Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Колеги какво щв кажете за Fiat Punto 1,7TD

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Колеги какво щв кажете за Fiat Punto 1,7TD

    Здравейте колеки. Вчера си вземах Fiaqt Punto 1,7TD 99г. с климатих хидравлика AirBag и мисля че се води sporting. Можете ли да ми кажете как е като кола и мотор и нещо повече?Предварително благодаря!

    #2
    кола

    Идеална е като кола стига да не е пипана от някой /МАСТОР/ но то се вижда и като е покараш може да е усетиш.
    КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
    Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
    http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

    Коментар


      #3
      Добри машинки, особенно за града е супер.Няма много електроника по двигателя, и ако подържана, проблеми би трябвало да нямаш, освен характерните детски болести за този модел. :D
      Fiat palio 1.7td

      Коментар


        #4
        Айде първо,честито и със здраве да си я караш!Ако си случил читав екземпляр ще бъдеш доволен и от вървеж, и от разход.Обичайните болежки са ясни,но не са кой-знае какъв проблем.Карай и да не ти пука!
        PUNTО 1.7 ТД ELX/умря,горкото/
        Проблема не е от бобината,а от магарето в кабината!

        Коментар


          #5
          ми до колкото знам от човека от който е вземах е пипана маи помпата да вкарва повече гориво защото когато и дам гас до доло и в момента в който се включи турбината и вани черен дим. Направо прави облак зад мен но за сметка на това върви много добре. А също искам и да попитам нормално ли е да се включва турбото след 2200 оборота? Не може ли да се направи нещо за да се влючва по рано?Предварително благодаря

          Коментар


            #6
            Re: кола

            kluchar написа:
            Идеална е като кола стига да не е пипана от някой /МАСТОР/ но то се вижда и като е покараш може да е усетиш.
            Ключар, пише се "като Я покараш", "като Я изчукаш" и "тя Е красива", понял???
            palavko2 написа:
            ми до колкото знам от човека от който е вземах е пипана маи помпата да вкарва повече гориво защото когато и дам гас до доло и в момента в който се включи турбината и вани черен дим. Направо прави облак зад мен но за сметка на това върви много добре. А също искам и да попитам нормално ли е да се включва турбото след 2200 оборота? Не може ли да се направи нещо за да се влючва по рано?Предварително благодаря
            Турбото е "включено" постоянно, просто започваш да го чуваш и чувстваш при 2200 и нагоре. Механично устройство е - няма включватели, а само един клапан, който го "разтоварва" при нужда. Пиши грамотно бе морски. ГаЗ, гаСя, гаЗя, гасне, давам гаЗ, газта. Долу. Това, че кади много черно НИКАК, ама НИКАК не е хубаво.
            Steliyan's Life!
            FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

            Коментар


              #7
              Здрав мотор е, но е кофти избор особено при тези цени на нафтата, Доста гори, а не върви като за този разход, първобитен мотор, неекологичен.За градско как да е, но решиш ли да караш на магистрала при 130 е към 4000 оборота и ще се видиш в чудо от към разход, колкото градско.Да си беше взел бензиново вместо това по добре.
              http://www.000webhost.com/151472.html <- безплатен хостинг без реклами
              Peugeot 206 1.4 Hdi 2005 Ex: PUNTO 1.3 16v MULTIJET
              FIAT БРАВО 1.2 16v
              ФИАТ БРАВО 1.6 16v - трагично размазано
              FIAT Punto 99` 1.2 - втората; Ford Orion 1.8 D- първата

              Коментар


                #8
                Аз карам същото пунто 98 тд 70hp. Това, което мога да ти кажа за колата е следното (разбира се то си зависи от бройката и как е карана): Доста евтина като части, много вниямавай за скоростната кутия и картера, особено първото. На 18см от земята е и лесно може да направиш луфт межфу частите на кожуха (корпуса на кутията) а стане ли това си е проблем (изтича маслото и блокира кутията ).Но ако случайно стане това ми пиши ще ти дам времено решение, което поне до смяна на съединител ще ти държи. Та колата дава не малък разход за този агрегат (кои ти разправя 5-6 градско те лъже) да този клас коли се води , че са икономични, но специално пунтото харчи доста. 8-8.5 градско.Tурбината е 1300лв. нова и около 400лв втора ръка. Не знам твоито пунто дали има показател на таблото за работата на турбото, попринцип е до 1.2(3) бара (поне толкова пише на таблото).Но имай в предвид, че може и да не пълни макса. Нормално е да дърпа колоата при 2200об. Попринцип тuрбото нагнетява както си трябва, когато му се вкара харабия изгорели газове от изпускателния колектор ( или там кавито тръби се водят). Но съм виждал и след 3000об да развърта. Пази колата от бордюри и каманяци, много е ниска и всяка неравнсот я усещаш в бъбреците. Това че има пушляк не е блестящо , но не е болка за умиране. Махни въздушния филтър и виж дали на дъното на ваничката има масло.Принципно не трябва да има но и така може да караш (във форума бе дискотирано, че е възможно от картерни газове), та и да има масло не го мисли. Все пак тази кола във всички случай е дооoста покарана. В предните постове колега беше споменал, че пушляка не е добре. Не съм специалист но това говори за горене на масло, нека ако греша той ме поправи но това също говори за сегменти на буталата. Като дадеш повечко газ, после провери саждите от ауспуха дали са сухи или се размазват по пръстите ти. AXM-AUTO.COM ако ти потрябва инфо за някой чарколяк. Щом е ремонтирана дизеловата помпа,ако случайно сменяш ангренаж, сложи си ти един белег, често се случва помпата да е позавартяна и на фабричния белег мотора не може да запали. За класа си колата е много добра ( все пак е the best за 1995 ). По сфетофарите освен ако не тръгваш с 3000 об си е малко бавничка. Това имам аз като впечатления.

                Коментар


                  #9
                  Колега,пунтото се е Машина,това е ясно Yellow_Flash_Colorz_PDT_05 И аз карам такова ,само че е 1.7 TD60 и съм доволен много, тази кола си дава добър разход за съответната година,естествено че примерно едно Stilo 1.9 JTD 115 коня харчи по малко и върви на бургия.А колкото до черния пушек : Всяка дизелова кола пуши черно!А за ГНПто ако е изместена ще разбереш повярваи:- има два варианта 1- Харчи много и върви яко 2-Харчи малко и не върви.Това сам ще определиш като покараш.Обаче не съм съгласен с това че е ниска Колеги ВСЕ ПАК ТОВА НЕ Е ВСЕДЕХОД.Общо взето е практична кола.Направих си експеримент по магистрала като карах с 160 км час и даде разход 10 литра на 100.

                  Коментар


                    #10
                    Може би не се изразих правилно, имах в предвид че при картера и особено при скоростната кутия е ниско. Да за останалата част бива но точно при тия компоненти си е харабия ниско. Да вярно че не е SUV но сглобката на скоростната е много ниско (за италянски пътища не, но за в БГ). На Polo най-ниската част на кутията е на 25-26см. Много хора си пазят картерите, но при Пунтото скоростанта пада много-ниско. А да збравих да кажа, не е лошо човек да пази и другата част, понеже не особено високо са и пластмасовите тръбички за спирачките. Два зимни коловоза и ги обираш. Но за мен основния недостатък е ниската кутия, 18 см при липса на товар, ако седнат двама,трима пада на 15см. Не съм наясно за малките агрегати но може би зарди големия мотор пада толкова ниско.

                    Коментар


                      #11
                      висок раход

                      АЗ имам Пунто 1.7-70-97г,не знам защо но на мен ми гори много в градски условия.Сменял съм термостата,филтрите,помпата е гледана на стенд и казаха че е добре.зимата ми гореше 13,сега падна към 9-10л.Мотора е прецакан пуши и гори масло но надали това е проблема за високия разход.Иначе съм доволен за градско каране е перфектна.

                      Коментар


                        #12
                        Re: висок раход

                        anton_24 написа:
                        АЗ имам Пунто 1.7-70-97г,не знам защо но на мен ми гори много в градски условия.Сменял съм термостата,филтрите,помпата е гледана на стенд и казаха че е добре.зимата ми гореше 13,сега падна към 9-10л.Мотора е прецакан пуши и гори масло но надали това е проблема за високия разход.Иначе съм доволен за градско каране е перфектна.
                        Щом си знаеш, че ти е прецакан мотора защо се чудиш на разхода? Аз например, като карам спокойно харча около 7, но като се изнервя и литва до 8.8 на 100.
                        Steliyan's Life!
                        FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

                        Коментар


                          #13
                          Нищо лошо не искам да кажа за пунто тд, но до колко е оправдана покупката при положение, че браво jtd струва горе-долу същите пари и частите пак са горе-долу еднакви като цена.
                          FIAT Bravo JTD GT '99

                          Коментар


                            #14
                            говорих с предишния собственик и ми каза че са давали предварение на помпата и за това пушила но за сметка на това вървяла по-добре

                            Коментар


                              #15
                              И работи доста по тракащо като са дали предварение. Според мен е имало проблем и с системата за местене на аванса за студен старт и са го направили за да пали по лесно.
                              http://www.000webhost.com/151472.html <- безплатен хостинг без реклами
                              Peugeot 206 1.4 Hdi 2005 Ex: PUNTO 1.3 16v MULTIJET
                              FIAT БРАВО 1.2 16v
                              ФИАТ БРАВО 1.6 16v - трагично размазано
                              FIAT Punto 99` 1.2 - втората; Ford Orion 1.8 D- първата

                              Коментар

                              Working...
                              X