Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Croma 2.4 2006 - липса на мощност до 2100 оборота

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Croma 2.4 2006 - липса на мощност до 2100 оборота

    Здравейте,отскоро съм собственик на Крома 2006 голямата ламя (2.4 200 коня, автомат) и забелязвам нещо странно във вървенето на колата.Като карам на темпомат със 130 (6та предавка) около 2000 оборота, колата вижда зор да качи големи баири (примерно Ихтиман в посока София) и трябва да мина на ръчни предавки и да дам 5та скорост (2,100 оборота).Тогава се осещат 200те коня на двигателя. Ако сложа темпомата на 150 (2,150 оборота на 6та) качва същият баир без проблем... ?!Та какво питам:- има ли колега във София със същият двигател на същата кола за да сравним вървежа ?На диагностика всичко е 6+, компресия ОК, та преди да се юрна да чистя турбини и да правя сериозни ремонти, бих се радвал да поговоря с колега по въпроса Благодаря предварително.

    #2
    Макс. въртящ момент е на 2000рпм. не би трябвало да се зори.
    F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

    Коментар


      #3
      Хмм... също сутрин като я паля двигателя сякаш работи на 3/4 цилиндъра за около 30 секунди после всичко е ОК.Докато се оправи тресе яко и се чува как аха-аха да загасне... Някой да е имал подобен проблем?

      Коментар


        #4
        Проблема по-скоро е в това, че има 2-3 кроми на кръст във форума и май нито една 2.4.лаптоп, фес, кабели и почвай да логваш, дебитомери, горива, налягания или намери майстор, дето знае, какво да гледа.
        F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

        Коментар


          #5
          Не знам да ли е по темата но и аз съм имал подобни преживявания с една две коли в подобна ситуация и стигам до заключението че 6-та е само за право и равно!
          Fiat Bravo 1.6multijet 105cv. Renault Laguna III 2.0dCI Automatic
          Бившите :D Ford C-MAX 2.0 TDCI 136cv , Mercedes A170 CDI Automatic , Opel Vectra C 1.9 CDTI 150hp Automatic , Renault Scenic 1.9dCI , Megan grandtour 1.9dCI , Fiat Punto 1.9jtd , Alfa 145 boxer - Renault 5

          Коментар


            #6
            При мен също понякога се случваше миналата седмица, лека загуба на мощност, пак на темпомата го усетих. Вярно, не е 2.4 и 200кс.Сега съм дал колата на обслужване, днес ще я взимам. Диагностика правих - 0 грешки.Залагам на въздушен филтър, щото знам че, ако е леко непропусклив, колата си подава гориво спрямо въздуха, който постъпва. Другото може да е некачествена нафта, въпреки че зареждам само от ЕКО и OMV.Знам че може да са 1000 възможности, emzo също има това в предвид, но почни от въздушен и горивен филтри, пробвай по-качествено гориво, прегледай за малка дупка или цепнатина в маркучите след турбото, направи диагностика, и чак тогава турбо и датчици.Един колега в друга тема пише че извадил парцали от помпата в резервоара, аз даже не знам Стилото има ли такава..
            Сега Фруктиера в БГ и Додж навън
            Карал Типо 1.6 75 ->Пунто 1.2 75->Браво 1.9Д->Стило 1.9 JTD

            Коментар


              #7
              Така, след като сервизирах колата се оказа че дебитомера работи ама е муден - след чистене със спрей, всичко е ОК.Замислянето почти изчезна, а като смених маслото и на автоматика вече е като ракета.Сега ми остана само драмата със палене сутрин, но ще отворя нова тема да не цапаме тази - явно проблема е разрешен

              Коментар

              Working...
              X