Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Изгоряло реле на Стило 1,9 ГТД 2003г!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Изгоряло реле на Стило 1,9 ГТД 2003г!

    Здравейте колеги, днес сменяхме термостата на Стилото и 2 изгорели свещи с 4 нови БОШ, но след това пак изписва грешка Р0380. Изчистихме я но пак излиза и казаха, че е заминало и релето. Може ли да се ремонтира или да го сменя с ново и от каде да го купя и колко струва.Благодаря предварително!
    Samolet4eto mi - Fiat Bravo GT 1.8 16v 113hp, Fofos 1
    Family car - Fiat Stilo SW 1.9 JTD 2003g 115hp

    #2
    Според мен трябва да забравим тия думи казали ,рекли.Ако в сервиз са ти казали че е релето ,поемат ли отговорност че като им доставиш реле и го сложат всичко ще бъде нормално ?Нагледал съм се и съм се наслушал на какви не истории.За това ти препоръчвам който твърди че е релето да си поеме отговорноста ако дефекта пак си остане.Струва ми се ,че би могъл да пробваш дали релето дава ток към свещите ,като мерниш било с уред или с пробна лампа дали при подаване на контакт и подгряване излизат 12в за към свещите .
    Фиат Панда 1.2 2006година
    Синджира си идва ,а козата я няма...

    Коментар


      #3
      Отгоре на акумулатора има едни предпазители, провери тях. Единия от тях е за подгрева, трябва да е 50А.

      Коментар


        #4
        ThE_PuNiSHeR написа:
        Отгоре на акумулатора има едни предпазители, провери тях. Единия от тях е за подгрева, трябва да е 50А.
        Здрав е колега, Е4 мисля че се водеше.Утре мисля да пробвам дали излизат 12 волта от релето, благодаря на колегата Коцев. Само като го сваля да видя каде се мери, че честно казано токове и жици са ми най-слабото място. Мога да меря с мултицет, но....!Благодаря!
        Samolet4eto mi - Fiat Bravo GT 1.8 16v 113hp, Fofos 1
        Family car - Fiat Stilo SW 1.9 JTD 2003g 115hp

        Коментар


          #5
          http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=62080 Снимките са малко избягали ама .... ще схванеш идеята.
          F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

          Коментар


            #6
            Мериш направо на кабела на свещите .Тръгни по него от свещите към релето и ще му хваниш края. :D
            Фиат Панда 1.2 2006година
            Синджира си идва ,а козата я няма...

            Коментар


              #7
              И като цяло изправно JTD при температура до около 0*С пали без подгрев нормално.

              Коментар


                #8
                Напрежението върху свещите го измери спрямо двигателя. Заради лоша маса на мотора също записва 0380 (личен опит). Напрежението не трябва да е по-малко от 9.5 V.
                AR 159 Ti 2,4 mJTD 210 h.p.
                HONDA Accord tourer 2.2 i-DTEC Type S 180 h.p.
                Kawasaki ER-6n'2012

                Коментар


                  #9
                  кола

                  Извади релето и го погледни може да е нещо лесно за оправяне.
                  КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                  Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                  http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                  Коментар


                    #10
                    Ако някой от кабелите към свещите не ти дава хубав контакт пак ще ти показва на таблото грешката.Релето е БОШ и струва малко над 250лв. така,че огледай добре всичко.Свещите трябва да са сномер 0 250 202 036.Ако не са тези пак ще ти изписва грешка.Аз сложих такива и работата заспа.Един месец от тогава не ми изписва никаква грешка.
                    Fiat Stilo 1,9 jtd 115.Audi A4 AFN 110.Astra GTC 19 DTH 150 HP

                    Коментар


                      #11
                      Демек , ако карам с Искра свещи , а не с Бош, ще ми записва грешка ? Я пиши малко по-сериозно (разбирай конкретно/точно), че някой ще вземе да ти повярва и ще даде една торба пари за Бош свещи =======@автора на темата, гледам търсиш вече релеЗамери ли напрежението на релето ?Замери ли съпротивлението на свещите на входа на релето, т.е. на кабелите ?
                      F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                      Коментар


                        #12
                        наистина е нереално от свещите да записва грешка.ако ще и тазманийски да сложиш ако са здрави не трябва да записва грешка

                        Коментар


                          #13
                          Re: кола

                          kluchar написа:
                          Извади релето и го погледни може да е нещо лесно за оправяне.
                          Отворихме, релето имаше 1 - 2 спойки направихме ги, но имаше и проблем с друго и не стана. Смених го с втора ръка и засега няма проблем
                          Samolet4eto mi - Fiat Bravo GT 1.8 16v 113hp, Fofos 1
                          Family car - Fiat Stilo SW 1.9 JTD 2003g 115hp

                          Коментар

                          Working...
                          X