo 1.9JTD 115
              '97Peugeot 106 II 954cc, on LPG
              '01/03 KTM 525 EXC(SX)

              Коментар


                #8
                Радиото си има настройка дали да се включва при даване на контакт или не. Настройката се казва Auto Switch и за да я намериш трябва да влезеш в подменюто чрез продължително натискане на бутона Menu. Направи го OFF. <- МОДЕРИРАНООтговори на въпроси извън темата също са в нарушение на правилата. Модераторски екип на fiat-bg.org
                Fiat Stilo 115 h.p. 2004
                Глупаво е да правиш планове за целия си живот, след като не си господар дори на утрешния ден.

                Коментар


                  #9
                  За нивото на маслото е хубаво и щеката да се поглежда на 1000 км примерно. Тя поне не лъже за разлика от сензора
                  FIAT Coupe 2.0 16V бензин/газ

                  Коментар


                    #10
                    Има ли възможност да се махне напомнянето за смяната на маслото ? Баси изнервящото е всеки път да ми дава Service Duе ...
                    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm 200 hp Q-tronic + Alfa Romeo 156 1.9 JTD 1++ hp 2003,Inside Facelift. - Now.
                    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 150 - The beautiful devil. - еx. // Stilo 1.9 JTD 1++ hp - еx
                    Вълкът е по-слаб от лъвът и от мечката, но никога не играе в цирка !!!

                    Коментар


                      #11
                      На мен колегата Веселин 10 ми направи интервала на 367 дни :D Сещате се какво означава това?
                      Стило-1,6-16v - 103 Hp 2003 (ГАЗ-БЕНЗИН)
                      Типо 1,4 mono 1993 (ГАЗ-БЕНЗИН) - EX
                      Уно 1,4 карбуратор 1984 (ГАЗ-БЕНЗИН) - EX

                      Коментар


                        #12
                        Princo написа:
                        Има ли възможност да се махне напомнянето за смяната на маслото ? Баси изнервящото е всеки път да ми дава Service Duе ...
                        Може бе, ама не си ревал на правилния човек
                        F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                        Коментар

                        Working...
                        X