Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Увеличен разход на Стило дизел

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Увеличен разход на Стило дизел

    Колеги от известно време ми се повиши разхода с литър по показания на компа.Досега освен масло и филтри нищо не съм пипал,но май е време да проверя някои неща.През зимата ми се беше запушил клапана за управление на турбото,но докато се чудих какво да го правя,натиснах газта малко повече няколко пъти и проблема се реши сам.Само дето ми се скъса демпферната шайба,но сигурно и е дошло времето.Чакам съвети какво да погледна.
    Стило 1.9 JTD 115 к.с.5 вр.2001 г.

    #2
    Климатика да е една от причините според теб ?
    F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

    Коментар


      #3
      Компютъра изчислява разхода на база данни от сензорите.Основна роля играе маф сензора.Започни първо от него,но е редно да направиш качествена диагностика.Задръстен въздушен филтър също може да увеличи разхода.Климатика също.Пуши ли повече колата.Катализатор.Доста неща са,затова качествена диагностика.Запушени въздуховоди,вентилаций.
      Fiat Stilo 1,9 jtd 115.Audi A4 AFN 110.Astra GTC 19 DTH 150 HP

      Коментар


        #4
        Компютъра изчислява показанието за разхода базирайки се на честотата и дължината на импулсите към дюзите.А това колко дълго и колко често ще са отворени,зависи основно от факта колко натискаш педала,а това от своя страна може освен "по тежък крак" да е и заради други проблеми които да те принуждават да натискаш повече за да се движиш нормално.
        AR 159 Ti 2,4 mJTD 210 h.p.
        HONDA Accord tourer 2.2 i-DTEC Type S 180 h.p.
        Kawasaki ER-6n'2012

        Коментар


          #5
          Скоро правих диагностика,защото не теглеше и нямаше проблеми.Всички филтри са сменени преди 15 дена,а климатика беше тестван и допълнен машинно.Не карам много на климатик,понеже по жегите работя,но ще пробвам и без.Къде се намира този МАФ сензор и лесно ли се сваля и почиства?
          Стило 1.9 JTD 115 к.с.5 вр.2001 г.

          Коментар


            #6
            Прегледай си всички въздуховоди преди и след турбината,както и управлението на турбото.Ако майсторите ти четат само грешките не очаквай по добри резултати от тях.
            AR 159 Ti 2,4 mJTD 210 h.p.
            HONDA Accord tourer 2.2 i-DTEC Type S 180 h.p.
            Kawasaki ER-6n'2012

            Коментар


              #7
              Намира се след въздушния филтър на въздуховода към турбото.Опитай се да го продухаш само.Има вероятност да го повредиш с механична намеса.Води се сензор с горещ слой и е чувствителен.Казвам ти го защото аз повредих моя като го чистих с клечки за уши и спирт,а той в момента струва 540лв. на Бош/истински/.
              Fiat Stilo 1,9 jtd 115.Audi A4 AFN 110.Astra GTC 19 DTH 150 HP

              Коментар


                #8
                Увеличен разход на Стило дизел- проверка на филтър, въздуховоди, маф, турбо пътища, интеркулер- проверка на дюзи- лог на гориво, налягане на турбо, показания на МАФ, затапване на ЕГРи не на последно място:- покарай бос, педала на газта се усеща по-добре
                F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                Коментар

                Working...
                X