Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Може ли JTD да се кара с биодизел?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    chaveto написа:
    danzel-jtd написа:
    chaveto написа:
    Jtd съм го карал 50-50 нафта олио.
    ти си луд
    Още бих карал така, но тъпаците направиха олиото по скъпо от дизела и няма сметка. Сега си наливам по 1л на един резервоар, двигателя не се чува как работи
    Ma тва вярно ли е
    Fiat Idea 05" 1.9 JTDm
    Lancia Ypsilon 06" 1.4 16v Momo design
    Ventura garage

    Коментар


      #17
      Напълно, имам някъде клип как работи двигателя, стоя до колата и не се чува, че е дизел Трябва да го намеря и ще го кача в нета.

      Коментар


        #18
        Най-често повредите са причинени от: вода в горивото; лошо гориво;прекомерна употреба на биогориво; недостатъчна или лоша филтрация на горивото поради използването на некачествен или неподходящ филтър; некачествено извършен предишен ремонт.
        Fiat Stilo 1,9 jtd 115.Audi A4 AFN 110.Astra GTC 19 DTH 150 HP

        Коментар


          #19
          аз карам от 5 месеца с биодизел и до сега проблем несам имал.1-колата ми свали разхода,2-двигателят работи по тихо,3-разликата в цената в момента е 90 ст.и в дизела от бензиностанцията има 45% био дизел даваха го и по новините

          Коментар


            #20
            Може ли JTD да се кара с биодизел

            А от къде вземате чист биодизел и толкова по-ниска лие цената на биодизела? Ако е така, защо се оправдават, че цената на дизела е по-висока зарави вложениа в него ? % биодизел.

            Коментар


              #21
              Re: Може ли JTD да се кара с биодизел

              mario.1953 написа:
              А от къде вземате чист биодизел и толкова по-ниска лие цената на биодизела? Ако е така, защо се оправдават, че цената на дизела е по-висока зарави вложениа в него ? % биодизел.
              Това е БГ Навсякъде е по евтино, само тук е по скъпо.Преди време когато имаше биодизел по бензиностанциите.... си беше по евтин от дизела. Когато смесваш скъпо и евтино се получава средна цена, не по висока Ама това трябва да го кажем на лукчетата.

              Коментар


                #22
                Re: Може ли JTD да се кара с биодизел?

                Nadir4o написа:
                Имам FIAT 1.9JTD и се чуда дали може да карам с биодизел.Който е пробвал да сподели.
                Извинявам се за офтопика!!!Това ми звучи като въпрос към "РАДИО ЕРЕВАН"!!!! Трябва да пуснем друга тема с отговорите!Сигурно може, ама не в България! Макар, че имам някакъв опит с атмосферни дизели и отработено олио, ако 100-120 хил.км може да се нарече опит... и през ум не би ми минало да сложа "биодизел", произведен и дистрибутиран в България на COMMON RAIL мотор.... имайки предвид ТЕХНОЛОГИЧНАТА, ТЪРГОВСКАТА, ДИСТРИБУТОРСКА и прочее дисциплина на ПЛЕМКАТА НИ! Виж в Германия, Австрия, Франция ДА!
                mario.1953 написа:
                А от къде вземате чист биодизел и толкова по-ниска лие цената на биодизела? Ако е така, защо се оправдават, че цената на дизела е по-висока зарави вложениа в него ? % биодизел.
                Според мен, за да говорим с точни понятия и дефиниции, трябва да уточним какво е БИОДИЗЕЛ... ако някой знае да каже?Отработеното олио от фритюрници, тенджери, тигани и пр.отврат биодизел ли е ? За мен е СУРОГАТ, която добрият стар АТМОСФЕРЕН ( А НЕ ЧИСТ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!) дизел понася и то този с механични роторни и редови помпи на БОШ, с другите като LUCAS понякога стават сакатлъци.
                SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

                Коментар

                Working...
                X