Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Смяна ангренажен ремък 2,4Jtd

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Смяна ангренажен ремък 2,4Jtd

    Понеже вече минах над 60к и идва момент за смяна. Водната помпа е оригиналната и мисля да я сменя.Въпроса е на коя фирма да заложа. Чудя се дали да не си сложа Дайко.Гледам в сайта на АХМ цена за Дайко 189лв и цена за Фиат 215лв. Предполагам разликата ще е само в щампите и съответно цената. И въпроса е мога ли да се доверя, че комплекта на Фиат и този на Дайко са истински. От къде мога да си купя оригинален комплект Досега бях с Гейтс и ролки на ИНА. Водна помпа бях купил някаква метели, но поради шум си върнах старата и досега така си карам.Водна помпа на коя фирма да купя.Понеже има един странен шум при мен и смених всичко а шума си остана и вече започвам да си мисля, че е от ролките и ремъка. Затова не искам да купувам Гейтс и ролки на ИНА с лагери на СКФ.

    #2
    Щом нямаш вяра на нашия пазар, вариант е да си поръчаш от Турция .
    Fiat Marea Weekend 1.9 jtd 110 SX- еmzo power

    Коментар


      #3
      Обади се на sun4o и направо си вземи от него това което ще ти препоръча.Вече не помня какво точно слагах, но зимсъка като ми превъртя водната помпа ги инспекирахме ремъците и ролките - на 45к км бяха като нови.А относно шума, че и при мен се появи - шайбата на алтернатора е възможна причина.
      Alfa 147 1.9 JTDm '07 Q2 - хем червена, хем пуши черно;Zafira 1.9 JTD@120++ - белият кенеф
      ex. Alfa 155 1.7 '93 ### ex, Alfa 147 1.9 JTDm '03 R.I.P. ###Lancia Lybra 2.4 JTD@140HP+ 2001,

      Коментар


        #4
        Принципно мога да си взема това което реша, познавам доста хора които имат отстъпки по разните магазини/складове...Не ми се ще да питам някой за нещо и накрая да не си купя от него.Шума не е от шайбата на алтернатора. Шуми и без пистовият ремък. Беше заподозряна маслената помпа, но след смяната шума си остана.Точно затова искам ремък/ролки.. да е по възможност оригинал. На тези Александър Ауто дали може да се вярва.

        Коментар


          #5
          chaveto написа:
          На тези Александър Ауто дали може да се вярва.
          Специално аз в Благоевград мога да им вярвам - приятели са ми. Ако искаш нещо инфо мога да питам.
          Най-вече Astra H 1.9 CDTI (JTD) 120 к.с. и ако има къде Делта 3

          Коментар


            #6
            колега би ли споделил колко кинта искат за смяната, или сам ще си го правиш ?Аз , като сменях не видях частите какви са и ми казаха, че е най-скъпия но не вярвам на никой докато не видя, и ми предстои смяна след 10 000км. Външно обслужване направих вече около ангренажа остана само ангренажа да направи 50 000км :D (само пари искат тия коли, ще си купя байк накрая )
            Punto JTD
            http://prikachi.com/images/505/4734505h.jpg

            Коментар


              #7
              От години работя само с Гейтс и Дайко ремъци и ролки INA i NTN.
              Предпочитам да бъда смешен в очите на глупаците, отколкото сам да бъда глупак.

              Коментар


                #8
                Смяната сам ще я правя.Станев интересува ме цена на комплекта. Ремък, ролки и помпа.В момента съм на 60к Лагуната я карах до 90к с ремък на Гейтс и ролки ИНА.

                Коментар


                  #9
                  Послушай колегата,това което казва е абсолютно вярно.ТЕХ-КО са представители на ТЕКДОТ за България и частите и не оригинални са качествени.Достабят разбира се и оригинални части.Оригиналния ремък за Стило 1,9 е 75лв.
                  Fiat Stilo 1,9 jtd 115.Audi A4 AFN 110.Astra GTC 19 DTH 150 HP

                  Коментар


                    #10
                    Няма проблем да се купи от коя да е фирма, въпроса е да е оригинален. Не искам Гейтс, Фленор......Казах по нагоре, че мога да купя комплект от всякъде и то на добра цена с отстъпка, но заради един шум искам ремък, ролки.. да е оригинал. Знам, че ако отида под моста (на 500м са от бачкането) ще си купя, но сигурно ще ми отрежат главата до кръста.Затова ме интересува от къде мога да купя оригинален комплект на добра цена.

                    Коментар


                      #11
                      оригинална помпа само от оторизираните сервизи на фиат.мога да дам само един пример-регулатор на налягането в рейла в axm бош струва 238лв,а при официални вносител на бош-киров струва 373лв,ха сега кажи кое е оригинално и кой те цака.затова си вземи от оторизиран сервиз.това разбира се е само мое мнение и то ако търсиш оригиналното

                      Коментар


                        #12
                        @ivel: Високата цена (над 50%) не е гаранция за оригиналност и качество. Просто Киров-Бош могат да си позволят явно да губят повечето си клиенти. Преди време беше наопаки - при тях един дебитомер БОШ за 1.9JTD беше с 50% по-евтин от същия при останалите търговци. Аз предпочитам да пазаря от там от където получавам гаранция дори за една биалетка или за една ролка.
                        Steliyan's Life!
                        FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

                        Коментар


                          #13
                          Естествено,че от БОШ-КИРОВ е хубав регулатора.АХМ просто не ги сравнявай с тях.Аз живея до АХМ в Младост и ходя от време на време до тях,е то не стига,че продават неопаковани ментета а ми се опитват и да лъжат в цените.Въобще този магазин много сериозно трябва да се замислят за начина на работа.Що се отнася до комплекта за агренажа Дайко и Геитс не са лош избор.Мойто Стило беше с Дайко,когато дойде от Италия.Мисля,че ори ремъка е FRT и струва 75лв.
                          Fiat Stilo 1,9 jtd 115.Audi A4 AFN 110.Astra GTC 19 DTH 150 HP

                          Коментар


                            #14
                            FGRC написа:
                            Естествено,че от БОШ-КИРОВ е хубав регулатора.АХМ просто не ги сравнявай с тях.Аз живея до АХМ в Младост и ходя от време на време до тях,е то не стига,че продават неопаковани ментета а ми се опитват и да лъжат в цените.Въобще този магазин много сериозно трябва да се замислят за начина на работа.Що се отнася до комплекта за агренажа Дайко и Геитс не са лош избор.Мойто Стило беше с Дайко,когато дойде от Италия.Мисля,че ори ремъка е FRT и струва 75лв.
                            Не защитавам АХМ ако това си помислил. Просто споменавам, че високата цена не е равна и на високо качество. Както писах - предпочитам като си купя ремък - да ми дадат гаранция за него, както и за всички ролки, накладки и прочие дреболяк, който купувам. Как може на едно място да ми дават година гаранция за накладките независимо от мястото на монтажа, а другаде да ми дават гаранция на труда, но не и на накладките, които съм дори купил от тях, м?
                            Steliyan's Life!
                            FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

                            Коментар


                              #15
                              на бравото станах пишман като смених водната помпа- след 500км изтече всичкия антифриз от клапанчето й- беше метели. Смениха си я пак с метели, нямаше как вече и от тогава, вече около 30к, докато колата не вдигне едно 50-60 градуса, помпата свирука, после млъква. На либрата сложиха помпа бугати и няма грижи засега.2 пъти съм смнеял ангрежана на бравото с дайко, на 50к е на предела си, обаче не си спомням какви бяха ролките като марки в комплекта.
                              Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
                              Fiat Bravo'97 1,6 16v
                              Fiat Tempra'91 1,6 mono

                              Коментар

                              Working...
                              X