Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фиат Типо 1,9 тди ??

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Фиат Типо 1,9 тди ??

    Колеги можете ли да ми кажете колко литра масло сабира двигатела на Фиат типо 1,9тди???

    #2
    5 литра.А, и двигателя не е TDI, но карай да върви...

    Коментар


      #3
      Dimitar. написа:
      5 литра.А, и двигателя не е TDI, но карай да върви...
      Да бе не е... чисто TDI си е... турбодизел с интеркулер!!!А може помпа-дюза да е.. ПЕ-ДЕ!!!
      SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

      Коментар


        #4
        Nino написа:
        Dimitar. написа:
        5 литра.А, и двигателя не е TDI, но карай да върви...
        Да бе не е... чисто TDI си е... турбодизел с интеркулер!!!А може помпа-дюза да е.. ПЕ-ДЕ!!!
        TDI означава Turbocharged Direct Injection а не каквото е всеобщото схващане Турбо Дизел Интеркулер.
        ||El Paso Performance|| Мойте обяви ||
        // Fiat Tipo 5-door 1.4 SOHC // Fiat Tipo 1.6 DOHC 3-door Trackday project // Lancia Dedra HF Turbo // Fiat Tempra SW 4x4 //

        Коментар


          #5
          TDI е запазена марка на Фолксваген, за повече информация.Въпросният двигател на типото е 1.9TDS.Айде за лаици е простено да не знаят това, ама преди няколко месеца монтьор в сервиз под логото на известна марка ме убеждаваше, че двигателя ми e TDI, със същите основания, като на Nino, щом имал турбо и интеркулер бил TDI.Карам Lancia Dedra 1,9TDS.

          Коментар


            #6
            Момчета, не се хващайте за майтапа ми...!!! По тази тема е дискутирано поне 15-20 пъти в този форум.ГОРУБЛЕНСКИЯ ГЕНИЙ почти всеки турбодизел именува със САКРАЛНАТА абревеатура TDI, която явно е много харесвана от трудещите се.ФАЛ-ВЕТАТА, вече са на COMMON RAIL двигатели, не устискаха на иначе добрата, но скъпа технология PD-помпа дюза.TDI си е чисто ТЪРГОВСКО наименование за дизеловите двигатели на въпросната марка и има малко общо с техническите дадености на конкретен мотор.Ама на нашенскио юзер, ей-така, по- му кеф като си рече TDI... по-авторитетно е, рииш ли!!!
            SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

            Коментар

            Working...
            X