Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

грешка alternator failure

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    грешка alternator failure

    Колеги, днес при паленето на фиатката ми се получи следния проблем. Малко трудно запали но когато запали и докато изчистя стъклата забелязах че купето се пълни с дим, след което вдигнах капака и откъм ремъка пушеше след няколко минути я загасих при опит да я запала отново, запалих я но ми изписа грешка алтернато файлър и нямах хидравлика. Моля за съдействие къде се крие проблема.
    ex :Fiat Stilo Schumacher Edition, Red, 1.9jtd 140hp.

    #2
    Re: грешка alternator failure

    hox написа:
    Колеги, днес при паленето на фиатката ми се получи следния проблем. Малко трудно запали но когато запали и докато изчистя стъклата забелязах че купето се пълни с дим, след което вдигнах капака и откъм ремъка пушеше след няколко минути я загасих при опит да я запала отново, запалих я но ми изписа грешка алтернато файлър и нямах хидравлика. Моля за съдействие къде се крие проблема.
    alternator failure = грешка алтернатор (динамо)Щом ремъка е пушел вероятно алтернатора е спекъл тотално...по-добре не я пали а на въже и при майстора да я гледа за да не направиш някоя по-голяма поразия...
    Renault Megane 1.5dci 110hp. 12г.
    BMW G20 320d xDrive 190hp. 2019г.
    BMW X3 2.0d xDrive 177hp '09г. Ех.

    Коментар


      #3
      сега я запалихме с майстора пушак няма но отново свети грешка на алтернатора и няма хидравлика, най-вероятно алтернатора е сдал багажа каква му е цената имате ли идея?
      ex :Fiat Stilo Schumacher Edition, Red, 1.9jtd 140hp.

      Коментар


        #4
        Сваляте го, ревизирате го, не е нужно, в повечето случаи да се търси цял друг алтернатор.
        F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

        Коментар


          #5
          hox написа:
          сега я запалихме с майстора пушак няма но отново свети грешка на алтернатора и няма хидравлика, най-вероятно алтернатора е сдал багажа каква му е цената имате ли идея?
          Алтернатора се ремонтира колега...съмнявам се да трябва да купуваш нов, освен, ако на твоя не му се е сцепил някъде корпуса и се е деформирал...силно ти препоръчвам да си прегледаш и смениш ремъка защото това триене дето се е получило и пушене може сериозно да го е увредило и да стане беля...иначе ако си решил да сменяш алтернатор...по моргите все някъде ще има, ама колко е здрав и колко ще работи...божа работа....по добре да ти ремонтират твоя...
          Renault Megane 1.5dci 110hp. 12г.
          BMW G20 320d xDrive 190hp. 2019г.
          BMW X3 2.0d xDrive 177hp '09г. Ех.

          Коментар


            #6
            Не е пушил ремъка просто от тази страна излизаше пушека, може би нещо от хидравликата е пушело, майстора ще каже утре.
            ex :Fiat Stilo Schumacher Edition, Red, 1.9jtd 140hp.

            Коментар


              #7
              Ако се стигне до покупката на др. алтернатор имам 120 Амперов точно от Стило като твоето, но си мисля че ще минеш само с ревизиране.
              Fiat Stilo 1.9 JTD 2003г.

              Коментар


                #8
                hox написа:
                Не е пушил ремъка просто от тази страна излизаше пушека, може би нещо от хидравликата е пушело, майстора ще каже утре.
                Колега колата ти е с електроусилвател на волана...няма хидравлика...може да не е пушил ремъка, а самия алтернатор...при всички случаи прегледай ремъка...
                Renault Megane 1.5dci 110hp. 12г.
                BMW G20 320d xDrive 190hp. 2019г.
                BMW X3 2.0d xDrive 177hp '09г. Ех.

                Коментар


                  #9
                  tomsan написа:
                  Ако се стигне до покупката на др. алтернатор имам 120 Амперов точно от Стило като твоето, но си мисля че ще минеш само с ревизиране.
                  а цената е ?
                  ex :Fiat Stilo Schumacher Edition, Red, 1.9jtd 140hp.

                  Коментар


                    #10
                    Първо виж къде и какъв ти е проблема, ако цената за ремонт ти се вижда висока ще се договорим нещо...
                    Fiat Stilo 1.9 JTD 2003г.

                    Коментар


                      #11
                      Нямам представа кое колко ще струва, за това питам горе долу за да бъда подготвен за удара
                      ex :Fiat Stilo Schumacher Edition, Red, 1.9jtd 140hp.

                      Коментар


                        #12
                        Свали го и разбери, кое е дефектирало:Диоден блок, регулатор, лагери, четки, колектор , ако е всичко на куп се пазари с Томсан-а
                        F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                        Коментар


                          #13
                          диоден блок - 170лв ремонт с работа ми взеха
                          ex :Fiat Stilo Schumacher Edition, Red, 1.9jtd 140hp.

                          Коментар


                            #14
                            E*aти, това са 2 алтернатора бе
                            F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                            Коментар


                              #15
                              еми сменям майстора явно за работата е взел много пари
                              ex :Fiat Stilo Schumacher Edition, Red, 1.9jtd 140hp.

                              Коментар

                              Working...
                              X