Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем с Пунто 1.9 ЖТД

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем с Пунто 1.9 ЖТД

    Здр проблема на колата е следния при палене на двигателя звучи ужасно все едно паля трактор, на свободна само кади сив пушек когато подам газ и потегля колата няма мощност започва да придърпва и всеки момент ще угасне подавам повече газ и от аспуха излиза черен облак като на парен локомотив , интересното е че след като забия педала до ламарината изпушва доста и се изтрелва не както преди повредата но е факт че набира и има мощност но продалжава да си прикадява знам че белята може да е от много неща но някои по разбираш от мен ако може да ме насочи какво може да е довело до главоболията ми ще съм благодарен.Преди няколко месеца пак го направи този чакмак но когато колата загря се оправяше тогава не обърнах внимание и сега бера плодовете на бездеиствието си.Между другото карах я на компутар и не е записало грешка което не ме улеснява

    #2
    Диагностика.Много неща може да са причината.Откачи дебитомера и виж ще има ли промяна.Върви като на ниско налягане в рейла но пък да не показва нищо на диагностиката.Сигурен ли си,че е била читава диагностиката.Турбокомпресора работи ли нормално,да няма пробиви някъде.
    Fiat Stilo 1,9 jtd 115.Audi A4 AFN 110.Astra GTC 19 DTH 150 HP

    Коментар


      #3
      проблема е бил в ЕГР клапана....

      Коментар


        #4
        ква е тая диагностика да не хванат егр?
        F.I.A.T-fix it again tomorrow xaxaxaxa

        Коментар


          #5
          Такава че ти казват да не ходиш втори път там.

          Коментар


            #6
            Здр отново след 2 месеца безпроблемно каране и със изолиран егр клапан същите симптоми се появиха отново явно пак се почва диагностики мотане по сервизи...Можели проблема да е от не добре свършена работа по егр-а или е друго?

            Коментар


              #7
              Ако симптомите са същите / ти си ги знаеш най-добре/ е почти сигурно , че нещо не е издържало по ремонта на егр-а.
              Не ми е проблем, че в България евтиното е некачествено. Проблем ми е, че и скъпото в повечето случаи е такова!!!

              Коментар


                #8
                Ако е затапен с тънка ламаринка е напълно възможно да се е скъсала.

                Коментар

                Working...
                X