Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Сажда пауър!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Сажда пауър!

    С сряда много рано сутринта пътувах за София и на хубавия участък между Пловдив и Пазарджик по АМ Тракия реших да пробвам колата какво може - така де - имам я вече 2 години - повече от 180 не съм я настъпвал. А то - 5 сутринта, грам кола няма, сухо, ясно, добър асфалт - какви по добри условия!И почвам - както си карам със 140 - газ да ламарината и чакам ... 160-180- 190 много бързо ги вдигна... 200... 205... 210... Над 200 ускорението беше бавно ... При 210 обаче забелязах нещо в лявото огледало... Искри! Направо като от цигара подадена от прозореца... И се вдигат зад мене от ауспуха...Шубелясах се и отпуснах педала... До 160 продължиха да излизат - после изчезнаха. Аз се уплаших - викам си - строших колата, а самолет гоня... Но тя си се държеше нормално - нито звук се промени, нито вървеж, нито нищо. Стигнах си до София, след 2 дни се прибрах до Хасково, уикенда имам още 500км с нея. Наред си е. Интересно от какво ли е било това. Според мен - от задържани сажди в катализатора и общо в изпускателната система, които от якия огън излизащ от турбината надолу по цялата генерация са доизгаряли... Ама все едно бенгалски огън гори беше...
    Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
    Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
    ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

    #2
    Изгорила е натрупаните сажди. Преди години Лада-та от аватара ми го правеше този номер, след едномесечно каране на студен двигател зимата на градско. Като я изкарам навън и я натисна до около 150, при отнемане и подаване на газ изхвърляше искри, които в тълното се виждаха в огледалото.Високата температура е изгорила саждите.
    Предпочитам да бъда смешен в очите на глупаците, отколкото сам да бъда глупак.

    Коментар


      #3
      На това му се вика качествено продухване... нещо като палене на кумин. Трябва да се прави поне веднъж годишно за профилактика. Наскоро нещо подобно излизаше от един стар ЗиЛ придружено с припукване... просто като се кара нощно време се забелязват искрите...
      Най-вече Astra H 1.9 CDTI (JTD) 120 к.с. и ако има къде Делта 3

      Коментар


        #4
        Предната ми кола тъкмо я бях купил и я засилих по магистралата. Засилих добре и гледам че зад мен нищо не се вижда от пушек. Викам си -айде и мене ме нагласиха джамбазите и започнах да пресмятам колко ще ми излезе ремонта на двигателя но изведнъж пушека спря, колата си вървеше нормално......Така че е от саждите в ауспуха.
        Palio Weekend 1.7 TD

        Коментар

        Working...
        X