Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Стило JTD гасне в движение

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Стило JTD гасне в движение

    Добър ден! От скоро ми се появи следният проблем - карам стило 1.9 и ми гасне в движение. Има ли възможност да е от горивния филтър? Мерси предварително!

    #2
    Приятелю, и ти ли започна да гаснеш в движение?Ето я темата на колегите:http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=98358Неприятна работа, меко казано.Изписва ли грешки?Този филтър кога си го сменял, че се насочи към него?
    Стило-1,6-16v - 103 Hp 2003 (ГАЗ-БЕНЗИН)
    Типо 1,4 mono 1993 (ГАЗ-БЕНЗИН) - EX
    Уно 1,4 карбуратор 1984 (ГАЗ-БЕНЗИН) - EX

    Коментар


      #3
      Не съм го сменял още, колата я взех преди няколко седмици, тепърва ще сменям.

      Коментар


        #4
        Мареа JTD 105 .. 5-месеца я разкарваха по най различни майстори в добри сервизи и не можеха да открият защо както си върви в един момент газне и системата се пълни с въздух.. кво ли не се смени.. нафтова помпа ,филтър диагностики .. маркучи.. дюзи.. и накрая намериха че е едно клапанче на двигателя от пред се намира.. и никой не можа да го разбере :D :D
        FIAT TEMPRA 1.6 75HP

        Коментар


          #5
          Re: Стило ДЖТ гасне в движение

          Seven7 написа:
          Добър ден! От скоро ми се появи следният проблем - карам стило 1.9 и ми гасне в движение. Има ли възможност да е от горивния филтър? Мерси предварително!
          Колега, оправи си заглавието ! Направо ме хвърли в тъча с това "ДЖТ" :D
          Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

          Коментар


            #6
            При мен гаснеше в движение когато отнема гаста над 2000об/мин. Проблема беше в задръстен микрофилтър на регулатора на налягането в комънрейл помпата. А и emzo ти е градски и най-разбира Стилото.
            Fiat Marea Weekend 1.9 jtd 110 SX- еmzo power

            Коментар


              #7
              Пробвай с повече нафта над половин резервоар на мен ми гасне като ми намалее нафтата под половината.

              Коментар


                #8
                SKYLINE87 написа:
                Пробвай с повече нафта над половин резервоар на мен ми гасне като ми намалее нафтата под половината.
                Е, и? Какво, като пробва така? Това не е решение на проблема.

                Коментар


                  #9
                  Re: Стило JTD гасне в движение

                  Seven7 написа:
                  Добър ден! От скоро ми се появи следният проблем - карам стило 1.9 и ми гасне в движение. Има ли възможност да е от горивния филтър? Мерси предварително!
                  Диагностика и ако има грешка RPM sensor - бегом марш към магазина за нов датчик КВ.
                  F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                  Коментар


                    #10
                    ogi28b написа:
                    SKYLINE87 написа:
                    Пробвай с повече нафта над половин резервоар на мен ми гасне като ми намалее нафтата под половината.
                    Е, и? Какво, като пробва така? Това не е решение на проблема.
                    Спонсорира бензиностанциите
                    F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                    Коментар


                      #11
                      към автора на темата-опиши по- подробно проблема.като угасне след колко време запалва,на топъл или студен мотор го прави,на диагностика излиза ли грешка 0191.ако не си правил диагностика направи и пиши какво е излязло

                      Коментар


                        #12
                        Грешки няма, а за нафтата до горе като е пълна пак го прави . Мисля че се сещам от какво може да е тея дни ще го погледна и ще пиша

                        Коментар


                          #13
                          ако няма грешки се ориентирай към датчик кол.вал

                          Коментар


                            #14
                            Няма начин да няма грешки! Освен ако не я гасиш с ключа.
                            AR 159 Ti 2,4 mJTD 210 h.p.
                            HONDA Accord tourer 2.2 i-DTEC Type S 180 h.p.
                            Kawasaki ER-6n'2012

                            Коментар


                              #15
                              fuel injekcion написа:
                              Мареа JTD 105 .. 5-месеца я разкарваха по най различни майстори в добри сервизи и не можеха да открият защо както си върви в един момент газне и системата се пълни с въздух.. кво ли не се смени.. нафтова помпа ,филтър диагностики .. маркучи.. дюзи.. и накрая намериха че е едно клапанче на двигателя от пред се намира.. и никой не можа да го разбере :D :D
                              Можеш ли да снимаш кое е клапанчето
                              FIAT Bravo JTD GT '99

                              Коментар

                              Working...
                              X